Індикатори тону: що це таке та як ними користуватися

Чи знайома вам ситуація, коли під час спілкування через текстові повідомлення ви стикались з непорозумінням через повідомлення, яке було прочитано «не з такою інтонацією»? Тоді пропоную познайомитись з такою річчю, як індикатори тону.


Індикатор тонуце символ або скорочене слово, яке використовується для передачі тону будь-якого текстового повідомлення. Це включає SMS-повідомлення, публікації в соціальних мережах, електронні листи тощо.

Тон є ключовим компонентом вербальної та невербальної комунікації. Без розуміння тону важко по-справжньому зрозуміти значення чиїхось слів. У більш довгих письмових творах тон можна передати за допомогою синтаксичних засобів. А при вербальному спілкуванні тон можна передати за допомогою інтонації, мови тіла чи міміки.

Однак у звичайних текстових розмовах це набагато важче зрозуміти. І саме тут вступають у дію індикатори тону, які також називають тональні теги/тонтеги.

Ці показники особливо корисні для нейровідмінних людей, таких як люди з аутизмом або дислексією, яким може бути важко зрозуміти тон написаного повідомлення. Ці тональні теги найчастіше використовуються в соціальних мережах, де досить часто стаються непорозуміння через неправильне сприйняття тону у повідомленні. Також тонтеги можуть допомогти облегшити спілкування з людьми у яких проблеми з соціалізацією, або людям з соціальною тривогою/соціофобією, адже так їм буде простіше зрозуміти тон співрозмовника і, можливо, знизити рівень тривоги при спілкуванні.

Індикатори тону ніколи не використовуються як жарт; вони використовуються лише для передачі справжнього наміру та тону автор/а/ки повідомлення.

Хоча індикатори тону існують досить давно, у 2020 році вони набули популярності на таких платформах, як TikTok, Reddit, Twitter і Tumblr. Прихильники індикаторів тону кажуть, що хочуть бути інклюзивними та допомагати іншим мати кращий досвід у спілкуванні онлайн.

Щоб використовувати тонтег, ви маєте вкінці тексту вставити косу риску «/», після якої слідує абревіатура або скорочення.

Примітка: тонтеґи не потрібно вставляти буквально після кожного речення. Ставте їх лише там, де ви вважаєте це необхідним або якщо людина сама вас попросила використовувати індикатори тону у розмові.

Список індикаторів тону та їх відповідники українською + додаткові пояснення


приклади того, як можна використовувати тонтеги:

«— ми точно маємо зустрічатись »

«— ти прямо як [будь-який персонаж/людина/тощо] /беззл» так само можна і навпаки «— ти прямо як [будь-який персонаж/людина/тощо] /нег»

«— я тебе люблю » або «— я тебе люблю /плат»

«— я зараз вмру від [болю/страху/сміху/тощо] /гіп» (нейротиповій людині може здатись, що тут і так ясно, що це не серйозно/перебільшено, але нейровідмінна людина (не всі(!)) може сприйняти це за правду і почати хвилюватись за вас або навіть спробувати надати допомогу)

надмірне вживання тонтегів:

«— привіт, як справи??/щз/щ/поз» (саме повідомлення і так має позитивне забарвлення(?) плюс тут забагато тонтегів, через що це може ще більше заплутати співрозмовни/ка/цю і/або сильно дратувати)


джерела:

інформація про тонтеґи:textline.com

список індикаторів тону: @hchrhyd (Twitter)

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
сузір'я
сузір'я@constellation

947Прочитань
11Автори
5Читачі
На Друкарні з 14 квітня

Вам також сподобається

Коментарі (3)

Дуже цікава штука! Як читач, я б ще хотів побачити кілька прикладів прямо в статті

Вам також сподобається