Платформи: Windows, Linux, MacOS
Прайс: $0,5-2, в залежності від знижки
Жанр: QTE Action Movie
Час: 0,5-1,5 години
Оцінка: 9/10
От іноді так буває, що купуєш якесь лайно, взагалі ні на що не розраховуючи. А лайно виявляється справжнім діамантом. Саме такий випадок стався зі мною і з грою Press X to Not Die, купленою в стімі за 14 гривень.
Тож натискайте Х та давайте дізнаємось що такого крутого в цій грі з огляду від крутого каналу про ігри Кежулам Вхід Заборонено!
Сюжет та світ
Події гри відбуваються в звичайному сучасному містечку, де майже всі люди з’їхали з глузду і почали мочити одне одного. Наш ГГ прокидається від стуку в двері де стоїть його корєш і каже натискати Х, щоб не померти при нападах. Раптом на нас нападає якась дівчина і нам треба виконати QTE, щоб вона нас не замочила. Нажаль, вона вбиває нашого друга, який не встигає натиснути Х. І тепер головному герою треба знайти свою дівчину та дізнатись, що за бісова хуйня коїться в місті.
Гра дуже весела, з цікавим сюжетом, купою диалогів та різних референсів до ігор і поп-культури. Сюжет дуже дурний але логічний і цікаво розкритий. Діалоги смішні та дивакуваті, а всі події на екрані кончені та смішні. Це зовсім не треш-гра, а весела комедія, кожна хвилина якої заставить посміхатися.
Графон і саунд
Графон – це тупо реальна зйомка, від першої особи головного героя. Якість зйомки гарна, претензій ніяких нема. Окрім того, ми можемо ввімкнути “Режим 1994 року”, і тоді буде накладений фільтр “тіпа під олдскул”, що виглядає доволі прикольно і додає грі нового шарму.
Саунд теж на гарному рівні. Нічого не шумить, не рипить. Видно, що записували та монтували все не на від’їбися, а зробили якісну роботу. Тож кров з вух не тече, все чути гарно, звуки розставлені як треба.
Ґеймплей
Ґеймплейно це інтерактивне кінцо. Тобто дивимося і слухаємо що коїться на екрані, обираємо різні варіанти діалогів, а також постійно натискаємо правильні кнопки в Квік Тайм Івентах. QTE і варіантів вибору в діалогах тут десятки, на таку коротеньку гру. Тож нам реально постійно доведеться щось робити, а не просто дивитися кінцо і робити 1 вибір раз на 5 хвилин.
За рахунок купи QTE і діалогів гра не відчувається прям кінцом. Ми постійно приймаємо участь в якомусь екшені, постійно коїться якась хуйня. При цьому якщо зафейлити якесь QTE, то ми сдохнемо і доведеться все робити заново з чекпоінта. Гра пам’ятає скіки разів ми померли та це буде впливати на деякі діалоги та кількість очок.
Також варто відзначити, що в грі декілька рівней складності. Чим вища складність, тим менше часу буде на QTE, і тим більше кнопок треба буде натиснути. В моєму першому проходженні на Вері Харді в мене було аж 15 смертей і виконувати всі QTE було дійсно непросто. А на одну з ачівок треба пройти гру на Вері Харді та без смертей, тож любителям пройти гру повністю тут буде непоганий челендж.
Вердикт
Press X to Not Die – це дуже якісне інді-кінцо, яке варте кожної гривні. Так, гра коротенька, але вона дуже весела, зроблена якісно і має непогану варіативність. При цьому щоб пройти на всі ачівки треба неабияк постаратись, тож тут навіть челендж є! Дуже рекомендую цю гру абсолютно всім, навіть якщо ви не любите ігри в жанрі “інтерактивне кінцо”. Гарний настрій – гарантовано!
Ну і не забудьте підписатись на канал Кежулам Вхід Заборонено, де ще більше крутого контенту про ігри.