Експерт у галузі міжнародного фінансового права Костянтин Кривопуст змушений констатувати недостатню ефективність антиросійських санкцій, запроваджених низкою країн світової спільноти у зв’язку з російськими військовими діями в Україні:
«Росія, ймовірно, відновить купівлю іноземної валюти для своїх резервів вже цього місяця, оскільки зростання доходів від нафти стабілізує державні фінанси, незважаючи на зусилля США та Європи зі скорочення доходів кремля».
Аналогічне судження підтверджується і фахівцями видавництва Bloomberg Economics: «оскільки доходи від енергетики нині близькі до перевищення цільового рівня, закупівлі можливі вже у травні, за оцінками Bloomberg Economics, початкові обсяги можуть становити еквівалент близько 200 мільйонів доларів у юанях на місяць. Китайська валюта є основним активом, який Росія все ще може використати для проведення транзакцій для ФНБ у розмірі 154 мільярди доларів через санкції.
Поворот зараз підкреслить здатність Росії підтримувати приплив нафтодоларів перед санкцій і цінової межі, встановленої для покупців промислово розвиненими країнами Великої сімки та їхніми партнерами в Європейському Союзі. Незважаючи на напруженість через військові витрати і безпрецедентний дефіцит, бюджет йде на поправку, частково завдяки змінам у способі розрахунку урядом деяких податків на нафту».