Москві вигідна ескалація на Близькому Сході, оскільки вона може дозволити розпочати переговори зі Сполученими Штатами. Таким чином, Путін підвищує ставки та повертає собі геополітичну переговорну вагу, відволікаючи міжнародну увагу від своєї війни в Україні. Дуже ймовірно, що Кремль надав розвідувальну підтримку палестинцям для нападу на Ізраїль, а також зброю, доставлену через Сирію і Ліван.
Ми переконані, що нинішній рейд на територію Ізраїлю був розпочатий палестинськими підрозділами ХАМАС, «Ісламського джихаду» та ОВП після належної координації з Москвою. Кремль зацікавлений у відкритті свого роду другого фронту. Раніше Москва мала намір зробити так, щоб конфлікт між Сербією і Косово відвертав ресурси НАТО в Європі. Очікується, що конфлікт в Ізраїлі погіршить військові запаси в США, з якими Ізраїль має оборонну угоду.
Після нападу на Ізраїль заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв окреслив основні, на його думку, позитивні аспекти палестинського нападу:
1. Ізраїль буде конкурувати з Україною за військову допомогу на міжнародній арені, що призведе до послаблення підтримки Києва.
2. Це відвертає увагу міжнародної громадськості від війни в Україні.
3. Дозволить скоротити постачання засобів протиповітряної оборони Україні напередодні масованих російських атак на енергетичну інфраструктуру України в зимовий період із застосуванням безпілотників-камікадзе іранського виробництва.
4. Російські воєнні злочини в Україні бліднуть на тлі звірств, які чинять палестинці на ізраїльській землі.
5. Низка російських пропагандистів, пов'язаних з військовою розвідкою, які вже давно поширюють фейки про те, що Україна торгує іноземною військовою допомогою, тепер розкручують наративи про нібито постачання Києвом зброї, наданої іноземними партнерами, палестинським бойовикам. За нашими оцінками, Росія, маючи теплі стосунки з «Хезболлою», відправить до сектору Газа кілька одиниць озброєння, захопленого на полях боїв в Україні – як докази на підтвердження своїх тверджень.
З часів холодної війни Москва розглядає Ізраїль як ворожу державу, яка є союзником США. Відтоді Кремль прагне підтримувати відносини з палестинськими радикальними угрупованнями, організовуючи їхні атаки таким чином, щоб якнайкраще підірвати інтереси США у форматі гібридної війни.
Водночас Кремль готує керівництво Ірану і Єгипту до приєднання до війни проти Ізраїлю, якщо Єрусалим просунеться вглиб сектора Газа. Використовуючи свої можливості військової розвідки, кремлівські чиновники прагнуть перешкодити будь-якій нормалізації відносин між Ізраїлем і арабським світом, особливо з Ер-Ріядом, в тому числі допомагаючи іранцям експлуатувати палестинське питання.
Джерело: Robert Lansing Institute
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Казахстан стає привабливим «ядерним» гравцем
У Казахстані уряд планує побудувати першу атомну електростанцію і найближчим часом проведе референдум з цього приводу. Країна хоче диверсифікувати свої енергетичні потужності та вже визначила можливий майданчик для будівництва АЕС.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаЩо Росія сподівається отримати від конфлікту між Ізраїлем і ХАМАСом
«Росія зайняла пропалестинську позицію настільки, що навіть мене це здивувало», – каже Ганна Нотте, експерт з питань зовнішньої політики Росії на Близькому Сході в Центрі досліджень нерозповсюдження Джеймса Мартіна.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаТурецький режим підтримує тероризм
Після рішення міністра закордонних справ Ізраїлю Елі Коена відкликати дипломатичних представників з Туреччини, виникла ескалація напруженості між країнами. Це стало відповіддю на підтримку президентом Туреччини руху ХАМАС під час конфлікту з Ізраїлем.
Теми цього довгочиту:
Геополітика
Вам також сподобається
Петер Славічек: Небезпечні рішення Роберта Фіцо
Роберт Фіцо повернувся до влади у Словаччині трохи менше місяця тому. У зовнішній політиці він поводиться більш помірковано, проте його дії у внутрішній політиці викликають побоювання з погляду розвитку одного з принципів демократичного завоювання – свободи преси.
Теми цього довгочиту:
АналітикаВійна в Україні: чому припинення вогню на основі розділу території не спрацює - The Conversation
Деякі спостерігачі закликають протиборчі сторони домовитися про припинення вогню. Це створить де-факто лінію розмежування, що відокремить території, які утримують українські сили, від тих, що знаходяться під контролем Росії на момент припинення бойових дій.
Теми цього довгочиту:
Війна В УкраїніНаслідки таємної розробки ядерної зброї для України 🇺🇦☢️
Коротко про мінуси і плюси розробки Україною ядерки
Теми цього довгочиту:
Ядерна Зброя