Магія Nintendo Switch, або як ця консоль повернула мені любов до відеоігор

Пам’ятаєте моменти із дитинства, коли ви були настільки захоплені грою, що могли провести в ній багато годин і навіть не помітити цього? Я це дуже гарно пам’ятаю, навіть пригадую, що за ігри це були. Але з часом таких ігор ставало все менше. Я продовжував активно грати, але вже не з такою радістю, яка була колись. Проте не так давно це відчуття до мене повернулось. Усе завдяки Нінтендо.

У цьому тексті не буде якоїсь чіткої структури, я просто хочу поділитися своїми враженнями після кількох місяців користування Nintendo Switch. Можливо, хтось це прочитає і захоче самостійно долучитися до культури великої N, хто знає. Ну що ж, почнемо.

Почну з далеку. У мене ніколи не було симпатії до продукції Нінтендо. Я дивився на їх консолі, на їх ігри і не розумів, чому люди в це грають. Але настав 2022 рік, повномасштабна війна, рашисти почали бити по енергетичній структурі України, почалися систематичні відключення світла. Тут я зрозумів, як і багато інших людей, що без електрохарчування не пограти на пк чи плейстейшен. Тоді у мене з’явилася ідея таки купити switch. Я його придбав разом із доволі відомою The Legend of Zelda Breath of the Wild. Запустив гру і…пропав. Прийшов у себе я тільки через 120 годин, коли пройшов гру майже на 100 відсотків. І це була класна пригода. Я грав увесь вільний час, мені постійно хотілося повертатися в цю гру. Далі пішли всілякі маріо, сплатуни тощо. Так свіч стала моїм основним ігровим апаратом і поки ним і залишиться. Від кожної нової гри Нінтендо я отримую просто величезне задоволення. Чому так? Зараз поясню.

Річ у тім, що у Нінтендо завжди був своєрідний підхід до створення ігор. Вони не женуться за технологічністю, масштабами, хорошими сюжетами. Вони просто роблять ігри, у прямому сенсі цього слова. Усі свої сили компанія витрачає на те, щоб гравцю було класно взаємодіяти з їх грою. Це проявляється у всьому: ігрових механіках, керуванні, звукових ефектах (ви тільки послухайте, як збираються монетки в іграх по маріо). Кожен їх продукт максимально відточений та вилизаний. Вони не намагаються штучно розтягнути розміри гри або робити катсцени по 30 хвилин. Тебе нічого не відволікає від ігрового процесу. І саме цим Нінтендо виграє у Соні і Майкрософт. Як ми бачимо, ця стратегія працює досить гарно. Switch зараз знаходиться на третьому місці в рейтингу найпопулярніших консолей за весь час.

Також слід відмітити саму консоль Nintendo Switch. У компанії вистачало доволі спірних рішень стосовно дизайну минулих консолей, але у цьому випадку японці знайшли просто ідеальний формфактор. Об’єднання портативної та стаціонарної консолі було геніальним рішенням. Причому переключатися між двома станами можна моментально. І це робить свіч просто ультимативної штукою. Хочеш грати на телевізорі чи моніторі – будь ласка. Хочеш грати в ліжку – без питань. Сам я граю по-різному, в залежності від ігор, але більше в стаціонарному режимі. Проте сам факт, що я можу пройти відьмака 3 в туалеті, гріє мені душу.

Але звичайно у цієї консолі є і свої мінуси. По-перше, не чекайте від свіча високої продуктивності та технологічності. Нінтендо це не про графіку. Про стилістику – так, але не про графіку. Дуже мало ігор там працюють в 60 фпс, в основному це ігри, які розробила сама Нінтендо. Роздільна здатність теж бажає кращого. У стаціонарному режимі ми маємо 720р, а у стаціонарному 900 чи 1080. Деякі ігри працюють зовсім погано, як от останні покемони. По-друге, ціни на ігри. Якщо ми говоримо про ексклюзиви Нінтендо, то вони ніколи не знижуються в ціні. Ми звикли, що якийсь там Анчартед від Соні з часом отримує великі знижки і його можна взяти за копійки. Тут не така ситуація. Останній грі по Зельді уже 6 років, а ціна залишається такою самою, тобто 60 баксів. І знижки на флагманські ігри компанії відбуваються доволі рідко, а якщо вони і будуть, то дуже низькі. Навіть на вторинному ринку ви знайдете картриджі по не набагато дешевшій ціні. Є способи економити на іграх на свічі, але це вже інша розмова, якось потім розповім. Ну і третій мінус доволі підступний. Його Нінтендо не виправила і, схоже, не збирається нічого робити з цим. Він полягає в тому, що стіки на свічі можуть почати «дріфтити» через деякий час, тобто починають реєструвати рухи, які ви не робили. Від цього ніхто не застрахований і до цього треба бути готовим. Тому я нікому не рекомендую купувати свіч лайт, так як ви не зможете від’єднати на ньому джойкони і при поломці стіків доведеться розбирати всю консоль.

Загалом це все, що я хотів розказати. Потік думок вичерпано. Вийшло доволі сумбурно, але я висловився, це головне. Сподіваюся, що комусь цей текст допоможе вирішити питання покупки консолі, якщо ви сумніваєтесь. Ну або хтось згадає, що в нього є свіч, дістане його і класно проведе вечір в якійсь ламповій грі.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Дмитро
Дмитро@Londu

682Прочитань
2Автори
7Читачі
Підтримати
На Друкарні з 25 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (6)

У мене зовсім нещодавно зявилвся думка, що хочу собі Nintendo, бо весь час я була дуже не задоволена тим, що я не можу грати в ігри які я хочу(а саме мрія пограти в diablo 3). Але купити ігровий комп для мене проблема, бо зараз живу закордоном і якось усе життя ігнорувала існування Nintendo

Вам також сподобається