Інді-ігри на прикладі “The Binding of Isaac”

Інді-ігри вкрай різноманітні, до прикладу на скриншоті знизу ми бачимо гру “The Binding of Isaac”. Вона є представником жанрів: Roguelike, Пригодницький бойовик, Adventure. Розробник: Едмунд Макміллені, видавець гри: Headup Games. Гра представляє собою набір рівнів, що генеруються випадково, але з кімнат, які були заготовлені заздалегідь (приблизна їх кількість ±1000 на всі рівні),

Один з прикладів кімнати з монстрами

Варіації мобів ані трошки не менші за варіативність кімнат: є елітні та звичайні їх версії.

Один з варіантів кімнати магазину

Але, якщо вже бути чесним, це не зовсім те, з чого починав айзек: він був ближчим до поняття “інді-гра” трохи раніше.

Незалежні ігри (або інді-ігри) — відеоігри, створені незалежно від фінансової підтримки великих видавців. Найчастіше ці ігри дешеві або безкоштовні, багато з них мають невеликий розмір(команда розробників теж зазвичай невелика)
Магазин

Ось так виглядав магазин у “флеш айзеку”. Він теж мав види та варіації, але значно менше на відміну від “The Binding of Isaac rebirth”

Одна з кімнат із монстрами у “флеш айзеку”
Що таке “флеш айзек”?

Флеш айзек – це та сама інді гра, яку зробив Едмунд Макмілен. Він, надихнувшись релігійними історіями, та маючи вже певну стилістику, що прослідковувалась в його попередніх роботах, зробив гру на швидку руку, не очікувавши з неї нічого. Однак ця гра в результаті набрала великої популярності та стала однією з тих, що зробили жанр Roguelike неймовірно шанованим та популярним.

Після “буму” айзека різні розробники почали створювати аналоги (що зазвичай не мали успіху) або починали створювати кардинально інше (про такі ігри я розкажу в наступних статтях).

Кімната з монстрами у “флеш айзеку”

Однак флеш айзек мав одну велику проблему: що з ним не роби та на чому не запускай – він матиме лаги, і з цим потрібно було щось робити, тому за декілька років флеш айзек переріс у “The Binding of Isaac rebirth”.

Після цього гра, що і так мала непогану фан-базу, отримала купу схвальних відгуків та нову аудиторію, через що її продовження було лиш питанням часу.

Першим доповненням до гри було “The Binding of Isaac afterbirth” – доповнення, що взяло все краще у реберс і помножило це. Популярність гри так і росла. Вийшло це доповнення 30 жовтня 2015 р. На той момент вже було досить багато конкурентів у айзека, але, за рахунок дуже вдалого доповнення, всі вони залишились позаду.

На той момент вже були такі відомі тайтли, як “rouge legacy” та “Darkest dungeon" і через рік мала вийти " Enter the gugeon" – ігри, які розвили ідеї айзека, але пішли своїм шляхом і отримали свою популярність

Всі ці ігри є інді проєктами, що створювали ентузіасти з неймовірною завзятістю, і це окупилось. Ці ігри стали найвідомішими та отримали найбільшу славу в свій час: стали тими, хто направляє жанр та індустрію інді ігор. Багато гравців і по сьогодні в них грають.

Для айзека далі настали важкі часи: гравці створювали свої модифікації для гри і зазвичай то були невеликі роботи, які додавали якісь предмети або персонажів.

Ті, про кого я буду зараз говорити, перевершили роботу Макмілена і його команди, створивши доповнення, яке в очах фанатів створило нереалістичні очікування стосовно майбутнього оновлення.

Розробники моду Antibirth

Це фанати айзеку, що зробили величезне (по міркам модів від фанатів) доповнення до гри, яке отримало популярність не меншу за оригінальну гру, якщо навіть не більшу.

An unofficial, fan-made expansion for the Binding of Isaac: Rebirth

Антіберс дав таку кількість нового контенту, що просте оновлення в оригінальному айзеку гравці сприйняли жахливо і по сьогодні його називають найгіршим доповненням.

В час виходу фанатскього доповнення вийшло маленьке доповнення до оригінальної гри під назвою “The Binding of Isaac afterbirth+”.

Про айзека почали забувати адже “The Binding of Isaac afterbirth+” мало бути останнім доповненням.

Погані відгуки про оновлення та велика кількість нових інді проєктів в жанрі роуглайк, котрі отримували неймовірну популярність, позбавляли айзека можливості залишатися конкурентоспроможним.

Багато гравців вважали, що на цьому історія легендарної гри завершиться, давши шлях новим проєктам.

Однак Едмунд Макмілен мав інші плани: він вирішив скооперуватись із розробниками антіберс і зробити останне доповнення “Repetenc”, яке вийшло 31 березня 2021 року. Не дивлячись на кількість реально важких опонентів по типу “Hades", “ Risk of rain 2", “Dead cells” та ще багатьох проєктів, що мали славу та велику фан-базу, оновлення айзека “Repetenc” викликало фурор: все те, за що гравці полюбили антіберс, було додано в гру та зроблено краще. В доповненні музика була перероблена та підібрана стилістично краще, опоненти були краще збалансовані, купа предметів з антіберса була додана в гру, також з'явилися і нові предмети, велика кількість нових мобів та босів. Гра отримала шедевральний останній акорд. Якщо нових доповнень не буде, то айзек завершить свою історію невеликої інді гри, що "змогла” стати культовим проєктом, який вплинув на десятки та сотні інших розробників. Едмунд Макмілен показав, що навіть маленька команда, маючи достатню кількість бажання, можуть створити шедевр.

В певному сенсі з айзека почалась історія інді-ігор, які отримали славу і вплинули на ігро-індустрію. В наступних статтях я буду посилатися на айзека, показуючи на яку кількість розробників мала вплив ця гра.

То які ще жанри притаманні інді-іграм?

Практично будь-які. Найбільше інді-ігри славляться поєднанням жанрів. Одним з найвідоміших поєднань буде картярська гра та роуг лайк. В чому суть цього поєднання? Ми маємо мапу, на якій є певний шлях з ресурсами, опонетами чи івентами, а в кінці шляху гравців очікує бос. Бойова система відрізняється від усього раніше існуючого: на початку кожного раунду нам в руку дається 5 карт, 3 одиниці енергії та вартість карт від 0 до 3, де від наданого в руку і дій суперника буде залежати наш хід, котрий може бути направлений або на захист, або на атаку.

Ще одним незвичним представником буде “Rouge legacy”. В чому її особливість? Ця гра цікаво обіграла механіку смерті: ви граєте не за того самого персонажа, а за його нащадка. Нащадок може мати різноматні хвороби по типу дальтонізму, карликовості тощо, а також і якісь сильні сторони. “Rouge legacy” є поєднання платформера та роуглайка.

Невже всі інді - це роуглайк жанр?
Ні але, роуглайк є одним із найпопулярніших.

Грою, що не є роуглайком, але є інді-грою, являється “Stardew Valley”.

В багатьох питаннях це простий симулятор ферми. Тут є можливість “торгувати” з жителями, добувати ресурси в печерах та битися з монстрами.

У свій час найнеочікуванішим поєднанням для мене стало поєднання стратегії, роуглайка та ігор соузлайк жанру. Назва цієї гри “Darkest dungeon" – Лавкрафтовський горор з великою складністю та покроковою стратегією у жанрі роуглайк. Вкрай нестандарте поєднання, котре змогло отримати велику фан-базу.

Загалом інді проєкти дуже різноматні і по-своєму реалізують класичні жанри, при цьому інколи створюючи свої або даючи життя старим і маловідомим жанрам. Одним з наступних інді проєктів, що я хочу оглянути, буде “vampire survivors” та її вплив на ігроіндустрію в цілому.

Дякую за увагу, сподіваюсь вам було цікаво)

Післямова

Не забудьте задонатити на ЗСУ.

Допомагати нашим воїнам, що нас боронять кожного дня, вкрай важливо.

Редактор: Збірна Соляночка.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
S
Sovushek@Sovushek21

153Прочитань
1Автори
6Читачі
На Друкарні з 16 квітня

Більше від автора

  • Про що цей блог?

    Якщо коротко то блог про мої особисті інтереси на різні теми.

    Теми цього довгочиту:

    Ігри
  • League of Legends

    Особисті думки стосовно гри лол та її балансу

    Теми цього довгочиту:

    Ігри

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається