Heralds of the Avirentes: Щоденник розробників - Як я створював головну героїню

Гарна історія не може існувати без гарних персонажів. Зазвичай ми цікавимося творами, тому що нам не байдужа доля її героїв та світу, в якому вони живуть. Ми відчуваємо як персонажі стають для нас рідними, і нам дуже важливо щоб їхня історія мала гідний розвиток. Отож дуже важливо зробити привабливих та цікавих головних героїв, які не відпускали б увагу читача протягом всієї гри. Я не буду розбирати інші ігри, а хочу розповісти, як процес створення головної героїні відбувається саме в мене. Оскільки по частині опису героїв я досить примхливе дитя, можливо комусь буде корисним даний матеріал.Знайомство з героїнею та її перші нариси

Знайомство з героїнею та її перші нариси

Моя люба Азаріс... Як давно ти поруч зі мною? Я пишу історію білої драконесси останні декілька років, і вона давно стала частиною мене самого. Чи я є її частиною?
Азаріс Амнера - головна героїня нашої новели. Її знають в рідному місті як добродушну та чуйну дівчину, яка завжди прийде на допомогу. Оскільки протагоністку ми бачимо 90% часу, її зовнішність має бути яскравою.

Вперше я намалював її нарис ще, не повірите коли – в далекому 2013 році (1), коли ще лише планував вступати до університету. Найперші малюнки з нею не мають нічого спільного з її тутешнім дизайном, однак певні риси були сформовані вже тоді: колір луски, фіолетові очі, шипи, тощо. Однак в ті часи я малював, тому що мені подобався процес, і я не дуже задумувався про сюжет, і тим паче не думав, що колись робитиму власну гру.
В 2016 році стався переламний момент в моєму стилі малювання, і Азаріс також сильно змінилася (2). Вже з’явилася детальна луска, знайоме гравцям біляве волосся, більш впізнавана форма голови. Під час завершення мого навчання, в мене вже сформувалася остаточна концепція майбутньої гри. В 2018 році (3) Азаріс отримала свою остаточну, впізнавану зовнішність, яка дозволяє їй виділятися серед інших героїв.
Зовнішність Азаріс тісно пов’язана з її характером та сюжетом. Наприклад, її фіолетові очі досить рідкісні серед ом'верай, і можливо цей колір має сюжетне значення. Її пишні золоті локони чудово імпонують її цілеспрямованості, а чіткий, впевнений погляд дає зрозуміти, що вона здатна швидко вирішувати питання. Білявки в Нанрасі вважаються яскравими та сильними особистостями, а білий та сріблясті кольори, за віруваннями ом’верай, є кольорами справжніх лідерів. Оскільки вони утворюються від поєднання всіх інших кольорів, ця теорія має право на життя.
Отже, наша героїня має бути справжнім лідером (хоча їх доведеться перед цим пройти немаленький шлях, однак про це згодом).

А що там по характеру?

На момент початку робочого процесу над грою, особистість Азаріс пережила великі метаморфози. Вона перестала бути черговим гарним малюнком (який побачили і забули), і розпочався процес формування її характеру. Це була цікава подорож, довжиною в декілька років.

Щоб написати гарного персонажа, треба створювати його реалістичним (як би це дивно не звучало по відношенню до дракона). Тобто уявляти варто такий характер персонажа, щоб він гарно себе відчував в реальності. За пафосними манекенами, які б’ються за все добро світу, геть нецікаво спостерігати. Як і не викликають інтересу ідеалізовані герої, в яких все добре і відсутні недоліки.

Популярністю користуються збалансовані герої, однак як правило, вони пишуться не один день, тиждень чи навіть місяць.

Я намагаюсь прописувати Азаріс такою, щоб гравці могли поставити себе на її місце. Вона – звичайна дівчина з провінційного міста, в якої є власні мрії та бажання. З дитинства вона досить розумна і здібна до навчання, однак була не дуже популярною серед однолітків через «старомодні» способи розваг. Її не цікавлять гулянки з друзями зі спиртним, і вона віддає перевагу гарній книжці. В неї не дуже багато друзів, однак за кожного з них вона стоятиме горою. Азаріс цінує в друзях вірність, якою сама готова ділитися.

Ну що, звучить більш-менш реалістично? Відкинемо той факт, що вона драконесса, і взагалі десь 7 метрів на зріст... В письменництві існує таке поняття, як "прожити життя персонажа". Це означає, що творець має постійно мріяти. Коли йдете по вулиці, слухаєте музику, навіть коли відпочиваєте після важкого дня. Треба постійно мріяти! Тоді вам буде легко відчути власного персонажа. Саме так я роблю. Іноді записую ідеї в документі Word, а іноді можна і наговорювати собі ідеї (найкраще робити це на диктофон, і потім прослуховувати). Якщо ідея протрималася в голові ніч - значить, вона гідна того, щоб подумати про її втілення.

Геймплейна реалізація

Під час читання новели все стає цікавіше. Гравець має стартову, прописану героїню за каноном, однак він має прямий вплив на особистість Азаріс. В залежності від прийнятих рішень, її характер змінюється в ту чи іншу сторону. Наприклад, якщо ви будете часто дурити своїх друзів або вбивати противників під час подорожі - це може увійти в звичку і докорінно змінити її вдачу. Друзі почнуть боятися героїню, а її репліки, як і вчинки, стануть більш радикальними.
Найскладніше в розробці героїні було відслідкувати потенційні дії гравця, і як вони будуть працювати. Я прописав декілька карт характеру героїні, згідно з якими працюватимуть ті чи інші рішення. Наприклад, якщо гравець зробить з Азаріс максимальну добрячку, то їй не будуть доступні опції радикальних дій та відповідні сюжетні гілки. Ось якщо тримати героїню в балансі – можливо, це дасть геть інші опції!

Фансервіс

Багато розробників або взагалі ігнорують цей пункт, або не надають йому належної уваги. Можете мені повірити, це величезна помилка! Про що це я зараз?
Фансервіс розшифровується дуже просто: це контент для прихильників. Зазвичай це те, за що героїню полюбили (не жартувати про Rule 34!) і те, що викликає у фанатів ще більше любові. Це можуть бути фан-арти, меми, сюжетні великодки та цікаві факти. Наприклад, саме так виникла легендарна серед гравців Азаріс-чібі. Ця мила, антропоморфна драконесса з великою головою, милою сукнею і немаленькими… Кхм, про що це ми? Ах так, фансервіс!

Чібі створена виключно для цього. Через її милу та комічну зовнішність дуже просто передавати меми або дуже експресивні емоції. Це гарний вибір для створення наліпок, відкриток та іншої фан-продукції (роздруківки, плакати, календарі, тощо). Також, вона гарно виглядатиме у формі м’якої іграшки для вірних прихильників. Та й взагалі вона стала символом гри, разом зі своїм милим другом-аннором, який починав взагалі як звичайний противник, а пізніше став ігровим маскотом!

Антро, аннорська та людська подоби також є чистим фансервісом із розряду «А як би героїня виглядала у вигляді [вставте назву виду]?». Це дійсно цікаво прихильникам, отож варто такий інтерес підігрівати!

Фансервісом є і самі малюнки, з яких все починалося. Зазвичай в них приховані сюжетні моменти або якісь секрети. Наприклад, на одному з малюнків з Азаріс прихована ральвія – одна з противниць під час подорожі. Деінде спостерігаються фан-персонажі або анонс майбутніх сабсторі. Навіть фон на малюнку може мати якесь сюжетне значення, отож будьте уважні!

Героїня продовжує розвиватися

Впевнений, що багато з вас погодяться, що гарний персонаж розвивається постійно, і на нього впливають його вчинки. Прописати героя так, щоб під кінець історії від відчувався зовсім іншою особистістю, однак при цьому залишився собою – це чудове вміння, якому позаздрять навіть найкращі письменники.
Для мене величезне задоволення прописувати Азаріс, і я цим займатимуся і надалі.

Крім того, не варто боятися довго прописувати персонажів. Це абсолютно нормально, коли героїв для великого за обсягом твору створюють місяцями! Не бійтеся експериментувати з пером, а іноді і з клавіатурою.

Я хочу подякувати вам за те, що прочитали цю невеличку історію! Нагадую, що сторінка Heralds of the Avirentes вже наявна в Steam, і я буду дуже вдячний вашим вішлістам!

Дякую за увагу! До зустрічі в Нанрасі!
Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
TellerySpyro_GTX
TellerySpyro_GTX@TellerySpyro_GTX

118Прочитань
0Автори
6Читачі
Підтримати
На Друкарні з 17 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається