Криптовалюта Algorand: розробники проекту стверджують, що вони перші, хто зміг реалізувати істинний PoS. Також заявлено безпрецедентний рівень масштабованості, децентралізованості і безпеки блокчейну.
Роботу над проектом веде компанія з обмеженою відповідальністю Algorand Foundation. Реєстрація виконана в Сінгапурі.
Ключова мета Algorand визначена як створення блокчейну, що приносить реальну користь економіці. На думку команди, це дозволить підвищити ефективність роботи наявних фінустанов і відкриє нові ринки, які не можуть існувати без децентралізованого, необмежено масштабується інструменту.
Основні роботи над проектом вже завершені. Залучено понад $ 60 млн. Інвестування, враховуючи вартість токена ALGO і емісію токенів проект може в найближчі роки увійти в ТОП-3 по капіталізації.
Особливість «чистого» Proof of Stake
Алгоритм PoS використовується давно і дозволив відійти від енерговитратного PoW, уможливив майнінг гаманцем. Нагороду користувачі отримують за участь у верифікації транзакцій.
Зазвичай PoS реалізується одним з 2 методів:
DPoS – валідаторів вибирає співтовариство, а «вага» голосу прив’язана до балансу гаманця. Потім обрані вузли займаються підтвердженням транзакцій і фактично контролюють мережу;
BPoS (Bonded Proof of Stake) – певний депозит заморожується на час, при порушеннях з боку валідатора він може бути оштрафований.
Обидва підходи до реалізації PoS не позбавлені недоліків. Головний з них – високі вимоги до потенційних валідаторів, більшість учасників мережі не можуть претендувати на цю роль. Максимум – проголосувати за той чи інший вузол. PPoF (Pure Proof of Stake) вирішує цю проблему.
У PPoF будь-який учасник, який має ALGO на рахунку може бути обраний валідатором. Кількість крипти на рахунку впливає лише на ймовірність того, що виберуть саме його. У будь-який момент можна вийти з числа охочих, не потрібні ні страхові депозити, ні гарантійні внески.
Це підвищує безпеку. Потенційний зловмисник не може навіть приблизно припустити, хто стане валідатором, зламати же всіх учасників мережі неможливо.
Що таке Vault
Команда розробила спеціальний алгоритм стиснення блокчейну і назвала його Vault.
За рахунок цієї технології:
Вузли мережі не зберігають інформацію по старих транзакціях. Кожна транзакція мережі валідна тільки в обмежений проміжок часу (він визначається місцем в блокчейні, де ця транзакція може з’явитися). Баланс рахунку не прив’язувати безпосередньо до минулих транзакцій;
Знижується навантаження на вузли. Vault використовує адаптивний шардінг, при цьому дані про стан акаунта зберігаються на декількох вузлах, відповідно не потрібно зберігати інформацію про всі облікові записи відразу. За рахунок того, що використовується дерево Меркле будь-який вузол може перевірити будь-яку транзакцію. Відбувається адаптивне кешування верхніх рівнів дерева Меркле. За рахунок цього при зростанні кількості облікових записів за логарифмічної залежності зростає і вартість пропускної здатності.
Детальніше з технічними деталями можна ознайомитися в Білій Книзі. Структура даних і коротке її пояснення показано на малюнку нижче.
Криптовалюта
Для додавання блоку до блокчейну повинні виконуватися наступні умови:
Транзакції в блоці не повинні закінчитися. Для перевірки цієї умови в кожну транзакцію включається номер першого і останнього блоків, де вона може з’явитися в блокчейні;
Жоден акаунт після додавання блоку не повинен бути з негативним балансом;
Всі транзакції в блоці раніше не повинні були бути доданими в блокчейн;
В дереві Меркле вірно відображаються всі транзакції.
Монета відразу привернула увагу. Вже відбувся лістинг на Бінанс, KuCoin, Huobi, OKEx і декількох майданчиках калібром по менше.
Що стосується курсу, то лістинг відбувся в червні 2019 г. На момент підготовки огляд ціна крипти просіла нижче $ 2 за 1 токен ALGO – стандартна ситуація, коли після старту частина власників зливає криптовалюту.
Algorand виглядає надійним проектом в першу чергу через команду, яка працює над ним. Успішно завершені приватні розпродажі токенів тільки підсилюють це враження. Відзначимо і детально описану технічну складову – зрозуміло, за рахунок чого розробники збираються закріпитися на ринку. За це проекту навіть прощають відсутність виразної дорожньої карти.
Розробники підковані в теорії і мають досвід роботи в науці. Перерахуємо ключових її членів:
Silvio Micali – вчений, який працює в області криптографії, лауреат премії Тьюринга. Компанія Algorand виникла завдяки йому.
Tal Rabin – очолює відділ досліджень, в криптографічній області працює понад 20 років. В 1994 році одержала докторський ступінь в Ізраїлі, з 1996 р працювала в IBM Research (займалася питаннями криптографії), а з 1997 очолила її і залишалася на посаді до 2019 року. Була членом виконавчої ради SIGACT, входила до ради Computing Community. Є дійсним членом IACR (міжнародна асоціація Криптологічних досліджень), ACM. А Forbes включив її в ТОП 50 жінок світу в області високих технологій.
Craig Gentry – він також прийшов в проект з IBM Research. Ще коли був аспірантом в Стенфорді і проходячи практику в IBM, він розробив першу схему повністю гомоморфного шифрування за що і отримав нагороду ACM Grace Murray Hopper. У 2014 році за роботи в області криптографії отримав премію MacArthur.
Shai Halevi – входить до складу директорів IACR. За досягнення в області криптографії має масу нагород. Докторську ступінь отримав в Массачусетському технологічному університеті в 1997 році. Автор понад 100 наукових публікацій, має більше 20 тис. цитувань.
Hugo Krawczyk – член IACR, лауреат премії RSA Conference, в 2018 році отримав премію Левчина, також багаторазово відзначався самої IBM, в якій і займався наукою до приходу в команду Algorand.
Fabrice Benhamouda – область інтересів цього дослідника лежить в діапазоні від теоретичних досліджень до впровадження протоколів безпеки в блокчейн-системи. Як і інші члени команди працював в IBM Research, отримував нагороди від Eurocrypt, його робота згадувалася на ERCIM Cor Baayen Young Research Award 2017.
Ядро команди – вчені. Всі вони працювали в IBM Research, що само по собі є непоганою рекомендацією, тому криптовалюта Algorand має хороші перспективи.
Підтримайте нас донатом:
ETH: 0xfB6Cce34050C74a8C563a4740825D2C10F28477A
USDT (BEP2): bnb1ke6qpzuumz795sy69hn3zu3m4mcetg2cgsr836