Часом сидиш, дивишся YouTube і думаєш: «А може, кинути все і створити свій канал? Почну знімати відео, навчуся монтувати, ChatGPT допоможе мені написати сценарій... туда-сюда і мільйонер».
Це звичайно, все круто, але не спіши. У цій статті я постараюся коротко розповісти тобі основні моменти YouTube: яка робота на тебе чекає і найголовніше - зрозуміти чи варто взагалі цим займатися і витрачати свій час на YouTube.
Графік виходу роликів
Перше - це графік виходу роликів. Регулярність це самий важливий момент успіху твого каналу. Виходячи з моєї особистої аналітики, відео не варто випускати рідше, ніж раз на 15 днів, тобто два ролики на місяць на початковому етапі - це дуже мало. Це можна сказати алгоритми YouTube а ще людський фактор: ти маєш постійно нагадувати про себе глядачеві, потрапляти до нього своїми відео і не давати забувати про себе.
Тому перед тим, як викладати перше відео, переконайся в тому, що в тебе є ще одне або більше відео наперед. Я підготував для тебе кілька оптимальних варіантів, де квадрат - це місяць, а червоні квадратики - це дні, в які ти маєш викладати свої відео. Можеш вибрати для себе відповідний варіант який тобі більше підходить і зробити скріншот.
Коли на каналі вийде хоча б п'ять-шість відео, вже можна відштовхуватися від того, яка аудиторія у тебе збирається, що їм більше подобається і що краще заходить. Загалом, уже можна буде проводити аналітику і задавати напрямок твоєму каналу. На моєму каналі відео виходять нечасто, тому він рухається занадто повільно, але якісь теми роликів і наповнення допомагають йому потроху рухатися вперед.
Монетизація
Як вже всім відомо щоб дійти до монетизації, тобі потрібно 1,000 підписників і 4,000 годин переглядів на довгих відео. Припустимо, ти виконав усі ці пункти. Після ти віддаєш Google свої дані, вони перевіряють, що ти виконав усе правильно, створюєш Google AdSense - це місце, куди будуть приходити твої чесно зароблені долари. Щоб вивести гроші, потрібно набрати мінімальний поріг у 100 доларів, і до того ж тобі має прийти лист із кодом на твою адресу звичайною поштою. Це робиться для того, щоб переконатися, що ти не збрехав про своє місцезнаходження.
Але монетизація ютуб це не єдиний дохід, також є звісно і інші альтернативні види заробітку. Ви можете переливати аудиторію в свій телеграм канал і там продавати рекламу або якийсь свій цифровий продукт. Такий заробіток може бути в декілька раз більше ніж проста монетизація ютуб.
На початковому етапі, найкраще намагатися працювати і не звертати уваги на те, скільки ти там копійок заробив. У вас будуть мало переглядів, ви захочете 100 разів здатись і перестати цим займатися бо на початку не будете бачити великих результатів. Але якщо ви зможете пройти цей етап то у вас все вийде.
Монтаж
По монтажу пройдемося дуже швидко. Найпростіше використовувати Capcut на ПК
Інтерфейс зрозумілий, все по поличках, навчитися можна за день. До того ж уроків на YouTube повно. А якщо комп'ютера взагалі немає, то скачай CapCut на телефон. Усілякі топ програми, типу After Effects, краще опановувати пізніше, оскільки в основному там робляться різні ефекти які на початку вам не дуже знадобляться.
Щороку і щомісяця виходять нові тренди, і потрібно вміти їх грамотно підлаштовувати під свій формат, щоб твій канал і твої відео помічали. Зараз знову вийде якась «Wednesday» або пісня «Клавдії», і все - робіть на цьому контент.
Підлаштовуй їх під свій формат, дізнавайся про тренди, гортаючи стрічку, чи то Shorts, Reels, чи то TikTok, а також у сервісі VidIQ, який показує списком те, що наразі потенційно популярне в тій чи іншій ніші. Або підпишись на блогерів і спільноти, які розповідають про новини останніх днів. Варіантів багато, тим більше самі хайпові теми точно не пройдуть повз тебе. Ну ось і все.