BILD попросив експерта зі Східної Азії професора, доктора Ральфа М. Вробеля з Університету прикладних наук Цвікау оцінити нову ситуацію.
Свій аналіз він починає з відвертого попередження: зараз, коли Китай не відмовився від Росії, формується новий євразійський альянс проти Заходу. Тому ми також повинні бути готові до військової ескалації на Далекому Сході в Кореї й на Тайвані. Вробель пояснює, що гасло «зміни через торгівлю» не спрацювало для Росії та Китаю. Обидві країни стали більш авторитарними, попри всі очікування Заходу. Тому можна говорити про нову конкуренцію систем – демократія і вільна ринкова економіка проти диктатури та державного капіталізму, можливо, навіть про нову холодну війну, – пояснює експерт.
Вторгнення Росії в Україну показало, що «існує також геополітичний конфлікт між Сходом і Заходом», каже Вробель. «Але ми, Захід, багато в чому залежимо від Сходу». Вробель наводить приклади: донедавна від російської нафти та газу, а потім від імпорту з Китаю, включаючи важливу сировину для нашої промисловості, але також і багато високоякісних готових продуктів, таких як мобільні телефони або ноутбуки.
Факт залишається фактом: Китай ніколи чітко не засуджував вторгнення Росії в Україну. Натомість обидві країни продовжують співпрацювати одна з одною. Так само Китай не відмовляється від Північної Кореї як від союзника, але стабілізує тамтешній режим. Причиною цього є те, що Північна Корея є буферною державою між Китаєм і Південною Кореєю, де розміщені численні американські війська. Вибухонебезпечно, «оскільки Путін зараз купує зброю у Північної Кореї», на думку Вробеля, всі три країни формують єдиний фронт проти Заходу.
Очевидно: Північна Корея продовжує погрожувати Південній Кореї та Японії своїми ядерними ракетами. Однак «навмисна ескалація малоймовірна», оскільки Північна Корея буде використовувати свою військову і ядерну міць в першу чергу «для стабілізації режиму і примусу до економічної допомоги», – сказав Вробель. Можливі аварії з далекосяжними наслідками. Вробель сподівається, що китайське керівництво зробило висновки з реакції Заходу на агресивну війну Росії в Україні. Особливо через санкції проти Росії.
Пекін має амбіції взяти під контроль Тайвань. Оскільки Тайвань є важливою ланкою в ланцюжку «американських» островів біля китайського узбережжя – Японія - Південна Корея - Тайвань - Філіппіни – напад на Тайвань став би для США подією, що провокує війну. За словами експерта: «Європа також була б втягнута в такий конфлікт. В економічному плані інтеграція Тайваню до Китаю також означала б, що ми, на Заході, повністю залежали б від Китаю щодо високоякісних мікрочипів». Тому, що значна частина з них сьогодні виробляється на Тайвані, каже експерт.
Джерело: BILD
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Казахстан стає привабливим «ядерним» гравцем
У Казахстані уряд планує побудувати першу атомну електростанцію і найближчим часом проведе референдум з цього приводу. Країна хоче диверсифікувати свої енергетичні потужності та вже визначила можливий майданчик для будівництва АЕС.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаЩо Росія сподівається отримати від конфлікту між Ізраїлем і ХАМАСом
«Росія зайняла пропалестинську позицію настільки, що навіть мене це здивувало», – каже Ганна Нотте, експерт з питань зовнішньої політики Росії на Близькому Сході в Центрі досліджень нерозповсюдження Джеймса Мартіна.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаТурецький режим підтримує тероризм
Після рішення міністра закордонних справ Ізраїлю Елі Коена відкликати дипломатичних представників з Туреччини, виникла ескалація напруженості між країнами. Це стало відповіддю на підтримку президентом Туреччини руху ХАМАС під час конфлікту з Ізраїлем.
Теми цього довгочиту:
Геополітика
Вам також сподобається
Що стоїть за претензіями ультраправих Угорщини та Румунії на територію України — ВВС
Лідер угорської ультраправої партії "Моя Батьківщина" припустив можливість анексії Закарпаття, "якщо державність України припинить своє існування внаслідок війни"
Теми цього довгочиту:
АналітикаЄвропа називає вибори в Росії “псевдовиборами” і “фарсом”
Чільні посадовці Європейського Союзу окремо вказали на незаконність голосувань, які російська окупаційна влада проводила на загарбаних територіях України.
Теми цього довгочиту:
АналітикаСвоїм останнім нападом Ізраїль випробовує Іран на міцність
1 квітня став днем серйозної ескалації конфлікту між Ізраїлем та Іраном, коли будівлю посольства Ірану в Дамаску було знищено у результаті ізраїльського авіаудару. У цьому ударі загинуло семеро людей, серед яких кілька високопоставлених іранських офіцерів.
Теми цього довгочиту:
Геополітика