BILD попросив експерта зі Східної Азії професора, доктора Ральфа М. Вробеля з Університету прикладних наук Цвікау оцінити нову ситуацію.
Свій аналіз він починає з відвертого попередження: зараз, коли Китай не відмовився від Росії, формується новий євразійський альянс проти Заходу. Тому ми також повинні бути готові до військової ескалації на Далекому Сході в Кореї й на Тайвані. Вробель пояснює, що гасло «зміни через торгівлю» не спрацювало для Росії та Китаю. Обидві країни стали більш авторитарними, попри всі очікування Заходу. Тому можна говорити про нову конкуренцію систем – демократія і вільна ринкова економіка проти диктатури та державного капіталізму, можливо, навіть про нову холодну війну, – пояснює експерт.
Вторгнення Росії в Україну показало, що «існує також геополітичний конфлікт між Сходом і Заходом», каже Вробель. «Але ми, Захід, багато в чому залежимо від Сходу». Вробель наводить приклади: донедавна від російської нафти та газу, а потім від імпорту з Китаю, включаючи важливу сировину для нашої промисловості, але також і багато високоякісних готових продуктів, таких як мобільні телефони або ноутбуки.
Факт залишається фактом: Китай ніколи чітко не засуджував вторгнення Росії в Україну. Натомість обидві країни продовжують співпрацювати одна з одною. Так само Китай не відмовляється від Північної Кореї як від союзника, але стабілізує тамтешній режим. Причиною цього є те, що Північна Корея є буферною державою між Китаєм і Південною Кореєю, де розміщені численні американські війська. Вибухонебезпечно, «оскільки Путін зараз купує зброю у Північної Кореї», на думку Вробеля, всі три країни формують єдиний фронт проти Заходу.
Очевидно: Північна Корея продовжує погрожувати Південній Кореї та Японії своїми ядерними ракетами. Однак «навмисна ескалація малоймовірна», оскільки Північна Корея буде використовувати свою військову і ядерну міць в першу чергу «для стабілізації режиму і примусу до економічної допомоги», – сказав Вробель. Можливі аварії з далекосяжними наслідками. Вробель сподівається, що китайське керівництво зробило висновки з реакції Заходу на агресивну війну Росії в Україні. Особливо через санкції проти Росії.
Пекін має амбіції взяти під контроль Тайвань. Оскільки Тайвань є важливою ланкою в ланцюжку «американських» островів біля китайського узбережжя – Японія - Південна Корея - Тайвань - Філіппіни – напад на Тайвань став би для США подією, що провокує війну. За словами експерта: «Європа також була б втягнута в такий конфлікт. В економічному плані інтеграція Тайваню до Китаю також означала б, що ми, на Заході, повністю залежали б від Китаю щодо високоякісних мікрочипів». Тому, що значна частина з них сьогодні виробляється на Тайвані, каже експерт.
Джерело: BILD
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Казахстан стає привабливим «ядерним» гравцем
У Казахстані уряд планує побудувати першу атомну електростанцію і найближчим часом проведе референдум з цього приводу. Країна хоче диверсифікувати свої енергетичні потужності та вже визначила можливий майданчик для будівництва АЕС.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаЩо Росія сподівається отримати від конфлікту між Ізраїлем і ХАМАСом
«Росія зайняла пропалестинську позицію настільки, що навіть мене це здивувало», – каже Ганна Нотте, експерт з питань зовнішньої політики Росії на Близькому Сході в Центрі досліджень нерозповсюдження Джеймса Мартіна.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаТурецький режим підтримує тероризм
Після рішення міністра закордонних справ Ізраїлю Елі Коена відкликати дипломатичних представників з Туреччини, виникла ескалація напруженості між країнами. Це стало відповіддю на підтримку президентом Туреччини руху ХАМАС під час конфлікту з Ізраїлем.
Теми цього довгочиту:
Геополітика
Вам також сподобається
Чому Палестинців 🇵🇸 не хочуть приймати, здавалось би, братські арабські країни?
Прикладами буде більш зрозуміло, тому я опишу події, які відбулись в таких країнах, як: Йорданія 🇯🇴, Ліван 🇱🇧 та Кувейт 🇰🇼
Теми цього довгочиту:
ПалестинаПрезидентські перегони в Індонезії перетворюються у тристоронню боротьбу
Президентська гонка в Індонезії набирає обертів після того, як три основні пари кандидатів зареєструвалися для голосування, призначеного на 14 лютого наступного року. Розглянемо їх у цьому скороченому перекладі статті Nikkei Asia.
Теми цього довгочиту:
ПолітикаНі, Росія не перемагає - Project Syndicate
Україна все ще тримає позицію у військовому плані та навіть починає відновлюватися економічно. Незважаючи на те, що Володимир Путін хоче, щоб світ думав, що він захистив російську економіку від удару, останні фінансові та економічні події свідчать про інше.
Теми цього довгочиту:
Аналітика