Рід Луки - то рід воїнів та витязів, що боронили від загарбників землю свою, не жаліючи живота свого. Предки Луки родом були з Ростову - рутенського міста, й на вірність присягали ще князю Київському Ярославу Мудрому, коли той іще у Ростові князював 250 років тому. Язичниками були чудними, Прав славили, й Вкраїну, на якій жили й господарювали. За дві сотні років з часів хрещення від язичництва не відмовились.
Власне, услід за Ярославом і прибули до Києва, де й осіли. Кожне покоління роду було у складі дружини Київського князя Ярослава або його потомків. Так, Микола, якого прозвали Рябовілом через те, що мав такого прикметного вола в своєму господарстві, був у складі дружини Київського князя Всеволода, Ярославого сина. Хведір, якого прозвали Щербиною через примітне близно на обличчі, що підкреслювало його бойову звитягу, був у складі дружини Київського князя Володимира, Ярославого онука.
Далі рід розбавився трохи татарською кровію, через жону, що була взята після одного з походів на південь, що вплинуло на прозвища декількох наступних поколінь роду. Так, в дружині князя київського Мстислава, праонука Ярослава Мудрого, служив Степан, якого прозвали Манджулою, що б це не означало, а в дружині князя Київського Ізяслава Мстиславича - прадіда теперішнього князя Київського Данила - Кіндрат Бардіж. Усі вони були моцними лицарами рутенськими, а войовниче ремесло стало їхньою сімейною традицію.
У той час усі вже були православними, візантійське християнство тісно переплелось із рутенським православ'ям, а рід Луки все продовжував товаришувати й брататися із предками княжого роду Романовичів, якому судилося стати королівською династією. Так, в дружині Мстислава Ізяславича, діда князя Данила, служив Степан Ерастов, дідо Луки. Наразі він вже був у царстві Сварога. А от батько Луки, Петро, якого по молодості прозвали Глеком через примітну зачіску, був іще живий, як і його побратими. Він наставляв молодих воїнів, тренував їх, але в битвах вже участі не брав. Старим вже був, відвоювався. Жив він в очеретяній хатині на краю міста, не дивлячись на братерство із княжою сім'єю, за що його й прозвали - Дідом Очеретом.
Петро Глек ходив із дружиною батька Данила Романовича - Романа Мстиславича, засновника династії. Усі вони були великими князями Київськими (й не тільки). Син же його - Лука - ходив вже під стягами Данила Романовича, майбутнього Короля. Серед його воїнів були й батькові більш молодші товариші, й друзі самого Луки, якого прозвали Бичем Божим за невідворотність його моцних атак, що майже завше досягали цілі й знищували ворогів безупину. Але й товариші й побратими бойові його також були майстерними у воїнській справі: серед них були такі відомі у військовому колі постаті як Василь "Шум" Плетень, Микола "Гомін" Вороний, Зорян, Дмитро "Мить" Коваль, Десна, тощо. Разом із ними Лука частенько чинив супротив ворожим нападникам, які мали намір знищити або підкорити русинів, підкоривши Київ. Але усі їх спроби лишались марними.
Лука вже був достатньо досвідченим та дорослим дружинником. Родова вірність княжому роду надала йому статус, якому він мусив відповідати, тож він знав грамоту, умів читати, писати й говорити декількома мовами. В свої трохи більше ніж три десятки років вже мав старшого сина Спиридона, який, хоч і вмів тримати в руках зброю, основний акцент робив на ткацькому ремісництві й в дружину не пішов, що дуже обурювало Луку. Той навіть дав свому сину прозвище - "Голуб" - натякаючи на надмірну миролюбність його натури. Але ця натура швидко могла змінитись, бо ж Луку, Бича Божого, разом з декількома іншими завзятими воїнами, було відібрано на непросте завдання, з якого той міг вже не повернутись...
***
Досьє:
Зріст 166 см, будова тіла середня, зовнішність інтелігентна, серйозна. Має звичку відставляти ліву ногу вперед і тримає руки попереду. Волосся на голові русяве, довге, пряме, на бровах і вусах також русяве. Борідка рідка, рудувата, очі сірі великі, короткозорі; череп правильний, круглий. Лоб плоский, високий, ніс прямий, обличчя видовжене.
Волосся збирає в оселедець, для зручності в битві. Воїном є в основному пішим, (хоч і подорожує верхи) але не менш небезпечним, ніж кіннота. Майно зазвичай у вузлі за плечима, або приторочене до сідла.