Гриб, розумніший за людину

Знайомтесь, цей гриб називається фізарум, або слизовик. Зазвичай його можна знайти в лісі у вологому темному місці серед листя, моху та на деревині.

Звісно всі гриби ще мало досліджені та надиво розумні. Ось наприклад посилання на статтю, що розповідає про мову грибів:

Що особливого в саме цьому виді грибів?

Вчені багато досліджували слизовик і ось, що мене вразило:

Результат експерименту
  1. Гриб успішно проходив лабіринт. У цьому експерименті японський вчений Тосіюкі Накагакі з університета Хоккайдо, що досліджував подібні види, помістив гриб у лабіринт, де на вході та виході були розташовані шматочки їжі і слизовик без проблем знайшов найкоротший вихід.

Результати другого експерименту
  1. Гриб побудував найвигідніші залізнодорожні шляхи. В цьому експерименті 2010го року японські вчені зробили наступне: на карті поклали шматочки їжі на головних точках Токіо та ще 36и найближчих містах біля нього. Результати були рівні маршрутам, які побудували професіонали. Гриб врахував шляхи з найменшою витратою ресурсів.

  2. Гриб запам’ятав та спрогнозував події. Тут було все просто: кожні 60 хвилин гриб розміщували в стрессових умовах- низька температура та низька вологість. Кожного разу гриб давав відповідну до умов реакцію, але коли його помістили в нормальні умови, через 60 хв він всеодно зреагував.

  3. Гриб успішно став функціональною частиною чіпу. 2007го року журнал New Scientist зробив сенсаційну заяву. Вченим британського університету Саутгемптона вдалось сконструювати чіп, що керується не проводами та транзисторами, а грибом слизовиком. Що найцікавіше, чіп можна злегкістю приєднати до комп’ютера через USB і він виконує свої функції.

  4. Гриб дотримується певної дієти. Гриб може відслідити яких речовин йому не вистачає і їсти саме ту їжу, яка їх містить. Таким чином слизовик спокійно зберігає баланс білків, жирів та вуглеводів.

Про фізарум є багато цікавої інформації в інтернеті, проье мені захотілось зібрати найбільш шокуючу.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Біла птаха
Біла птаха@ptaha

Ділюсь знаннями і надбаннями

7.7KПрочитань
7Автори
49Читачі
Підтримати
На Друкарні з 14 квітня

Більше від автора

  • Чому фільм по Minecraft можна вважати успішним?

    Не дивлячись на те, що розчарування у фільмі почалось іще з першого офіційного трейлера, і я навіть можу це зрозуміти, я вважаю, що фільм вдався. Почнімо з самого початку:

    Теми цього довгочиту:

    Ігри
  • Ідея, варта зусиль

    Нещодавно я дещо збагнула. Я маю певне коло знайомих геймерів, що в будь якій незрозумілій ситуації при проходженні гри звертаються до російської інфобази по іграм wiki fandom. Це відбувається за браком української інфобази по іграм, тож варто було б об'єднатись і створити.

    Теми цього довгочиту:

    Ідея
  • Рецепт культового твору (роздуми)

    Одного безтурботного вечора я задумалась, що в творах є такого, що робить їх безсмертною класикою.

    Теми цього довгочиту:

    Роздуми

Вам також сподобається

Коментарі (2)

Вітаю! Вашу роботу опубліковано в Twitter та на Facebook Друкарні.

🔸https://www.facebook.com/drukarniaua

🔸https://twitter.com/drukarniaua

Ваш довгочит дуже цікавий! 🫶

Вам також сподобається