Фільми для сімейного перегляду

Іноді хочеться сісти з сімʼєю та подивитись фільм, як у дитинстві, коли всі збирались коло телевізора. Тоді з нетерпінням чекали закінчення рекламної павзи, щоб далі насолоджуватись пригодами Фродо в страшному Мордорі чи малого Гаррі, що тільки отримав лист із Хогвартсу. Безумовно, ці фільми можна переглядати сотню разів, але що як хочеться чогось нового? Під час вибору фільму до перегляду, ніколи не можна бути певним, чи не виявиться у стрічці сексуальних чи насильницьких сцен, через які доведеться вкотре вивчати люстру на наявність пилу. Тож, щоб забезпечити вам спокійний кіношний вечір з сім’єю, ми пропонуємо добірку фільмів, які можна без напруги переглядати разом.

Велика риба (2003)

Першим у нашій добірці є фільм “Велика риба” Тіма Бертона за романом Деніела Воллеса. 

Батько Вільяма Блума смертельно хворий, тому чоловік намагається провести із ним якнайбільше часу. Та сина втомили постійні байки, як старий Ед зловив велику рибу-монстра, чи про порятунок села від монстрів, цирк-шапіто, де той зустрів маму Вільяма, грабіж банків та старих відьом. І це все 

тато розповідає йому замість історій про себе справжнього. Після смерті Блума-старшого, Вільям вирішує дізнатись про минуле батька самостійно. І, як виявилось, вигадки старого не настільки далекі від правди. Чудова пригодницька драма наповнена містичними історіями та показує відмінну гру акторів. А головне — стрічка розкриває важливі сімейні теми. Ця казка для дорослих неодмінно залишить слід у вашому серці.

Кадр з фільму “Велика риба”

Едвард Руки-ножиці (1990)

Також цікавим фільмом для перегляду є стрічка Тіма Бертона про одинокого вченого, який вирішив створити справжню людину. Та чоловік раптово помер, так і не завершивши свою роботу. Творіння вченого на ім’я Едвард залишається з ножицями замість рук жити у віддаленому будинку міста, куди всі бояться ходити через його химерний вигляд. Але одного дня продавчиня косметики Пег Боггс, зневірившись від постійних відмов від її продукції, прямує до дому Едварда в надії, що хоч там куплять бодай-би щось. Жінка знаходить там самотнього хлопця та забирає його додому, щоб подбати про нього. Спершу сусіди ставляться до гостя родини з острахом, та пізніше всі приходять до Едварда по нову стрижку для себе чи своїх собачок. Комічні та дивні ситуації показують, якими насправді є жителі міста. За яскравими, доглянутими образами та будинками ховаються злі та корисливі люди, що дуже контрастують з Едвардом.

Якщо ви ще не бачили цього фільму, то саме час це виправити! Ви не лише насолодитесь гарним візуалом, цікавим сюжетом та повчальним змістом, але й дізнаєтесь, як насправді утворюється сніг! 

Кадр з фільму “Едвард Руки-ножиці”

Шоу Трумена (1998)

Фільм “Шоу Трумена” Пітера Віра відразу захоплює загадковою промовою продюсера шоу, в якому головну роль, не підозрюючи того, відіграє чоловік на ім'я Трумен. Він ходить на звичайну роботу, має дружину та друзів, живе в місті Сіхейвен. Здавалося б, у нього все в житті прекрасно, проте він має мрію — подорожі. І таке бажання ніяк не входить в задум шоу. Чоловік намагається покинути місто, але творці телепрограми йому перешкоджають. Через це та ще низку дивних збігів Трумен починає щось підозрювати. Ви, як і всі персонажі, що були глядачами “Шоу Трумена”, не зможете відірватись від екрана, спостерігаючи за тим, як головний герой долає перешкоди на шляху до правди про себе та своє життя. 

Чудовий акторський склад, захопливий сюжет, відмінна сатира, цікаві ракурси камер, — ці та ще безліч хвалебних слів можна застосувати до цього фільму. Він точно підійде для родинного кола, де люблять довго обговорювати кінострічки після перегляду.

Кадр з фільму “Шоу Трумена”

Ножі наголо (2019)

Для любителів детективного кіно у нас теж знайшлась стрічка. “Ножі наголо” — фільм, який починається з думки “тут же усе очевидно” і завершується зацікавленим “он воно що”. Усе починається доволі звично для детективу: 85-річного багатія Харлана Тромбрі знаходять у його кабінеті з ножем у руках, яким він, нібито, убив себе. Сім’я вражена такими подіями і їм не подобаються допити поліції, яка взялась за справу. Розслідування також починає неперевершений детектив Бенуа Блан, який не в курсі, хто замовив його послуги. Саме він поступово викриває дивні деталі справи, зокрема родичів загиблого, які спершу здавалися милими та привітними. У справі детективу допомагає медсестра, яка за роки своєї роботи у Тромбрі встигла стати для Харлана справжньою подругою. Проте і вона виявляється не такою й простою. Самогубство чи вбивство? Помста чи неуважність? Дружні родичі чи лицемірні покидьки? Режисер Раян Джонсон поступово дає відповідь на ці питання протягом фільму, що не дозволяє засумувати ні на хвилину. А надзвичайно красива візуальна складова точно не дасть відвести погляд від екрана.

Кадр з фільму “Ножі наголо”

Хористи (2004) 

Драматичний фільм “Хористи” розповідає нам про виховання “важких” дітей після Другої світової війни. Жорстокі вчителі, постійні покарання, жодних розваг 一 це усе, що бачили вихованці школи-інтернату, але одного дня на них чекали зміни. Вчитель музики Клемент Матьє, йдучи повз школу, в якій навчався, розуміє, наскільки погіршились там умови, тому вирішує туди працевлаштуватись, щоб змінити затхлий устрій. Спершу його не сприймають серйозно ані діти, ані вчителі, але організувавши дитячий хор, Климент добре вплинув на поведінку хлопчиків. Навіть строгий директор став поблажливішим, а діти нарешті змогли хоч трохи розважитись.

У кінострічки чудовий візуал та акторський склад, а від музики, що представлена співом хору, перехоплює дух. Дуже добрий та світлий, але водночас трагічний фільм постійно тримає глядача в напрузі, змінюючи хороші моменти поганими, і навпаки. Тож радимо перед переглядом запастися не лише смаколиками, а й хусточками.

Кадр з фільму “Хористи”

Маленькі жінки (1994)

У однойменної книги Луїзи Мей Олкотт є декілька екранізацій, і здавалося б, вони не мають сильно відрізнятися. Та кожен режисер і режисерка створили зовсім різні адаптації роману.  Наші серця полонила екранізація 1994 року з Вайноною Райдер у головній ролі. Події фільму охоплюють більшу частину життя дівчат Мег, Джо, Бет та Емі. Вони живуть зі своєю матір’ю, яку ніжно кличуть Мармі, в Массачусетсі, доки їхній батько воює на громадянській війні. Сестри дорослішають, навчаються, разом ставлять п’єси, знаходять своє кохання та мріють. Старша сестра Мег мріє вийти заміж за люблячим чоловіком. Джо хоче стати письменницею, тому поривається лишити дім та поїхати навчатись в Європу. Сором’язлива Бет навпаки знаходить спокій у рідному домі, граючи на любому піаніно лише для сім’ї. Емі — художниця, яка прагне пізнати світ, але також хоче бути певна, що не буде жити в злиднях, яких довелось зазнати під час війни. Усі дівчата дуже різні та цікаві, й незважаючи на суперечки, вони підтримують одна одну. Дуже тепла та мила драма чудово підійде для сімейного перегляду.

Кадр з фільму “Маленькі жінки”

Таємне життя Волтера Мітті (2013)

Волтер Мітті 一 менеджер відділу фотонегативів у видавництві “Life”. Він постійно мріє про подвиги та подорожі, але боїться банально підійти познайомитись до нової колеги, яка йому подобається. Життя чоловіка було нудним, доки йому не прийшов подарунок від фотографа Шона О'Коннела, який раніше неодноразово працював із видавництвом. У листі йшлося про 25-й кадр, який чоловік хоче побачити наступним на обкладинці журналу. Ця обкладинка стане останньою, оскільки видання переходить у повністю цифровий режим. Та Волтер не знаходить зображення, про яке просив фотограф, тому, щоб не зірвати випуск журналу, вирішує знайти фотографа сам. Мрійник вирушив у справжню подорож, щоб знайти Шона, але в процесі знайшов дещо значно цінніше.

Комедійно-пригодницький фільм з цікавим та динамічним сюжетом  — саме те, що потрібно!

Кадр з фільму “Таємне життя Волтера Мітті”

Мої думки тихі (2019)

Дебютний повнометражний фільм Антоніо Лукіча розповідає нам історію звукорежисера Вадима, який вперше за багато років має шанс отримати прибуткову роботу та переїхати до Канади. Для цього йому всього лиш потрібно записати голоси різних тварин, серед яких і метушливий крижень, але знайти цю пташку виявляється не так просто. Знайти останнього допомагає мама хлопця, яка в цей час переживає складний момент свого життя.

Стрічка пронизана відмінним гумором та ситуаціями, які знайомі чи не кожному з нас. Проте, окрім гумору, в фільмі є цікаві філософські роздуми, які змусять замислитися кожного глядача.
P.S. У фільмі є одна некомфортна і дивна сцена, коли Вадим приходить записувати голос папужки, тому не забувайте, де висить ваша люстра:)

Кадр з фільму “Мої думки тихі”

День бабака (1993)

Що б ви робили, якби один день із вашого життя безперестанку повторювався? Бездумно тратили гроші, знаючи, що “завтра” вони знову будуть на місці? Пили алкоголь без ранкового похмілля? Пропускали роботу, бо за це нічого не буде? Саме так себе поводив телевізійний оглядач погоди Філ Коннорс, доки не зрозумів, що закоханий у свою колегу. Кожен раз проживаючи найкращий день свого життя поруч із людиною, в яку безтямно закохався, йому стає боляче розуміти, що “завтра” вона усе забуде. Через це Філу потрібно вирватись з цієї петлі та продовжувати жити.

Хороші актори, приємний візуал та музичний супровід, цікаво обіграна ідея, — це все стане запорукою гарного сімейного вечора. А тонка мораль змусить замислитись про силу добра та кохання 

Кадр з фільму “День бабака”

Залишені (2023)

Напередодні Різдва у школі для хлопців залишається один з вихованців закладу Ангус. Його мати не змогла забрати сина додому на свята. Ангуса знають як розумного, але розбишакуватого хлопця, який полюбляє встрягати в суперечки з однолітками та викладачами. Наглядати за Ангусом залишився буркотливий та прискіпливий викладач Пол Ханем. Всі учні школи недолюблювали його через сильну вимогливість до виконання поставлених завдань. А часом завдання виявлялись заскладними і не відповідали рівню підготовки учнів. Разом із ними залишається і шеф-кухарка школи Мері, якій нема до кого повертатись на Різдво, бо її син загинув на війні. Доля звела цих зовсім різних людей разом, та чи зможуть вони попри численні суперечки та образи відчути магію Різдва?

Фільм чудово підійде для зимового вечора десь між переглядом “Одного у дома” й “Міцного горішка”. І не сумніваємось, що він може увійти до традиційної добірки різдвяних фільмів.

Кадр з фільму “Залишені”


На цьому наш вибір фільмів для дійсно сімейного перегляду добігає кінця. Сподіваємося, що тут вдасться знайти для себе стрічку, що зможе подарувати вам і вашій родині приємні враження, та цікаві теми для роздумів. Приємного перегляду!


Над статтею працювали: авторка й дизайнерка krushen; редакторка martsypane.

Доєднуйтеся до наших соц. мереж: Telegram та Instagram — там на вас чекає ще більше смачного контенту!

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Канапка
Канапка@kanapkamedia

Мультифандомне ґік-медіа

538Прочитань
0Автори
12Читачі
На Друкарні з 22 грудня

Більше від автора

  • 8 відмінностей другого сезону The Last of Us від гри

    Днями відбулась прем’єра другого сезону одного з найпопулярніших серіалів HBO «Останні з нас». Серіал знятий за мотивами однойменної гри, і попри точне відтворення канонічних подій, деякі деталі суттєво відрізняються з різних причин. Гайда розбиратися!

    Теми цього довгочиту:

    Ігри
  • Цікаві анонси з iii initiative 2025

    10 квітня пройшла презентація ігор від The Triple-i Initiative. Тож ось декілька цікавих анонсів, які Канапка виділила для себе, аби додати в список бажаного в Steam і благополучно забути про це аж до дня їх виходу. Ми ділимось з вами, аби ви зробили аналогічно.

    Теми цього довгочиту:

    Ігри
  • “Minecraft: Фільм” — вимикач мозку

    “Minecraft: Фільм” увірвався на наші екрани гучно. Режисер Джаред Гесс отримав найуспішнішу екранізацію відеогри, мої колеги носяться по МакДональдз у пошуках бджілки, Емма Маєрс залутала собі в колекцію чергову вірусну роль другого плану, а я втратила декілька розумових клітин.

    Теми цього довгочиту:

    Minecraft

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається