Скайрим є майбуть найзнаковішою грою для музичного ютубу. Вийшовши в 2011 вона стала безперервним джерелом натхнення, завдяки якому нові пісні виходять і донині. ТЕСО не тсав таким феноменом, але підтримав тренд давши новий матеріал для подібної творчості. Про неї і поговоримо.
Malukah
Якщо говорити про знаковість, то першою звичайно згадується мексиканка Malukah. Її кавер на титульну пісню Скайрима став свого роду ютуб феноменом серед фанатів гри з мільйонами переглядів і хто зна якою ще кількістю прослуховувань за межами ютубу. Це виконання не тільки привернуло шалену увагу від фанатів гри, але і відкрило їй двері в ішрову індустрію, де вона пізніше змогла попрацювати над записом пісень для різних ігор. Не залишала вона і свій ютуб, який за великим рахунком почався з цієї пісні (це було її друге відео).
І хоча “Dragonborn Comes” це та пісня з якою вона асоціюється найбільше, це не єдиний її кавер на музику з Скайрима:
Велика перевага саме її каверів в простоті і душевності. Відчувається що людина реально любить те над чим працює і отримує максимум задоволення. Це відверто підкупає.
Miracle of Sound
Від каверів перейдемо до чогось більш авторського.
Як вже згадувалось в першій частині, мало яка дійсно вдала гра проходить без творчості ірландця Гевіна Дюнна, більш відомого по імені його ютуб каналу Miracle of Sound. Він дуже талановитий композитор, який сам виконує більшість роботи над піснями. Виключення, це залучення час від часу додаткових вокалістів і, принаймні для нових робіт, мастеринг виконується також окремим профі.
Його пісня Совнгарду не була першою, але це мабуть перша його пісня котра отримала дійсно широке визнання.
З під його ж пера вийшла і найалкогольніша пісня про Скайрим: “Nord Mead”.
Також, оскільки вони з Malukah стали в певному роді легендами фендому, цілком логічно що одного прекрасного дня музика їх об’єднала для спільного виконання пісні саме по цій грі.
Ну а коли з’явилась ще і онлайн гра в тому ж всесвіті, то, цілком очікувано, не змусила себе чекати його пісня вже по цій грі:
Наразі він створив вже десятки пісень і зачепив багато різних всесвітів, але колись ще на початку багато людей дізнались про нього саме завдяки стародавнім свиткам.
Джонатан Янг і Калеб Хайлс
Ще одним частим гостем таких тематичних оглядів є Джонатан Янг і, трохи рідше, його товариш Калеб Хайлс. У них чимало парних робіт і, як правило, це поєднання стає своєрідним знаком якості. Так вийшло і з метал кавером на головну тему Скайриму.
Нині Джонатан все частіше робить різноманітні атмосферні музичні стилізації (бардкор, шанті, кантрі і тд), які максимально відповідають духу обраної тематики. Зробив він таку і для “The Dragonborn Comes”.
Skar Productions
Згадавши одного улюбленого ютубера, одразу згадаю і іншого. Skar дуже вдало вміє робити епічні метал версії, які так і викликають бажання і підспівувати і підігравати на уявній (або не дуже) гітарі.
А в 2021 на десятиліття Скайриму, саме на його каналі з’явився епічний кросовер з Джонатаном Янгом, де вони виконали схожі пісні, які в грі виконують прихильники двох місцевих фракцій: Імперії і Братів Бурі.
Saltatio Mortis
Окрім ютуберів, не пройшла ця хвиля і повз професійні гурти. Особливо тут відзначились Saltatio Mortis. Спершу, отримавши дозвіл від видавця Скайриму, вони разом з стрімершою Ларою Лофт (хороша гра слів з іменем до речі, враховуючи домашність стрімерів) записують один свій кавер на здавалось би вже заїзжену “The Dragonborn Comes”. Але вони змогли подати її реально по новому, а наявність волинки стала взагалі окремою фішкою саме цього каверу.
І схоже їх контактам з Bethesda сподобалось те що вони побачили, оскільки у вже куди більш плотній співпраці незабаром вийшла авторська пісня до вже загаданого онлайн-відгалудження. І треба віддати належне, “Pary To The Hunter” це одна з їх найкращих робіт!
The Chalkeaters
Ну і нарешті пісня яка мене надихнула на цю серію оглядів. Десь з тиждень тому я наштовхнувся на канал The Chalkeaters і побачив там пісню про стражників з Скайриму.
Місцева охорона давно стала героями мемів, завдяки різним своїм регулярно повторюваним фразам, по типу “стріли в коліні” чи “вкраденого солодкого рулету”. Автор цього гумористичного шедевру зібрав кілька таких фразочок і побудував навколо них дуже позитивну і ціпучу пісеньку.
Бонус
Цей же автор ще зробив і імпровізований мюзикл присвячений доволі своєрідній бізнес моделі Bethesda, яка свої ігри (особливо Скайрим) видоює найнеймовірнішими способами і не планує змінюватись, бо воно ж працює (якщо гра називається не Старфілд…).
Отака от вийшла підбірочка. На сьогодні на цьому закругляюсь. Скайрим для нордів, Україна для українців, а хороша музика для кожного. Бувайте ;)