Коли трава була зеленіше. Рок з патлатих 80их. Формуємо плейлист. Частина 3

Продовжуємо наше занурення в океан рок музики з 80их років і на черзі ще кілька яскравих гуртів з золотої доби року. На цей текст припали здебільшого гурти з творчості яких хочеться виділити 1-2 пісні, тому їх тут буде згадано чимало.

Joan Jett & the Blackhearts

Досі в наш плейлист не потрапило жодного гурту з жіночим вокалом. Час виправити цю несправедливість. Хоча серед ключових гуртів тієї епохи і була майже тотальна домінація чоловічого вокалу, але було і кілька яскравих виключень. Наприклад Джоан Джетт, яку преса титулувала як королеву рок-н-рола і хрещену матір панку.

І першою в наш плейлист піде “I Hate Myself for Loving You”, одна з найвідоміших і найяскравіших її пісень.

Joan Jett & the Blackhearts - I Hate Myself for Loving You

Починала Джоан ще в сімедисятих в дівочому рок-гурті The Runaways. Цей гурт мав дещо обмежений, але успіх і дав старт сольним кар’єрам двох свої лідерок: Джоан Джетт і Літи Форд. При чому саме кар’єра Джетт вважається більш успішною.

Мабуть найвідомішою піснею в її кар’єрі стала “I Love Rock 'N Roll”. Драйвова, бунтарська і стильна пісня що стала одним з гімнів своєї епохи.

Joan Jett & the Blackhearts - I Love Rock 'N Roll

На відміну від багатьох гуртів з цього списку цей був свого часу відомим не тільки завдяки авторським роботам але і каверам. Як наприклад “Dirty Deeds”, заснований на пісні всім відомого гурту AC/DC.

Joan Jett - Dirty Deeds

Lita Ford

Згадавши одну з “біглянок” варто згадати і іншу. На відміну від екс коллеги, її кар’єра розвивалась не так стрімко і успішно, але вже під закат епохи (наприкінці вісімдесятих) вона таки змогла вийти на свій пік.

Lita Ford - Kiss Me Deadly

Абсолютною вершиної цієї кар’єри стала балада “Close My Eyes Forever” записана в дуеті з Оззі Озборном в 1989 році. Однозначно найвпізнаваніша, найуспішніша і найвідоміша її пісня.

Ozzy Osbourne And Lita Ford - Close My Eyes Forever

Що стосується самого Оззі, він звичайно чудово вписується по часовим рамкам, але всетаки акцент я вирішив зробити на класичний яскравий і безумний рок 80их, який породив напрям глем року і металу. Джоан Джет і Літа Форд вже дещо вибиваються з цього ряду (перша певним ухилом в панк, друга в хеві метал), але не настільки наскільки вибивався б Оззі. Тож поки спробуємо втриматись в певних рамках глему. По цій же причині не будемо чіпати поки і Warlock з їх вокалісткою Доро Пеш, яка отримала неофіційний титул королеви хеві метал (хоча була думка додати, раз вже зайшла мова про жіночий рок того часу). Я хеві метал люблю, але тут мова всетаки в першу чергу не про нього. Можливо повернемось до них пізніше.

ZZ Top

А от фрикуватий гурт ZZ Top своєю колоритністю вписується сюди хоч і не ідеально (технічно це радше блюз-рок ніж глем), але значно краще (якщо слово “вписується” можна впринципі застосувати до гурту де бородаті чоловіки грають на білих пухнастих гітарах). Це гурт який був приречений досягти свого піку саме в цю епоху. Яскраву, провокативну і безшабашну. І тому я вважаю що їх оминути говорячи про 80-ті просто неможливо.

Є дві пісні які я хочу влкючити в плейлист:

  1. “Legs”. Для того щоб відчути весь візуальний колорит цього гурту кращого музичного відео не знайти, та і сама пісенька доволі цікава.

ZZ Top - Legs
  1. “Sharp Dressed Man” - мабуть найвідоміша їх пісня, яка демонструє найкраще що вони можуть дати в музичному плані.

ZZ Top - Sharp Dressed Man

Billy Idol

Ще один “пограничний” (і найменш патлатий) випадок в нашому списку. Біллі Айдол був одним з найяскравіших преставників панк сцени своєї епохи, з усім відповідним колоритом того часу.

Billy Idol - Rebel Yell

Найкраще його колорит і енергетику дозволяє відчути відео на пісню “Mony Mony”, записане на живому концерті в Н-ну кількість дублів після основної програми (і таки дотисли до рівня що навіть живий виступ відчувається майже як студійний).

Billy Idol - Mony Mony

Van Halen

Ну і оскільки всетаки основний акцент в цьому циклі приходиться на глем рок/метал, треба згадати і в сьогоднішньому епізоді когось відповідного. Наприклад ще досі не було згадано гурт Van Halen. Це гурт з дуже довгою історією (існував з 1974 по 2020 рік) і деякі з їх найкращих пісень вийшли за межами окреслених нами часових рамок підбірки.

Але один з їх ключових хітів “Jump” вийшов саме всередині 80-их і чудово пасує в цей плейлист.

Van Halen - Jump

А от інша пісня яку так і хотілось в лист включити (“Can't Stop Lovin' You”) вийшла вже в 90-ті, тому обмежусь просто її згадкою тут в тексті. Хай буде хоча б бонусом, оскільки це дуже крута пісня (на мій погляд найкраща в їх дискографії).

Van Halen - Can't Stop Lovin' You

Dokken

Далеко не найвідоміший гурт в наших краях. Та і чесно кажучи, розповідати особливо про нього багато не доводиться. Це один з тих гуртів що крутяться навколо персони засновника Дона Доккена, який є єдиним постійним її учасником.

Dokken - Dream Warriors

А от пісні у них є дуже цікаві, і з дуже яскраво вираженим духом своєї епохи.

Dokken - It's Not Love

Стильні відео, стильне виконання (чого тільки варті приспіви в “In My Dreams”), те що треба щоб відчути душу сцени 80их.

Dokken - In My Dreams

Pat Benatar

Раз вже в цій частині я почав згадувати рок того часу з жіночим вокалом, було б просто злочином не згадати Пет Бенатар, найяскравішу рок співачку початку 80-их років.

Hit Me With Your Best Shot

Особливо хочеться відзначити композицію “Shadows Of The Night”. Це не зовсім її пісня. Початково вона була написана Д.Л. Байроном для фільму “Таймс Сквер” (1980), але студія її відхилила як “недостатньо комерційну”. Але ця “недостатньо комерційна” пісня в 1981 побачила світ в 2х дещо відмінних версіх від двох різних співачок, а в 1982му додалась ще і версія від Бенатар, знову з певними змінами в ліриці (в наш час такої кучної легальної неексклюзивної появи однієї і тієї ж пісні в кількох версіях одразу важко уявити). І якраз версія Бенатар принесла їй Греммі.

Непоганий такий послужний список вийшов у “недостатньо комерційної” пісні. Та і сама пісня вийшла ну дууууже вдалою.

Pat Benatar - Shadows Of The Night

Пізніше творчість Бернар почала зміщатись в сторону поп-музики, а на рок сцені почали сяяти інші зірки. Тож її слід саме в рок музиці вийшов не надто масштабним, але все одно дуже помітним.

Quarterflash

Є такі гурти і виконавці які за кар’єру випускають один супер-хіт і він тримає їх на плаву. Можна сказати що це саме той випадок. У групи є один супер-успішний сингл “Harden My Heart” і чимало інших пісень, жодна з яких навіть і близько не наблизилась по успішності. Але ця одна перекриває усе.

Quarterflash - Harden My Heart

Heart

Я можу пригадати кілька гуртів де серед учасників були б брат і сестра, але жодного іншого де було б дві сестри. В цьому Heart якщо і не унікальні на рок сцені, то явно близькі до такого статусу.

Про них особливо мені розповісти нема чого. На відміну від решти згаданих гуртів, цей донедавна випадав з мого поля зору і наткнувся на них я випадково в процесі написання цього тексту. Пісня “Alone” мене зацікавила, як і здивував знайдений в мережі факт про сестер. Тож трошки незаплановане, але як на мене цікаве поповнення для списку.

Heart - Alone

Roxette

Якщо говорячи про сучасну рок-сцену різноманітні скандинави це істотний шмат індустрії, то говорячи про 80ті зазвичай на думку приходять тільки американці з британцями. Але рок був і там. Яскравий доказ тому шведський рок-дует Roxxete. І хоча це ще один випадок що дещо відрізняється від обраного курсу на глем рок/метал, як на мене, по звучанню, щонайменше їх пісня “Listen To Your Heart” достатньо добре вкладається в цей плейлист.

Roxette - Listen To Your Heart

Night Ranger

Ще одна історія про гурт здебільшого однієї пісні. Але такої, яку неможливо було б не згадати: “Sister Christian”. Дуже красива пісня і ще одне поповнення балладного фонду нашої підбірки.

Night Ranger - Sister Christian

Warrant

Ну а завершити цю частину думаю варто згадкою ще одного максмального класичного для епохи гурта: Warrant. Гурт який поєднував бешкетні пісні і красиві ліричні баллади. Власне з останньої і почнемо. “Heaven”. Красива, прониклива, і дуже сильна пісня. Один з символів цього гурту.

Warrant - Heaven

І в той же час дуже контрастно інший символ їх творчості: “Cherry Pie”. Радикально інша по настрою пісня. Бешкетна, грайлива, несерйозна. Десь може бути навіть важко повірити що 2 настільки різні речі могли вийти від одних і тих самих музикантів, але вони змогли.

Warrant - Cherry Pie

На цю частину прийшлись здебільшого гурти від яких плейлист поповнювався 1-2 піснями. На черзі в тому числі кілька мастодонтів тієї епохи, яких я відкладав на потім, і думаю наступні частини будуть більш зусереджені на меншій кількості гуртів. Але всі ці гурти і пісні також були варті згадки і якось так склалось що вони у мене зібрались доволі кучно саме на цю 3тю частину.

Ну а поки, для зручності підіб’ємо проміжний стан речей.

Минулі частини:

Сам плейлист: https://www.youtube.com/playlist?list=PL-CdVErzwGWGWw0d7sMMm6aCbWTxGqgNR

До нових зустрічей і да прибуде з вами найкраща Музика!

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
РОКова скарбничка
РОКова скарбничка@ROKova_skarbnychka

Про маловідомий рок і метал

2.6KПрочитань
2Автори
43Читачі
На Друкарні з 20 вересня

Більше від автора

  • Рок/метал-підсумки 2024

    Добігає кінця 2024, минулої п’ятниці відбувся останній очікуваний альбомний реліз цього року, а отже саме час підбити підсумки. Список звичайно буде доволі суб’єктивним, але рік видався багатим на цікавинки, тож думаю тут буде на що звернути увагу.

    Теми цього довгочиту:

    Рок
  • The 69 eyes. Хельсінські вампіри або готична класика фінського року

    Довгожителі рок сцени. Гурт що виступає незмінним складом впродовж 32 років. Справжня класика готичної музики. А ще останній докарантинний концерт в Києві. Все це про один гурт і про нього і піде мова.

    Теми цього довгочиту:

    Рок
  • Wind Rose. Гномський метал від італійських поціновувачів Толкіна

    Сьогодні мова піде про яскравий тематичний гурт, що надихаючись роботами маестро Толкієна створили свій маленький гномський музичний підвсесвіт. Яскравий, потужний, часом веселий і завжди епічний!

    Теми цього довгочиту:

    Метал

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається