Конвенційно привабливі жінки

Авторка: Христя

Думаю, що багато з нас чули про такий термін, як "конвенційна привабливість". Але що воно таке? Давайте розглянемо детальніше.

Кожна дівчина, хоча б раз у своєму житті, підходила до люстерка й думала: "Може б мені схуднути? Добре би було зробити губи трішки більшими, от як у тієї жінки в Інстаграмі. Щось моє волосся лежить не так класно, як у рекламі цього шампуню. Якісь мої руки занадто волохаті. Чи мені здається?". І безліч подібних думок. Усе це через те, що в нашому суспільстві є чіткі рамки, які нав’язуються жіноцтву із пелюшок. Це, так звані, стандарти краси, яких ми "повинні дотримуватись". Тож ті жінки, що "вписуються" в ці рамки стандартів – є конвенційно привабливими.

Невелике нагадування: жодна з нас ніколи не зможе (і не має) відповідати на 100% тим прописаним стандартам краси. Адже вони постійно змінюються. А ще, тому що ми просто живі люди, а не ляльки!

Такі жінки отримують багато "плюсів" від суспільства, але ще більше – "мінусів", яких ми можемо навіть не помічати. Давайте поглянемо на це детальніше?

ПЛЮСИ

Загалом конвенційно привабливих людей суспільство вважає добрішими, кращими, розумнішими, адже вони є красивими, тож ми несвідомо приписуємо їм хороші якості, забуваючи про їх вчинки.

Чому так відбувається? Нам із дитинства, наприклад у мультиках, поганців зображують конвенційно некрасивими (товстими або дуже худорлявими, із гострими рисами обличчя, з великими носами, згорблених, з блідою шкірою, з проблемною шкірою тощо). А позитивних персонажів зображують конвенційно привабливими (в міру худими, із симетричним лицем, здоровою шкірою, пухкими губами, виразними очима й тому подібне). Із самого дитинства в нас виникає така чітка асоціація.

Також конвенційно красиві жінки часто отримують багато уваги, як від чоловіків, так і від жінок, що так само може приносити різні "бонуси". Такі як прийняття на роботу (в деяких анкетах прямо пишуть "шукаємо гарну менеджерку" чи щось на кшталт цього) чи просто схвалення від суспільства.

Але ми дуже часто забуваємо саме про мінуси цієї привабливості. Які ж вони?

МІНУСИ

"Ти маєш виглядати красивою завжди, а іншого від тебе не вимагається"

Оскільки до конвенційно красивих жінок виявляють більше уваги, то вони отримують більше вимог і хейту від суспільства. Адже вся увага йде саме на зовнішність, і нікого не цікавить твоя особистість. Ми можемо знайти безліч дурних мемів про "блондинок в офісі", чи красивих "жінок за кермом, що жахливо керують" та ін. Такі жінки дуже часто відчувають тиск суспільства на собі, упередженість у свій бік та сексизм.

Ще один, м’яко кажучи, недолік конвенційної привабливості – це домагання. Це пов’язано з проблемою сексуалізації та об’єктивації жінок. Ця проблема поширена загалом серед усіх дівчат, а якщо ти ще і красива (конвенційно красива), часто тебе просто не сприймають як особистість. Оскільки основний інструмент сексуалізазації та об’єктивації – це дегуманізація, то ці процеси посилюються через конвенційно привабливу зовнішність.

Феномен конвенційної привабливості шкодить усім жінкам, адже хвилю хейту отримують усі. І ті, хто відповідає стандартам, і ті, хто не відповідає їм.

Однак любі жінки, ми прекрасні, незалежно від того, відповідаємо ми цьому поняттю чи ні. Пам’ятаймо про це!
Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
ЖІНОЦТВО
ЖІНОЦТВО@jinotstvo

286Прочитань
0Автори
11Читачі
На Друкарні з 5 травня

Більше від автора

  • Сексуальність жінки: як суспільство формує наше тіло і бажання

    Що взагалі означає “ сексуальність”? Сексуальність – це слово, яке ми використовуємо, аби говорити про те, як ми розуміємо наше тіло та стосунки, стосунки як з собою, так і з іншими. Це розуміння включає всі аспекти того, ким ми є.

    Теми цього довгочиту:

    Фемінізм
  • "Male" or "female" gaze?

    Ми бачимо жінок у фільмах, читаємо про них в книжках, захоплюємось ними, коли бачимо у соцмережах. Ми рівняємось на них. Але хто і як створює ці жіночі образи? На чий погляд ми рівняємось? 🤔 Розказуємо про те, що таке male gaze (чоловічий погляд)

    Теми цього довгочиту:

    Фемінізм
  • Жінки в мистецтві

    Чи можете ви назвати свою улюблену художницю або мисткиню XIX століття? Невже ніхто не спадає на думку? Чому ми знаємо лише чоловічі імена у мистецтві? Відповідь доволі очевидна: бо в більшості жінкам заборонялося брати участь у творенні "високого" мистецтва в ті часи.

    Теми цього довгочиту:

    Фемінізм

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається