Як-52 в небі над Одесою збиває руснявий розвідувальний БПЛА «орлан-10»

Як-52

Протягом останнього місяця русня використовує нову тактику, вони шукають цілі за допомогою "орланів" та застосовують балістичне озброєння за розвіданими координатами. Така схема дозволяє скоротити час від виявлення цілі до "прильоту" балістичної ракети до декількох хвилин. Небезпечність цієї тактики ворога полягає у складності боротьби з розвідувальними БПЛА типу "орлан-10".

“Орлан 10“

Малий фізичний розмір та використання радіопрозорих матеріалів в конструкції суттєво зменшують дистанцію, на якій засоби ППО здатні виявляти та знищувати ці БПЛА. Це викликає ситуацію, у якій ворожий дрон здатний виявити наші системи ППО та скоригувати вогонь по ним раніше, ніж зайде у зону ураження зенітних ракет.

Використання винищувальної авіації хоч і може врятувати ситуацію, проте є досить малоефективним. Швидкість БПЛА такого класу складає близько 100-130 км/год, що значно менше за мінімальну швидкість "комфортної" роботи винищувача. Крім того, РЛС винищувача може виявляти цілі такого розміру з досить малої відстані, через що часу на реакцію майже не залишається.

Як-52 в небі над Одессою
Вид з кабіни Як-52

Ймовірно, на відео ми можемо побачити першу успішну спробу збити "орлан" з літака з поршневим двигуном. Завдяки низькій швидкості, літак Як-52 здатний кружляти навколо БПЛА, постійно тримаючи візуальний контакт з ціллю. У цей час другий член екіпажу, відкривши ліхтар кабіни, може вести вогонь по цілі з ручного стрілецького озброєння. Такий метод ведення повітряного бою останній раз застосовувався під час Першої світової війні, проте може виявитися актуальним і сьогодні.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Aerospace_Ukraine
Aerospace_Ukraine@AerospaceUkraine

130Прочитань
1Автори
3Читачі
На Друкарні з 10 травня

Більше від автора

  • Протиповітряна оборона

    Сьогоднішня війна в Україні дала змогу побачити роботу багатьох систем та засобів протиповітряної оборони не лише на навчаннях зі стрільбою по поодиноких мішенях, а й у реальних бойових умовах, які часто виходять за рамки того, для чого були створені ці засоби.

    Теми цього довгочиту:

    Ппо
  • Катастрофа російського літака SSJ-100 у підмосковї

    12.07.2024 близько 15:00 за місцевим часом під час випробувального польоту зник з радарів літак, що належав руснявій авіакомпанії Газпром Авіа. Незабаром у мережі зявилися кадри пожежі, спричиненої падінням літака.

    Теми цього довгочиту:

    Авіація
  • Оснащення безпілотних катерів ракетами класу повітря-повітря

    Нещодавно ворог опублікував кадри знищення українського морського дрона за допомогою вертольотної авіації, наразі ворог позиціонує такий метод протидії як найбільш ефективний.

    Теми цього довгочиту:

    Морські Дрони

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається