Коротко про не менш важливу частину ракет класу "повітря-повітря" - пускові установки/пілони. В даному випадку це LAU-7/A для AIM-9, що застосовується для версій D/G/H.
LAU-7/A мала все необхідне для AIM-9D. Джерело живлення, утримуючий вузол, підключення до системи управління вогнем, генератор тональних сигналів, пристрої безпеки і, найголовніше, стиснений газ для охолодження.
Якщо йти спереду назад, то першим пунктом у списку є блок живлення. Блок живлення перетворює енергію літака в корисну для ракети, а також забезпечує генератор тонального сигналу (перетворює вихідний сигнал прицілу на звук) для AIM-9 і допоміжний пристрій для ведення вогню.
Одразу за блоком живлення ви знайдете збірку механізму (дуже креативна назва).
Це, мабуть, найцікавіша частина. Вона містить механізм фіксації, який є дуже складним методом утримання ракети, але дуже хорошим.
Ось патент і зображення внутрішньої частини вузла. У цьому випадку пневматична система замінена електромагнітом.
Коротше кажучи, підпружинені фіксатори, які утримують ракету від руху вперед, не можуть пружинити всередину під дією сили запуску, якщо циліндр не втягнутий.
30 - це вушко для запуску ракети, 32 - вушка (див. фото), а 170 - насічки (які ви можете побачити на цьому 9X, якщо придивитесь уважно.
А в задній частині пускової установки - газова система. Керуючий клапан досить простий - соленоїд, підпорядкований перемикачу охолодження сайдвиндера в кабіні пілота.
Охолодження бокового двигуна вимкнене/нормальне/примусове.
Тепер про найважливіше. Сам стиснений газ. В даному випадку кращим газом є азот, стиснений до зрідження, але в екстрених випадках спрацює і повітря через високу концентрацію азоту в повітрі. (Доречі цікавим фактом є те що іноді замість азоту в деяких більш сучасних ракетах по типу AIM-9L/M, або Р-73 застосовують аргон для охолодження. А в деякіх більш примітивних радянських ракетах по типу Р-60М (не плутати зі звичайною Р-60, у якої за деякими чутками нема примусового охолодження) застосовуються модулі Пельтьє.
У задній частині балону з охолоджувальною рідиною (газом) є вбудований манометр. Переваги цього повинні бути досить очевидними.
І це все. Я не маю дотепного висновку з цього приводу, я просто вважаю, що пускові установки гарні.
Просто погляньте на цей LAU-141/A з F-22!
Сурс - https://x.com/heatloss1986/status/1788496885285573042