Публікація містить рекламні матеріали.

Дива якісної приватної освіти — Володимир Немерцалов

Наша розмова (а ми — старі знайомі) торкнулась якості освіти в Україні та ролі інновацій. Сподіваюся, тема зацікавить моїх читачів.

Volodymyr Nemertsalov, 2018

Освітній процес

Запитання Марини Чиянової

  1. Поділ на ‘фізиків’ та ‘ліриків’, з т.з. сучасної науки, вже не є релевантним. Які очікування щодо ідеального випускника маєте Ви і як рухаєтесь до їхнього втілення?

  2. Чи трапляються ситуації, коли Ви як педагог більше вірите в учнів, ніж їхні родичі, запрошуєте на конкурси, олімпіади? Як складаються в подальшому долі таких обдарованих особистостей?

  3. Про точні та природничі науки. Який відсоток учнів школи ‘Веда’ захоплюється ними? Чи можна говорити про розквіт технічного, наукового інтелекту сучасних школярів як про стійкий тренд?

  4. Багатомовність — ‘фішка’ приватних шкіл, вони у ній змагаються. Скільки учасників МАН та олімпіад Ви випускаєте на рік? На чому в подальшому концентруються вихованці школи?

  5. Які основні життєві уроки, настанови, цінності плекаєте в учнях? Чого, навпаки, вони готові Вас навчити?

Відповіді Володимира Немерцалова

  • Ідеальний випускник має бути адаптивним та готовим вчитися та змінюватися. (якщо коротко)

  • Булінг виникає там, де людські кордони (кола за Забужко “не руш моїх кіл”) не поважають. Боротьба з булінгом — повага, декларація та впровадження цінностей єдиної родини — спільноти, системи.

  • Так. Постійно :) Дуже по-різному.

  • І да, і ні. Сьогодні, як і раніше освіта — це підгрунтя для вибору професії. Дітям цікавий тварний світ, але також цікава можливість заробити. Але вони ще не знають, як саме. Ну і ми, чесно кажучи, не знаємо.

  • Багатомовність не завжди працює. Відсоток олімпіадників та МАН-івців у нас дуже високий, через те, що школа маленька та кожен і кожна на вагу золота. Обдаровані — всі. Працьовиті та наполегливі — ні. Всі потім концентруються на собі, родинах, бізнесі :)

  • Повага до особистості. Усвідомлення цінності життя. Відповідальність за себе. Діти вчать щиро дивитися на Світ та визнавати, що я знаю лише те, що нічого не знаю.

Volodymyr Nemertsalov’s answers

  1. The ideal graduate should be adaptable and ready to learn and change. (in short)

  2. Bullying occurs where human boundaries (circles according to Zabuzhko “don’t move my circles”) are not respected. Fighting bullying means respecting, declaring and implementing the values of a single family, community, system.

  3. Yes. All the time :) Very differently.

  4. Yes and no. Today, as before, education is the basis for choosing a profession. Children are interested in the natural world, but they are also interested in the opportunity to earn money, however they don’t know how exactly. And to be honest, neither do we.

  5. Multilingualism does not always work. We have a very high percentage of Olympiad and MAS winners because the school is small and everyone is worth their weight in gold. Everyone is gifted. Hardworking and persistent — not really. Everyone then concentrates on themselves, their families, and their businesses :)

  6. Respect for the individual. Awareness of the value of life. Responsibility for oneself. Children are taught to look sincerely at the World and to admit that І know only that І know nothing.

© An interview by a journalist Maryna Tchianova, 2025

© ‘Veda school’ founder, Volodymyr Nemertsalov, 2025

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Martinella
Martinella@SealedRosesUA24

Art and philosophy

187Прочитань
1Автори
1Читачі
На Друкарні з 19 січня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається