Дослідження, нещодавно опубліковане доктором Ітамаром Такселем з Управління старовин, доктором Узі Авнером з науково-дослідного центру пустелі і Мертвого моря та доктором Ніцаном Аміті-Фрісом з Єврейського університету в Єрусалимі, показує, що близько 400 років в горах Ейласі магічні послуги» мусульманським паломникам.
На підставі дослідження артефактів з каменю та глини, виявлених наприкінці 1990-х років на археологічному об’єкті в горах Ейлата, вчені дійшли висновку, що ці предмети використовувалися в магічних ритуалах для зняття пристріту, лікування хвороб та багато іншого.
Серед знахідок були ритуальні брязкальця, два мініатюрні вівтарі, що використовувалися – ймовірно, для запалення пахощів, статуетка оголеної жінки, можливо богині, з піднятими руками в типовому для богів і жерців становищі, та низку інших ритуальних предметів. Дослідження глини, з якої було виготовлено керамічні вироби, показало, що це предмети зроблено Єгипті.
За даними Управління старовин, об’єкти були виявлені поряд з Дорогою паломників, яка виходила з Каїра, перетинала Синайський півострів і продовжувалась через район сьогоднішніх гір Ейлата до Мекки. Дорога використовувалася з перших століть після виникнення ісламу – у 7 столітті нашої ери, до кінця 19 ст.
Незважаючи на прихильність до ісламу, мусульманські паломники, що прямували до Мекки, заглядали на шляху до чаклунів для отримання різноманітних магічних послуг.