Катастрофа російського літака SSJ-100 у підмосковї

12.07.2024 близько 15:00 за місцевим часом під час випробувального польоту зник з радарів літак, що належав руснявій авіакомпанії “Газпром Авіа”. Незабаром у мережі з’явилися кадри пожежі, спричиненої падінням літака.

SSJ-100 RA-89049

Що являє собою сімейство літаків Суперджет

SSJ-100 – російський цивільний літак, що був розроблений на початку 2000-х та здійснив свій перший політ у 2008. Всього в період з 2011 по 2022 рік було виготовлено 232 літаки різних модифікацій.

Не зважаючи на те, що літак декларувався як перший російський авіалайнер, все ж здебільшого він складався з запчастин західних компаній. З російського у літаку був лише фюзеляж та двигуни, що розроблялися та виготовлялися у співпраці з французькими компаніями.

Після початку повномасштабного вторгнення на авіаційний сектор РФ було накладено санкції, що зумовило зупинку виробництва цих літаків та поставило під питання можливість обслуговування вже наявних бортів.

Ще у 2018 році русня почала роботу над новою модифікацією літака – SSJ-NEW. У новому літаку кількість вітчизняних комплектуючих мала збільшитися на 10-15%. Після припинення постачання запчастин з країн Заходу було прийнято рішення повністю “імпортозамістити” усі іноземні компоненти літака.

Події, що передували катастрофі

За даними так званих руснявих ЗМІ, на момент катастрофи виконували польоти одразу два суперджети: один стандартний SSJ-100 з бортовим номером RA-89049, випущений у 2014 році, що виконував перегоний рейс після ремонту, та другий літак SSJ-NEW з бортовим номером 97001, що виконував випробувальний політ з “імпортозаміщеним” обладнанням на борту. За даними тих самих ЗМІ, катастрофа сталася саме зі стандартним SSJ-100, в той час як випробувальний літак здійснив вдалу посадку в аеропорту Жуковський.

Експерементальний SSJ-NEW 97001

Хронологія катастрофи

Наразі в мережі доступні неперевірені дані, взяті з невстановленого джерела, що стосуються хронології катастрофи.

В 14:52:00 рейс ГЗП9608 вилетів з Луховиць.

В 14:55:23 авіадиспетчер аеродрому дав екіпажу команду набрати висоту 3048 метрів і слідувати курсом 260° без обмежень. Останній радіоконтакт з екіпажем. Наступні спроби встановити зв'язок були безрезультатні, але літак протягом польоту набрав максимальну висоту 1600 метрів.

В 14:57:56 у формулярі супроводу авіадиспетчер виявив тенденцію до зниження літака.

В 14:58:03 авіадиспетчер запитав у екіпажу підтвердження набору висоти 3048 метрів. У цей час у формулярі супроводу відображалася поточна висота — 1380 метрів, вертикальна швидкість зниження становила 790 м/хв.

В 14:58:43 у формулярі супроводу короткочасно відобразилася поточна висота 1460 метрів.

В 14:59:04 поточна висота польоту була 1120 метрів, а вертикальна швидкість зниження — 1280 м/хв.

В 14:59:19 висота польоту була 900 метрів, а вертикальна швидкість зниження зросла до 2100 м/хв. Близько 15:00:00 позначка рейсу ГЗП9608 зникла з екрана радара в районі села Велике Карасьово на висоті 900 метрів.

Версії катастрофи

За “офіційною версією” пропагандистських ЗМІ, падіння літака імовірно сталося через відмову одного або двох двигунів.

Виходячи з представленої хронології, на думку автора каналу, літак мав очевидні труднощі з керуванням у вертикальній площині, які могли зумовити труднощі з набором висоти та подальше падіння зі зростаючою вертикальною швидкістю. Також, на думку автора, такі величини швидкості зниження не є характерними для справного літака навіть за умови відмови обох двигунів.

Загальний стан російської цивільної авіації

Відео зняте російським пілотом в кабіні літака сімейства Airbus A320

Ця аварія досить показово відображає загальне становище російської цивільної авіації. В умовах відсутності комплектуючих для поточних ремонтів русняві авіакомпанії вимушені порушувати регламент обслуговування, що невідворотно призводить до збільшення кількості інцидентів. Власне виробництво літаків наразі знаходиться у початковій фазі розвитку та ще стикнеться з багатьма проблемами, пов’язаними з відсутністю досвіду у будівництві цивільних літаків.

Чи змусить збільшення повітряних інцидентів замислитись “звичайних” росіян над істинною причиною таких змін? – однозначно ні. Ця країна йде шляхом ізоляції, історія вже бачила такі приклади. Народ, що вірить у свою особливість, буде готовий терпіти будь-які обмеження задля збереження цієї “особливості”.

Так у Північній Кореї єдина державна авіакомпанія досі експлуатує літаки Ту-154, деяким з них вже виповнилося 50, проте це невелика проблема в умовах обмеженої кількості авіаперевезень, спричиненої їх недоступністю для рядового корейця.

Будемо сподіватись що подібних інцидентів ставатиме дедалі більше)

Сподобалась стаття? Підпищіться на канал на інших платформах!

Telegram https://t.me/aerospaceukraine

Instagram https://www.instagram.com/aerospace_ukraine?igsh=cm1vNGFobmIzdWhm

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Aerospace_Ukraine
Aerospace_Ukraine@AerospaceUkraine

130Прочитань
1Автори
3Читачі
На Друкарні з 10 травня

Більше від автора

  • Протиповітряна оборона

    Сьогоднішня війна в Україні дала змогу побачити роботу багатьох систем та засобів протиповітряної оборони не лише на навчаннях зі стрільбою по поодиноких мішенях, а й у реальних бойових умовах, які часто виходять за рамки того, для чого були створені ці засоби.

    Теми цього довгочиту:

    Ппо
  • Оснащення безпілотних катерів ракетами класу повітря-повітря

    Нещодавно ворог опублікував кадри знищення українського морського дрона за допомогою вертольотної авіації, наразі ворог позиціонує такий метод протидії як найбільш ефективний.

    Теми цього довгочиту:

    Морські Дрони
  • Як-52 в небі над Одесою збиває руснявий розвідувальний БПЛА «орлан-10»

    Протягом останнього місяця русня використовує нову тактику, вони шукають цілі за допомогою "орланів" та застосовують балістичне озброєння за розвіданими координатами.

    Теми цього довгочиту:

    Як-52

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається