Створювати та поширювати український контент — річ не проста. А створювати та поширювати якісний контент — ще складніше. Сьогодні хотілося б звернути вашу увагу на такий жанр ігор як “візуальні новели”. Які вони є, і які скандали з ними пов'язані.
“Moon Chai Story” і які плітки кружляють над розробниками
“Moon Chai Story” — це одна з найпопулярніших українських візуальних новел. Вона являє собою збірку з, поки що, трьох історій, кожна з яких має свою унікальну мальовку і музикальний супровід. Та не дивлячись на якісно проведену роботу, гейт не оминув гру стороною. Невдоволення мальовкою, інтерфейсом, частотою оновлень і сюжетами були як у день виходу гри, так і продовжуються сьогодні.
Але найгучнішим у фанстві є скандал між “Пліткаркою” та “Брамою візуальних новел” (раніше “Брама Клубу Романтики” і “Брама Seven Hearts Stories”). Обидві сторони є телеграм фан-каналами візуальних новел. “Пліткарка” публікує плітки та скандали з усього фанства і також усілякі шпиньки і жарти в сторону “Брами”, а “Брама” — матеріали за усіма новелами окрім “Moon Chai Story”. То в чому суть?
31 березня цього року “Брама” опублікувала досить інтригуючі повідомлення на своєму каналі, натякаючи, що власницею “Пліткарки” є одна з розробниць “Moon Chai Story”. Гучна заява одразу привернула увагу, розпочавши справжній скандал в коментарях, а наступного дня нам представили допис із аргументацією. Але всі аргументи було спростовано того ж дня різними телеграм каналами. Розробниці дали коментар, в якому не підтвердили слова звинувачення, “Пліткарка” посміялася з ситуації, а сама “Брама” відмовилася давати подальші коментарі. Конфлікт вважається незавершеним.
“NeoStory: Love and Choises” і які в них справи з росіянами
“NeoStory: Love and Choises” — ще одна збірка збірка візуальних новел, на яку так довго чекали користувачі. Наразі гра має дві історії + щотижневий гороскоп, який регулярно оновлюється.
Та щастя тривало не довго. Прямо в день надання раннього доступу трапилася неприємність. Один з розробників в чаті телеграм-каналу гри давав рекомендації росіянину щодо скачування гри. Багатьох гравців це обурило і люди (хтось спокійно, а хтось агресивно) потребували пояснень. Почалися сварки.
Та команда розробників вирішила не робити інформаційний пост, а просто заблокувати користувачів, що вимагали пояснення.
Також неприємним осадом був вибір в одній з історій “Королівство під чадрою”, в якому гра буквально пропонувала нам згвалтувати головну героїню (неповнолітню) поки та непритомна. Можливо, в подальшому в історії це буде критичним моментом, який не дасть гравцям розвивати гілку з цим фаворитом, але зазвичай вибір за валюту — значить покращення стосунків. Значну кількість гравців “NeoStory” втратили.
“Гармонія душі” і чому гру гейтять до її релізу
“Гармонія душі” — це візуальні новели, які ще досі не вийшли в реліз, але спритно встигли влізти у конфлікт. У той час я не стежила за фанством і багато чого можу не знати. Але про цей скандал я дізналася з телеграм каналу “Пограємо? | Візуальні новели”. Цитую власницю:
24 січня я помітила, що тікток акаунт «Гармонії душі» почала вести пані, яка на особистому акаунті досі знімає по кр. Мені було прикро, бо я підписалась на їхні соцмережі ще в листопаді, і очікувала новий український продукт. Але після цих відео мені стало неприємно, тому я звернулась до адмінів інших спільнот, аби порадитись, як краще зробити. Зійшлись на тому, що треба спочатку спитати позицію самих розробників, аби не топити починаючу команду.
25 січня я написала перше повідомлення в інстаграм, яке успішно проігнорували. 1 лютого я повторила своє питання, на що отримала продовження ігнору.
На днях ГД оголосили, що в них не буде російської мови в додатку, тому в мене виник дисонанс щодо позиції команди. Сьогодні адміни інших каналів почали звертатись до ГД, щоб з‘ясувати їхню позицію. Почалось все з допису Пліткарки…
А далі пішло блокування користувачів і досить різка відповідь від СММ менеджера:
Усім вітання.
Моє звернення адресується конретним особам, яких я не хочу називати "соулмейтами".
Тож усім НЕ-соулмейтам, які знаходяться на нашому каналі, (як виявилось, і такі в нас є).
Вітання! В рамках нашої комунікації на різних платформах ми поставили для себе ціль - бути максимально чесними і відкритими, в тому числі щодо персоналій учасників команди, і розкриваємо їх особистості - ризикуючи наразити розробників на людей, які, очевидно, зацікавлені не у нашому продукті, а шукають інфоприводів, пов'язаних із тематикою візуальних новел, для того, аби мати контент для власних соц. мереж.
Останні декілька днів ми почали отримувати специфічні коментарі у наших соц. мережах, які присвячені одній темі. Риторика, яку використовують у зверненнях до менеджерів наших соц. мереж - неприпустима на наших платформах. Попри це, менеджери відповіли на УСІ коментарі, які надійшли на різних платформах.
Наша команда відкрита для рекомендацій і побажань, критики, ви можете писати нам або на нашу пошту [email protected] (http://[email protected]/) із зазначенням теми, або в особисті в IG, куди, з початку ведення сторінки не надходило жодного повідомлення (але ми не виключаємо, що це може бути технічна проблема).
При цьому, ми не контролюємо нічиє ОСОБИСТЕ життя і не обмежуємо свободу дії, слова або права людей, які якимось чином стосуються нашого проєкту.
Якщо ваша "волонтерська діяльність" чи "миротворча місія" направлена на те, щоб "навернути" декілька сотень тисяч користувачів "кр" із України, (до яких, можливо, відносилися і ви самі), на шлях "українізації", то наполегливо прошу вас робити це не за рахунок нашого продукту і команди.
Щодо претензій з боку представників декількох спільнот і "медійної частини фанатів візуальних новел України", які прагнуть "показової страти" учасниці моєї команди, яка є ведучою на нашій сторінці в ТікТок: вибір людини ми робили відповідно до власного бачення і вимог. Інформація, яка транслюється на каналах "Гармонія душі", у тому числі платформи ТікТок, повністю відповідає офіційній позиції команди і кожного її учасника. Ми відмовляємось толерувати або виправдовувати агресію і порушення суверенних кордонів нашої країни, крім того, команда розробників, моя команда і я особисто, не приймемо будь-який прояв неповаги і наклепи на учасників нашої команди або Соулмейтів, які приходять у наш простір, щоб "зустрітись" зі своїми однодумцями. Наші соц. мережі - це простір для наших Соулмейтів, до яких відносяться і учасники нашої команди, який має бути комфортний для абсолютно кожного, хто в нього потрапляє.
Зважаючи на ситуацію, як керівник напрямку, я офіційно заявляю, що акаунти усіх, хто буде зневажливо ставитись до учасників команди, ми будемо блокувати. Коментарі, які якимось чином ображають або принижують будь-кого - видаляти.
У нас немає цілі поширювати нездорові тенденції і булінг у суспільство.
Ми готові вислухати вашу позицію, але поза меж простору для тих, хто прийняв рішення підтримувати нашу команду і прийшов сюди за хорошим настроєм.
Гарного дня!
Ситуація досить незрозуміла, але більше коментарів з цього приводу ніхто не давав.
“Клуб Романтики” і чому гравців так ненавидять
“Клуб Романтики” — це гра, яка для багатьох відкрила чарівний і захоплюючий світ візуальних новел. Я теж почала свій шлях в цьому зі звичайного відео про одну з історій, а тепер я не можу уявити своє життя без десятків світів і сотень персонажів. Та не все, що пов’язує нас із хорошими спогадами і спокійними часами є добрим. Хоч як прикро це не звучить.
Насправді, тему проблеми “Клубу Романтики” обговорили вже усі, кому не лінь. Тому, щоб не повторювати численні пости і відео, залишу вам посилання на два довгочити за цією темою:
А особисто я хотіла б з вами обговорити трішки інше питання, що стосується цієї гри. А саме конфлікт фанств і проблему малоросів.
Особисто мій конфлікт з гравцями почався в день виходу “Moon Chai Story”, коли майже кожен крщик вирішив, що завдання його життя — написати, що гра є “пародією” на КР. Скільки б пояснень не писали розробники і гравці MCS, скільки б конфліктів не утворювалось — люди продовжували писати не дуже приємні речі не тільки цій візуальній новелі.
Прочитавши статті за посиланнями, які я давала вище — ви зрозумієте чому українцям варто відмовитися від “Клубу Романтики”. Та є люди, яким скільки не пояснюй - не розуміють. І гаразд ще, якщо люди просто грають, в приватне життя ніхто не лізе, але вони без зайвих думок розповсюджують в українському інфопросторі гру, що спонсорує ворога, не звертаючи ніякої уваги ані на конструктивну критику, ані на відкритий гейт. Правильно, давайте без усіляких попереджень давати своїм співвітчизникам можливість стати спонсором власної смерті. З проходженням року війни - це вагомий вибір проросійського і ніякі причини не мають викликати ані розуміння, ані підтримки.
Чому в конфлікті між “Брамою” і “Пліткаркою” більшість стали на сторону останньої? Тому що “Брама” рік з початку повномасштабного вторгнення популяризувала і просувала проросійский “Клуб Романтики”. І так, в решті решт вони зрозуміли в чому їх проблема і навіть зробили допис щодо цього. Можливо це має викликати якусь повагу до них, ось вони нарешті зрозуміли, що не так. Але цієї поваги немає. Рік — це неймовірно багато. Кількість смертей за цей час до неможливості велика. І кров усіх тих людей частково і на їхніх руках, і на їхньому каналі.
Що можна сказати в кінці?
Зараз в Україні успіх будь якого продукту мас-медіа залежить від позиції і висловлювань розробників. Будь що піддається жорсткому аналізу з боку користувачів і інколи бути просто працьовитим і вкладати в проєкт душу — недостатньо.
Тому раджу вам обирати лише якісний контент і не поширювати проросійське.
Всім дякую, сподіваюсь, зустрінемося ще.