Костянтин Кривопуст: Європейський банківський орган може накласти вето на великі стейблкойни під час процесу затвердження MiCA

Голова Європейського банківського управління (EBA) Хосе Мануель Кампа стверджував, що центральні банки повинні накласти вето на стейблкойни , якщо вони побоюються, що приватні блокчейни без дозволу та криптопроекти можуть загрожувати монетарній політиці.

«Центральні банки повинні мати право вето на широке впровадження так званих стейблкойнів», якщо вони впливають на фінансову стабільність, монетарну політику та інші політичні цілі.

Протягом наступних кількох місяців Campa працюватиме над точними та детальними правилами впровадження довгоочікуваної рамки регулювання ринків криптоактивів Європейського Союзу ( MiCA ).

MiCA, ймовірно, отримає остаточне голосування від міністрів фінансів наступного тижня – і після проходження голосування в Європейському парламенті закон набуде чинності, а деякі з найважливіших положень, як очікується, набудуть чинності через 12-18 місяців. 

Крім багатьох інших речей, MiCA вимагатиме від усіх емітентів стейблкойнів, що працюють у ЄС , мати ліцензію та мати достатні резерви.

Проте Кампа висловив думку, що стейблкойни можуть стати «ще більш актуальними» як платіжні засоби в майбутньому, доповнюючи інші форми оплати, але додав, що ці монети повинні мати «розумні огорожі». 

Це включатиме дотримання законів і правил, наприклад законів про боротьбу з відмиванням грошей.

Емітенти стейблкойнів у ЄС повинні «попросити дозвіл» і представити свої проекти, які потім будуть оцінені, «особливо з огляду на занепокоєння, висунуті регуляторами США » , сказав він. 

«У майбутньому всі емітенти підлягатимуть жорсткій авторизації, а також наглядовій системі», — додав Кампа.

Більші проекти отримають більше уваги, а найбільші емітенти побачать «посилене стрес-тестування» резервів.

Орган розглядатиме управління, угоди про викуп, ведення бізнесу тощо.

ЄС вперше досяг угоди щодо MiCA в липні минулого року. Законопроект має на меті врегулювати всю діяльність, пов’язану з криптовалютою, на території ЄС, особливо випуск криптовалют. 

Це також запровадить набагато суворіший нагляд для компаній, які визначені як постачальники послуг криптоактивів (CASP).

Компанії, яких торкнеться законопроект, включають криптобіржі, постачальників депозитарних послуг, інвестиційних консультантів, емітентів стейблкойнів та інші організації, що працюють на європейському ринку.

Примітно, що MiCA дозволяє центральним банкам висловлюватись щодо пропозицій щодо випуску нових стейблкоїнів, також відомих як «токени, пов’язані з активами». 

Якщо токен стане широко використовуватися, фіксуючи понад 1 мільйон транзакцій на день, випуск буде припинено. 

Великі імена в криптоіндустрії, включаючи емітента USDC Circle , заявили, що планують випустити стейблкойни під MiCA.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
UA2DAY
UA2DAY@ua2day

911Прочитань
0Автори
3Читачі
На Друкарні з 1 травня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається