Для більшості людей позначення японських літаків нічого не значать, хоча насправді вони приховують дуже великим обсяг інформації про літак.
У ПС Імператорської Армії всі літаки мали скорочення "Ki" - Kitai перекласти це слово можна як "Тип". Саме використання “Тип” у більшості літаків використовувалось в технічній документації або в деяких офіційних документах. Додавання до “Тип” певної цифри, означало рік початку серійного виробництва літака. Так, наприклад Ki-84 (Тип 4 виробництво розпочате у 1943-у році), або ж Ki-61 (Тип 3 виробництво розпочате у 1942-у році).
Повна назва літаків для прикладу писалась так, Mitsubishi Army Type 93 Heavy Bomber, де 93 означало початок виробництва літака за японським календарем тобто 2593 рік (1933 рік).
Для позначення модифікації додавали римські цифри I, II, III, які означали скільки етапів модернізації пройшов літак.
Приклад: Ki-84-I, Ki-1-II й т.д.
Якщо модифікація літака була зовсім незначною, літак отримував позначення Kai.
Приклад: Ki-61-II-KAI, Ki-45 KAI Hei
Версія літака позначалась японською системою, яка використовувалась для позначення літаків які отримали нове озброєння, інше крило і так далі.
А - Ко, B - Otsu, C - Hei, D - Tei
Приклад: Ki-61-I-Tei, Ki-45 Kai Hei.
Стосовно хвостових позначень на літаках Імператорської армії.
На хвості літака завжди можна помітити емблему, яка відносить його до певного "сентаю" - "авіаполку", так само в залежності від кольору цієї емблеми літак може належати до тієї чи іншої ланки - "чутаю", всього в полку 3-ланки й одна штабна ланка.
Якщо на літаку Хіномару знаходиться у білому квадраті, це означає що він зі складу підрозділу, який відповідальний за протиповітряну оборону метрополії.