Чи правильно писати «инший» та «инакший»
Деякі люди, які мало читали українські тексти, думають, що писати «и» на початку слова — це помилка. Це не так. Коротко розповідаю, чому.
Деякі люди, які мало читали українські тексти, думають, що писати «и» на початку слова — це помилка. Це не так. Коротко розповідаю, чому.
🫦👂 А ви колись звертали увагу на те, що ми говоримо різними мовами? Мова – той ще складний інструмент. Ми говоримо, але де гарантії, що нас розуміють правильно? Можливо, значна частина наших непорозумінь походять саме він того, що ми апріорі не здатні зрозуміти одне одного?
Всі ніби такі розумні, совісні, патріоти, особливо з початку війни, радіють українізації. А от якісь умовні Кіріл і Нікіта, нехай буде так, мусять тепер страждати. Що ж це твориться, не дозволяють "на нормальном язикє балакать"? Аби тільки цілою залишитись, після підняття теми 😅
Do you know that all the alphabets except Stalin Cyrillic are prohibited at Russia and occupied territories? It means that dozens of languages, including Crimean Tatar, cannot develop. So what does "a free encyclopedia" say? -- Nothing.
The core principle of Wikipedia is that Wikipedians are not allowed to invent anything and propagate their researches via Wikipedia. Ukrainian Wikipedians systematically propagate their inventions in the field of the Ukrainian language.
У мене є теорія, чому в настільки розмаїтих мовах, як скажімо японська і німецька, словом, реально скрізь наявне слово "мама". Є інші, більш офіційні слова, але є й домашнє скрізь однакове “мама“.
Чому цеє правило “правильне”, хто може пояснити? — Типова відповідь: “Тому що так написано в правилах!”. А хто написав ці правила, і що вони власне написали окрім правил?
Словіо — штучна мова, котра була створена з метою бути зрозумілою для тих, хто розмовляє мовами слов'янської групи без будь-якого додаткового вивчення. Автор словіо - словацький аматор-лінгвіст Марк Гучко, котрий почав працювати над нею в 1999 році.
Є дві типові помилки зі словом «незалежність», яких часто припускаються українські мовці, а серед них — медійники. Обидві пов’язані з написанням слова з малої або великої літери: пишуть із малої, коли потрібно писати з великої, і навпаки — з великої, коли в цьому немає потреби.
Які синоніми до слова «прапор» ви знаєте? А сталі вислови та фразеологізми із цим словом? А чи правильно ви відмінюєте «прапор» у своєму мовленні й на письмі? З нагоди Дня Державного Прапора України ловіть корисну навколопрапорну добірку.
Міжслов’янська мова – це мова для спілкування між слов’янами різних національностей, яка бере свій початок у століттях географічної близькості, спільної історії та культурної спадщини.
У цій главі я напишу роздуми про розуміння слів. Адже всі слова, нам відомі, якоюсь мірою взаємопов'язані одне з одним, що створює унікальну палітру слів у кожної людини.
У цьому довжелезному довгочиті я розмірковую над питанням "Чи дійсно українці стали повертатись до використання російської мови у побуті та публічному просторі".
Молдова відмовилась від молдавської мови на користь румунської. Молдова втрачає свою ідентичність? Чи навпаки, відновлює?
До Дня рідної мови розповідаю про нинішній стан кримськотатарської мови, її коротку історію, розповідаю про діалекти кримських татар. а також викладаю ресурси, де можна почати вивчення, як у ВНЗ, так і на індивідуальних курсах. Додатково ви дізнаєтесь як протидіяти її знищенню.
Вправа яка допоможе вам говорити не запинаючись, підлаштовуватись під ситуацію і на ходу формувати свою думку
За Вікіпедією, трансгресія болота - це поширення болота на навколишню територію. Безумовно цікавий факт, втім, цей текст не є роботою з геології, а радше медитацією про неоднозначне положення української мови в українському суспільстві.
Десь місяць-два тому побачив в інтерфейсі Вайбера вираз “зникомі повідомлення”, що є очевидним плодом забобону щодо -уч-/-юч-. Розмірковуючи в рамках пропонованого пуризму (який я не підтримую) слід зазначити, що це доволі незграбна заміна “зникаючим”...
У багатьох з нас є сумні історії зі школи, коли вчителі кричали, знущались і давали важкі завдання, влаштовували часті контрольні роботи, де завжди не вистачало часу, щоб добре подумати та ретельно все виконати. Чи було це погано? І так, і ні.
Невелика авторська розвідка по питанню мови й національного самовизначення македонців в кінці ХІХ століття. Аналіз фактору болгарської освітньої системи.