🏠 Коноплі як будівельний матеріал: інновації з українським корінням

Зміст

Як часто ви задумувались, що рослина, яку багато хто асоціює лише з медичним чи рекреаційним використанням, може стати основою для сталого розвитку кр

❔ Хто такий Сергій Бойко?

Сергій Вікторович — один із найвідоміших експертів у сфері промислових конопель в Україні. Його компанія «Конопляні Технології» спеціалізується на виробництві інноваційних матеріалів з технічних конопель. А у складі УАКБ він об’єднує науковців, фермерів, виробників та міжнародних партнерів задля популяризації конопляного будівництва.

✅ Чому коноплі?

Коноплі — це супергерой серед матеріалів. Вона:

✅ Екологічна — поглинає CO2 під час росту.

✅ Довговічна — матеріали на основі конопель не гниють і є вогнестійкими.

✅ Енергоефективна — будинки з коноплі мають високі теплоізоляційні властивості.

Сергій вважає, що будівельні матеріали з конопель здатні забезпечити Україні енергетичну незалежність, а також створити нові можливості для експорту 🤝

1️⃣ Чим конопляні матеріали кращі за традиційні?

💬 Сергій Бойко: Головною перевагою є наявність усіх сировинних ресурсів для створення будівельних матеріалів в Україні, що стає хорошим підґрунтям для зміцнення локальної економіки.

Щодо екологічних переваг: технічні коноплі не виснажують ґрунти та мають великий потенціал щодо збільшення площ вирощування.

У порівнянні з традиційними будівельними матеріалами викид CO2 є меншим у декілька разів.

2️⃣ Чи можна повторно використовувати конопляні матеріали?

💬 Життєвий цикл необмежений, оскільки є можливість повторного використання конопляно-вапняного матеріалу шляхом додавання 30% нової суміші.

Матеріали є стійкими до гниття та вогню, що сприяє відновленню будівлі зі збереженням теплофізичних характеристик. Після завершення життєвого циклу матеріали на основі технічних конопель розкладаються без шкоди для довкілля, а утилізація не потребує додаткових витрат.

3️⃣ Як це допомагає боротися зі зміною клімату?

💬 Коноплі є відновлювальним біоресурсом, що на етапі вирощування поглинають CO2 з атмосфери у великих кількостях.

Розробка будівельних матеріалів з цієї рослини стимулює розвиток сталих інновацій. Ця луб'яна культура може рости у будь-якій країні світу та стати сировиною для локального виробництва будівельних матеріалів. Впроваджуючи ці екологічні продукти, зменшується обсяг застосування традиційних будівельних матеріалів, які продукують викид вуглекислого газу.

Отже, завдяки широкому спектру поширення, коноплі застерігають від наслідків зміни клімату.

4️⃣ Чи можна вважати конопляно-вапняні будинки «нульовими» або «вуглецево-негативними» будівлями?

💬 Так, адже конопляно-вапняні будинки мають негативний вуглецевий слід завдяки поглинанню CO2 під час вирощування конопель та карбонізації вапна упродовж усього життєвого циклу.

5️⃣ Які основні кроки потрібно зробити для того, щоб будівництво з конопель стало стандартом в Україні?

💬 По-перше, це підвищення обізнаності шляхом впровадження біоматеріалів в освітній та наукові процеси.

По-друге, надання державної підтримки для стартапів, що розробляють інноваційні продукти.

По-третє, сприяння у винайденні новітніх продуктів та сертифікації.

У 2024 році чинні підприємства, стартапи, профільні інститути об'єдналися та зробили перший крок для популяризації використання технічних конопель у будівельній галузі, створивши Українську Асоціацію Конопляного Будівництва. Одним з головних завдань якої є розширення співпраці з міжнародними партнерами та обмін досвідом.

6️⃣ Як ви бачите майбутнє конопляного будівництва в Україні та світі? Які головні тренди цієї галузі?

💬 Майбутнє конопляного будівництва виглядає перспективним як в Україні, так і у світі. Конопляні матеріали забезпечують екологічність, енергоефективність та здоровий мікроклімат в оселях. У багатьох країнах «зелене» будівництво активно підтримується на державному рівні, а інтеграція з іншими екотехнологіями стає трендом.

Для України це не лише шлях до енергетичної незалежності, але й можливість зміцнити економіку завдяки виходу на міжнародні ринки. Конопляне будівництво допоможе відновлювати країну, створювати робочі місця і залишити екологічну спадщину для наступних поколінь.

🎯 Що робить УАКБ?

Асоціація займається розробкою стандартів, популяризацією конопляного будівництва через навчання та співпрацю з міжнародними партнерами. Вони створюють будівельні рішення, які вже сьогодні можуть змінити нашу країну.

📇 Чи реально коноплі змінять світ? У наступному пості читайте відповіді на ключові питання про екологічність, переваги та перспективи конопляного будівництва.

📰 Зелена Газета

📱 Ми в Інстаграм

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Зелена газета
Зелена газета@zelenagazeta

Просто про медичний канабіс

30Прочитань
8Автори
2Читачі
На Друкарні з 18 листопада

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається