Енергії в плюсі: Здорові стосунки. Любов.

Енергії в плюсі: Здорові стосунки. Любов.

 

Розглянувши до чого призводять енергії в мінусі, перейдемо до протилежності. І розпочнемо з любові.

Під любов’ю ми тут розуміємо не хворобливий стан прив’язаності із самопожертвою, яку прийнято показувати у кінофільмах (так звана – «психотична любов»), а здорові почуття, що спостерігаються у гармонійних пар, що будуються на взаємопідтримці, піклуванні, довірі та повазі, приправлені хімічною взаємодією на рівні гормонів. Все, що не побудовано на зазначених принципах – є проявом проживання енергій у мінусі і дістало назву «співзалежність» чи просто «залежність».

Ми вже розглянули, що таке довіра та повага у стосунках, та коротко окреслили види залежностей. То як же ж вони проявляються у здорових стосунках?

Любов у здорових стосунках – це взаємодія двох самодостатніх індивідуумів, які люблять і цінують як себе, так і свого партнера. Кожен з них розуміє потребу у розвитку іншого, необхідність його зростання, поважає думку та погляди, підтримує у починаннях та НЕ БОЇТЬСЯ висловити власну думку. У таких стосунках партнери не зациклені один на одному, не намагаються всіляко догодити, не бояться викликати негативної реакції (бо знають, що її не буде). Тут панують спокій і розуміння, ніжність і турбота, увага і ласка. Це тоді, коли «самому добре», але «вдвох краще».

У вищому прояві можна сказати, що партнери сприймають одне одного як втілення Бога. Такі стосунки як зразок описані у священних індійських текстах (Махабхарата та Пурани).

Як розрізнити здорові стосунки від хворобливих. Насправді, дуже просто. У таких стосунках відсутні ревнощі і контроль (перевірки), відсутня агресія, відсутня надмірна прив’язаність (ні дня, ні хвилини без «кохано(го/ї)». Відсутність дискомфорту, відчуття провини, страху, тиску, бажання догодити чи співвіднести свою поведінку із реакцією партнера.

У здорових стосунках кожен почувається вільним і розуміє, що без проблем може з них вийти, але залишається тому, що сам цього хоче.

Подивіться наскільки це суперечить образу любові, які показують у фільмах, особливо вітчизняних.

Річ у тім, що дивитися на здорові стосунки «не цікаво». Куди цікавіше спостерігати за нездоровими відносинами та їх наслідками. Чим і користується кінематограф. Але з часом патологія перетворилась на норму, оскільки таких описів надміру багато.

За статистикою лише 2% від всіх стосунків можна назвати здоровими, решта 98% - співзалежності у різних формах. Це порочне коло передається від покоління до покоління зі звичкою «терпіти» та хибними установками «не виносити сор із домівки», «зтерпиться-злюбиться», «один/одна і на все життя». Задумайтесь, скільки Ваших знайомих старшого покоління (бабусі, дідусі, двоюрідні, троюрідні родичі) прожили справді щасливе подружнє життя? Якщо взагалі знаєте таких – вам повезло. Здебільшого,  у негативних стосунках залишають до самої старості, допоки один із партнерів не помре.

Маркерами здорових стосунків можна вважати також і наслідки: це коли після зав’язування таких стосунків досягаєте більшого, ніж до них, коли на лице позитивні зміни у здоров’ї, самооцінці, відношенні до себе і світу, коли ростуть щасливі діти і множиться достаток.

І навпаки, у нездорових стосунках спостерігаються: всі види залежності (наркоманія, алкоголізм, ігроманія тощо), агресивна поведінка (постійні спалахи гніву, що змінюються замиренням), постійне відчуття провини, чіткий розподіл ролей домінуючий/підпорядкований, злидні чи стан рутини, недовіра до партнера, ревнощі, нудьга (відсутність спільних занять), стагнація та занепад.

Якщо ви помітили, що ваші стосунки далекі від здорових – час зробити висновки і рухатись далі.

Стосунки заради самих стосунків – це шлях до марнування життя, і вашого, і партнера. Як і стосунки по звичці чи через співзалежність.

Любіть себе, розвивайтесь, відкиньте всі страхи і змінюйте своє життя!

Воно у Вас одне!

 

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Тетяна Оринянська
Тетяна Оринянська@Numeri_fati

Нумеролог

1.1KПрочитань
0Автори
4Читачі
Підтримати
На Друкарні з 9 червня

Більше від автора

  • Ключ долі…

    Межа змін завжди крихка і непомітна. Ми не помічаємо як минаємо перехрестя змін...

    Теми цього довгочиту:

    Психологія
  • Рольові ігри

    З початком осені ми схильні впадати у меланхолію, згадуючи моменти із свого життя, аналізуючи поразки і помилки. Копирсаючись у тому, що було, чого не було, і що ймовірно могло би колись бути. При цьому, ми схильні перебільшувати власний вплив на події, свою долю та долі інших...

    Теми цього довгочиту:

    Психологія
  • Чужа думка і нав'язливі мухи

    Залежність від чужої думки дозволяє іншим керувати нашим щастям... Досить часто ми  переживаємо про те, що подумають про нас оточуючі, і тоді нас складно назвати незалежними, адже ми жертвуємо своєю природою... Але чому?

    Теми цього довгочиту:

    Психологія

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається