Розділові знаки в польській мові!

Для чого взагалі потрібна пунктуація? Чи замислювались як виглядали би тексти без розділових знаків? Чи все можна було б зрозуміти? Навряд чи. Тому зараз поговоримо про розділові знаки на письмі. Саме в польській мові є десять розділових знаків.

1. Кома (przecinek) ставиться перед сполучниками (ale, a, lecz, więc, jednak) на приклад: Lubię pić czarną kawę ze Starbucks, ale teraz piję zieloną herbatę — Люблю пити чорну каву зі Старбаксу, але зараз п'ю зелений чай.

перед że (що) або który (який) на приклад: Czytam książkę, którą dostałam na urodziny – Читаю книжку, яку мені подарували на День народження.

Наприклад: у складних речення, на приклад: Gdy przyszedł, wszyscy byli szczęśliwi – Коли він прийшов — всі були щасливі.

У переліках і при однорідних членах речення на приклад: Kupiłam w sklepe chleb, masło, mleko i jajka – Купила в магазині хліб, масло, молоко та яйця.

2. Крапка (kropka) як завжди ставиться на кінці речення. На приклад: Moje ulubione sklepy to Mojito i Zara – Мої любимі магазини то Мохіто і Зара. Але у польській мові крапка не ставиться після скорочень Dr або Prof

На приклад: Drogi Prof Braun – Шановний Проф Браун.

3. Знак питання (znak zapytania). Для того щоб задати питання просто добавте знак запитання. Не треба міняти частини речення місцями, або щось вигадувати. На приклад: Jaka dziś jest pogoda? - Яка зараз погода?

4. Знак оклику (wykrzyknik). На приклад: Ubieraj się cieplej! - Одягайся тепліше!

5. Тире (myślnik) використовується для паузи чи роз'яснень. Chcę ci coś powiedzieć – to ważne. (Хочу тобі щось розповісти — то важне).

6. Дужки (nawiasy) використовуються для уточнень, жартів або пояснень. На приклад: Jestem studentem (z filologii) – Я студент (з відділу філологія)

7. Лапки ( cudzysłów) відрізняються від українських. То не такі лапки „”, а такі«». На приклад: Idę z restauracji «Sielsko-Anielsko» - Іду з ресторана «Sielsko-Anielsko».

8. Дефіс (łącznik) з'єднує частини слів. На приклад: Polsko-ukraiński słownik. (Польсько-український словник).

9. Крапка з комою (średnik) ставлять між частинами безсполучникового складного речення, якщо ці частини досить розширені або мають власні розділові знаки. Chcę zrobić zakupy, ale nie mam czasu; będę musiał to zrobić jutro. (Хочу зробити закупи, але не маю часу; зроблю завтра).

10. Двокрапка (dwukropek) ставиться коли друга частина речення розкриває зміст першої, пояснює її виражає причину. W sklepe można kupić: banany, jabłka, pomarańcze. (В магазині можна купити: банани, яблука, мандарини).

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
panyano4ka
panyano4ka@panyano4ka

Дівчина яка багато мріє

133Прочитань
0Автори
2Читачі
На Друкарні з 8 січня

Більше від автора

  • Іоан Павел II - перший Папа Римський поляк!!

    В цій статті можна прочитати про польського Папу Римського Іоана Павла II. Він був видатною особистістю та зробив чи мало на своїй посаді за для народу.

    Теми цього довгочиту:

    Історія
  • Вроцлавські гноми хто вони та звідки?

    На вулицях Вроцлава можна знайти кілька сот різноманітних гномів. Кожен з них чимось зайнятий; хтось п'є каву, інший їде на мотоциклі або хтось навіть приборкав лева. Це зараз вже люди до них звикли та вони вважаються головною візитівкою міста.

    Теми цього довгочиту:

    Історія
  • Польські видатні особи народженні в березні!!!

    По всьому світу проживає велика кількість людей. І молоді і старі, діти та дорослі. Кожен робить свою справу. А сьогодні хочу розповісти про видатних поляків які внесли свій вклад в розвиток Польщі. Всіх цих поляків об'єднує те що вони всі народилися в березні.

    Теми цього довгочиту:

    Історія

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається