Король серіалів: як Netflix став гігантом кіноіндустрії

🎬Netflix – найбільша та найпопулярніша стримінгова платформа у світі. Сервіс пропонує контент у понад 190 країнах 30 мовами, тобто його користувачі можуть дивитися що хочуть і коли хочуть. Компанія є одним із світових лідерів у кіноіндустрії, а недавній світовий успіх серіалів "Ферзевий гамбіт", "Венздей" та "Гаррі і Меган" лише підкреслює роль Netflix у світовому шоу-бізнесі.

📀Проте так було не завжди. Початкова бізнес-модель компанії передбачала відправлення DVD-дисків з фільмами поштою.

😳Мало хто знає, але Netflix старший за Google. У 1997 році цей сервіс у невеликому каліфорнійському містечку Скоттс-Веллі запустили двоє друзів – Рід Гастінгc та Марк Рендольф. Пошукова мережа з’явилася роком пізніше.

💵Рендольф захопився технологією DVD і переконав друга, що прокат дисків з фільмами стане прибутковим. В 1990-х, щоб узяти диск напрокат, необхідно було йти до відеосалону. Однак бажаний фільм там був не завжди. Іноді на нього доводилося чекати тижнями.

🕸️Після довгих роздумів Рід і Марк вирішили спростити процес: зробити замовлення дистанційним (онлайн чи телефоном), надсилати диски поштою і приймати оплату банківськими картками.

💰Офіційна дата створення Netflix – 29 серпня 1997 року. На запуск компанії Гастінгс витратив щонайменше 1,9 млн дол. Це дозволило йому стати власником 70% акцій сервісу, інші 30% отримав Рендольф.

💡Для назви компанії друзі використали два англійські слова, які одразу пояснюють суть сервісу: internet та flicks (інтернет та кіно). Так з’явився Netflix.

💼Бізнес-модель сервісу була простою: для отримання диска користувач мав оформити замовлення на сайті. Тижнева оренда фільму коштувала 4 долари, ще 2 долари брали за доставку. Аби захиститися від неповернення дисків, нове замовлення приймали лише після повернення попереднього фільму.

📌Компанія запускалася з штатом 30 співробітників та 925 дисками, доступними для прокату. На той час це був майже повний каталог усіх випущених DVD-дисків. 

😱Першій популярності допоміг секс-скандал за участю 42-го президента США Білла Клінтона. За тиждень сервіс реалізував понад 10 тис копій свідчень Клінтона в справі Моніки Левінскі, яка ледь не призвела до його імпічменту.

📈У 2002 році сервіс провів IPO. Це дало результат: через рік компанія мала мільйон підписників, ще через три – понад пʼять мільйонів. Підйому на світовий олімп сприяв розвиток швидкісного інтернету. Люди почали споживати контент онлайн, і в Netflix це вчасно помітили.

🍿У 2007 році компанія першою з великих стримінгових сервісів запропонувала нову послугу: онлайн-перегляд понад тисячі фільмів та серіалів. Спочатку клієнти з недовірою поставилися до нововведення, оскільки не хотіли платити зайвий раз. Та й навіщо витрачатися, коли можна подивитися піратську версію?

📑З метою боротьби з піратським контентом, Netflix укладав угоди з офіційними постачальниками і пропонував ексклюзивне відео в найкращій якості.

💸Після цього кількість клієнтів почала рости швидше: у 2010 році дохід становив 2,4 млрд дол, а кількість підписників досягла 20 млн.

🌍У 2016 році Netflix оголосив про глобальний запуск, ставши доступним у 130 країнах одночасно, зокрема і в Україні. Згодом з’явилися українська версія сайту та дубляж фільмів українською мовою.

🎩У 2023 році, після успіху спінофу "Сімейка Адамсів – Венздей" та документального серіалу "Гаррі і Меган" про залаштунки королівської родини, Netflix став найпопулярнішим стримінговим сервісом з понад 220 мільйонами користувачів та неофіційним званням "Король серіалів".

🤔А чи використовуєте ви Netflix? Діліться в коментарях.

Джерело

Залишайте свої реакції, якщо ви бажаєте дізнаватись більше про історії успіху і інших компаній!

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
єІнвест
єІнвест@einvest

Розвиваємо фін грамотність

5.2KПрочитань
0Автори
49Читачі
Підтримати
На Друкарні з 2 вересня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається