Мертвий півень воскрес після 12 річної перерви!
Гурт «Мертвий півень» — легендарний рок-колектив, що в 90-х був яскравою зіркою львівської рок-сцени і є знаний передусім завдяки пісням на вірші сучасних поетів, таких як Юрій Андрухович, Віктор Неборак, Олег Лишега та інших, відновив свою діяльність. «Ми помрем не в Парижі», «Б’ютіфул Карпати», «Ми так жили немов співали джаз…» — ці пісні відомі майже кожному, хто любить українську не попсову музику.
Це стало приємною несподіванкою для усіх шанувальників. Несподіване завершення існування гурту у 2011 році та раптова смерть фронтмена Михайла Барбари за місяць до свого 50-річчя у 2021 році. А у 2022 році пішов у засвіти ще один із засновників "півнів" Любомир Футорський. Ці події не залишали жодних шансів на відродження. Хоч кілька меморіальних концертів гурт все ж відіграв разом із іншими колегам у якості вокалістів.
Та от весною цього року Львів сколихнула новина. "Півні" живі. І не просто живі. Відновлення гурт відзначив українським літньо-осіннім туром. З «золотого» складу залишились незмінні Олег «Джон» Сук (бас), Роман Чайка (гітара), Юрій Чопик (акустична гітара), Олесь Слободян (барабани). Свіжої крові додали Любко Радомський (саксофон, сопілка, флейта) та Андрій Альфавицький (перкусія). На місце вокаліста став Юрій Рокецький добре відомий у львівській рок-тусовці.
Півні встигли випустити вже кілька свіжих синглів: ніжний переспів пісні «Гобелен» спільно з Христиною Соловій та live-версію «Бʼютіфул Карпати» записану у червні 2023 вже у новому складі. Заспівали з Жаданом "Переваги окупаційного режиму". Планується подальша концертна діяльність зимою, а столичний концерт має бути повністю виданий у відео.
Мертвий півень & Христина Соловій - Гобелен
https://www.youtube.com/watch?v=Rx73w5lbYX4
Мертвий півень та Жадана і Собаки - Переваги окупаційного режиму
https://www.youtube.com/watch?v=kt68dhrU73o
Бувають ось і такі хороші новини. Залишається сподіватись що оновлений "Мертвий півень", окрім виконання старих добре знаних пісень, буде й творити щось нове і не перетвориться на теперішній "Скрябін".