Хто б’є у дзвін? Революція і баптизм

1864 року на Волині виникли перші баптистські громади.


Одразу поясню своє ставлення: я проти. Я росла біля баптистської секти, і змушена була знаходитись у середовищі вірунів (без поваги) доки не закінчила навчання в лінгвістичній школі.

Віруни обмежені, А я художник.

Релігія – носій цінностей, найпримітивніша форма завоювання розуму, підкорення. Див: місіонер.

Релігія – це прикриття. Прийшли з Біблією, а не з війною. Війна і Біблія – це синоніми. Маєте аргументи проти? Почитайте Біблію. Баптизм позбавлений образу, тому здається прогресивним. Ікона – ознака ідоловклоніння. Яка іронія! Релігія, що напряму забороняє вклоніння ідолам, крутиться навколо портретів ідолів.

Баптизм – це ЩОСЬ ІНШЕ.  Тому в турбулентні часи релігієносці біжать поперед. Ленін у цьому сенсі врятував цивілізацію(?)

Ідеологія робітничих та селян полягає у повазі та шані до праці селян, що загалом видається загальнолюдською нормою. Життя, проте, позбавлене сенсу і сповнене страху, тому завжди лишається прогалина (gap), в яку натікає філософська водичка.

Перейдемо до справи.


Цей журнал – перша російська революційна газета, видана 1864 року
Поняття «кріпацтво» запроваджено в українській і російській публіцистиці в 19 столітті. Походить від слова «кріпость», що вживалося від кінця 15 століття для позначення документів, що встановлювали право необмеженої приватної власності (прикріплення): так звана «купча кріпость». 1861 року скасовано в підросійській Україні.

Поява вільного люду дестабілізує політичну ситуацію. Вільні люди, вчорашні Кріпаки, не те саме, що людина, вільна від народження.

Спосіб мислення, укорінений в голові Кріпака, патерналізує (від слова pattern – візерунок, схема) його життя в усіх проявах. Відтак, вивільнений Кріпак шукатиме надійної опори де-інде, відчувши, що вільний світ занадто складніший за нього.

Тож, боротьба за «вільних», «незалежних» послідовників точитиметься тепер між державою та релігією.

Як спрямувати Кріпака? Як вловити його там, де він впаде?

Релігія – це шлях до держави, до цивілізації. В Америці, тим часом, триває громадянська війна. За спрощеною схемою: католик – римлянин, християнин – грек.  Американські настрої: ринок вільної праці.

Див: Громадянська війна в США, Візантія, Баптизм

Баптизм, середнє між католицизмом та християнством, це нове бачення старої релігії, прогресивна гілка богословської традиції.


1864 року Україна розділена, за подібністю до Майже Сполучених штатів Америки, де підросійська частина України – це Конфедерація. У кращому випадку, баптизм стане в нагоді для об’єднання Українських земель. Релігія без ідола, одначе, релігія.


Хто б’є у дзвін?

Див: Хвіц (винахідник телефону), Фофудья

Оригінальний правопис, на жаль, не можу передати.


Колоколъ, Січень 1864 року

«Російська задача зовсім не така колосальна, вона значно простіше, співмірніше, це задача не другого світу, а світу цього, і тому в ній віра не протирічить логіці, зовсім навпаки. Ніхто не хоче нічого ламати, нічого народного, основного, ніхто нічого сторювати за далеким ідеалом, усе це старі консервативні балачки. Хочуть прибрати перешкоди, зняти непотрібні перепони, хочуть розв’язати руки, вивільнити думку, заперечують власне негативне, те, що заважає, викривлює, гнітить; напівмертве. Хочуть дани волю народу та думці, що спосусилась досвідом інших. Усе це зовсім не утопія; елементи, основи у нас є: Народний російський побут та наука Заходу, в їх поєднанні наша сила, наше майбуття, наша перевага. Без передумовленого народного побуту – громадська наука втрачається у соціальному маренні, без усезагальної науки – народний російський побут возвеличується до маячні слов’янофільства*.
*А слов’янофільство може йти рука об руку з німецьким імператорством, саме тому, що для нього не дорога воля, для нього є скраби дорожчі за неї…»


Слов'янофі́льство — ідеологічна підтечія російського націоналізму, що зародилася у 1840 — 1870 роки. Слов'янофільська ідеологія протиставляла себе ідеології «західників», тобто прихильників російській орієнтації на Західну Європу. Слов'янофіли відстоювали утворення російського панславізму, ідеалізувала все російське, як от фофуддю, артіль тощо, возвеличували минувшину й суспільний лад Московії допетровської доби. Ключовим постулатом слов'янофілів було протиставлення Росії Заходові, зокрема російське православне християнство - західному католицькому християнству, московські звичаї — європейським звичаям


Бапти́зм (від грец. βαπτυζω: занурюю, хрещу) — напрямок у протестантизмі, який зародився у Америці на початку XVII ст. Особливістю віри є виняткова практика хрещення мирян, а також акцент на місцевій громаді, яка несе відповідальність за власне життя і доктрину(конгрегаціоналізм).


Нагадую, Україну позбавили ідолів і хрестили у річці ще 988 року.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Maryna Parakhonko
Maryna Parakhonko@zazihach

Спостерігаю і занотовую

3Прочитань
1Автори
0Читачі
На Друкарні з 23 серпня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається