Вся базова інформація про армію КНДР, яку Вам необхідно знати для розуміння з ким ми можемо мати справу.

Загальна інформація  

Збройні Сили КНДР/Корейська народна армія (кор. 조선 인민군 — Чосон інмінгун) — збройні сили Північної Кореї та воєнізоване крило Трудової партії Кореї. Складаються з Сухопутних військ, Повітряних та протиповітряних сил, Військово-морських сил, Сил спеціальних операцій, а також з 2012 — Стратегічних ракетних військ.

Лідер КНДР та його солдати Медичних Військ. Фото ілюстраційно-пропагандистське для створення картинки “диктатора з народом” в обличчі простих солдат

Північна Корея - одна з найбільш закритих і мілітаризованих країн світу. Загальна чисельність кадрових військовослужбовців в армії становить, за різними оцінками, від 850 до 1200 тисяч осіб. У резерві налічується близько 4 000 000 осіб. Переважна частина військ розташована в районі Демілітаризованій зоні на кордоні з Південною Кореєю.

Оскільки після закінчення Корейської війни в 1953 країна знаходиться в стані тимчасового перемир'я, збройні сили знаходяться в постійній бойовій готовності, періодично проводячи різного роду дрібні операції проти супротивників КНДР. Однак у березні 2013 року Верховний Головнокомандувач Корейської народної армії Кім Чен Ин заявив, що розірвав усі угоди про ненапад, укладені з Південною Кореєю, а також анулював договір про денуклеаризацію півострова через наростаючий конфлікт з Південною Кореєю і США.

Структура, чисельність та озброєння “комуністичної армії”

Основними структурними об'єднаннями сухопутних військ КНА є бригада, дивізія, корпус і армія. Наразі до складу північнокорейської армії входить 20 корпусів (за іншими даними - 15 корпусів), серед яких чотири механізовані, 12 піхотних, один бронетанковий, два артилерійські і корпус, що забезпечує оборону столиці.

За оцінкою Global Firepower, на озброєнні КНДР є 5845 танків, 4500 самохідних артилерійських установок, 2920 реактивних систем залпового вогню. Парк бронетехніки та артилерії включає в себе як модернізовані радянські зразки, так і оригінальні сучасні розробки.

Корейський диктатор слідкує за проведенням тактичних навчань Сухопутних Військ КНА

Головною ударною силою є артилерія (понад 10 тис. стволів), ядерна зброя (15-60 боєголовок) і спецназ/Сили Спеціальних Операцій. Останній окутаний таємницею і численними міфами, найчастіше вигаданими різними ЗМІ. Але й те небагато, що відомо, справді, вражає.

На сьогодні чисельність військ спеціального призначення в КНДР становить, за різними даними, від 88 тисяч до 121,5 тисячі бійців. Чому їх вважають найжорстокішими у світі? Наприклад, тому, що в разі потрапляння в полон і неможливості виконати завдання хлопці зобов'язані вбити не тільки себе, а й усіх, хто поруч, підірвавши снаряд, прикріплений до тіла. А ще спецпризначенці, якщо вірити деяким джерелам, навчені найжорстокішим прийомам форсованих допитів і виживанню в будь-яких умовах.

Кім Чен Ин під час свого візиту в одну з військових академій КНДР на уроці у курсантів

Як вже було сказано, артилерія вважається взагалі однією з найсильніших сторін ЗС КНДР. Зокрема, саме масованого артилерійського удару по Південній Кореї розраховують завдати в разі потреби в Північній Кореї. 13 жовтня 2024 року, наприклад, Генштаб КНА наказав «артилерійським з'єднанням поблизу прикордонної лінії та частинам, що відповідають за виконання важливого вогневого завдання, бути в повній готовності до стрільби».


Система ППО Північної Кореї - це близько 11 тисяч буксируваних самохідних систем, оснащених великокаліберними кулеметами і гарматами. Має КНА і значну кількість переносних зенітно-ракетних комплексів (ЗРК). У складі військ протиповітряної оборони КНДР - 20 бригад, що мають на озброєнні як радянські ЗРК С-200, С-125 і С-75, так і власні зенітно-ракетні системи серії «Понге». Загалом ці системи ППО не можна назвати найсучаснішими.

ВПС Північної Кореї налічують близько 110 тисяч осіб особового складу, які утворюють один штурмовий, три бомбардувальні та двадцять винищувальних полків. На озброєнні - близько 80 бомбардувальників і чотири сотні винищувачів різних модифікацій, здебільшого знову ж таки старої радянської побудови. Вертолітний парк налічує близько 300 машин. Відомо про розробки БПЛА важкого класу, таких, наприклад, як «Сетбель-9» і «Сетбель-4». Таким чином, ні ВПС, ні ППО не є сильною стороною КНА.

Військово-морські сили КНДР розділені на Західний і Східний флоти, що прикривають морські кордони країни в Японському і Жовтому морях. Північнокорейський флот має в своєму розпорядженні 10 великих сучасних фрегатів, оснащених артилерією і керованими ракетами, 30 ракетних катерів, три сотні артилерійських і патрульних катерів, два десятки тральщиків і десять десантних кораблів. За офіційними даними, КНДР має 35 підводних човнів, серед яких - оснащені тактичною ядерною зброєю. Про урочистий спуск на воду такого корабля повідомлялось у вересні минулого року.

У 2017 році зі складу сухопутних військ КНА було виділено окремий вид збройних сил - Ракетні війська стратегічного призначення. За 12 років до цього КНДР офіційно оголосила про наявність у себе ядерної зброї. Зазначимо, що більшість північнокорейських ракет - власні розробки: балістичні ракети малої дальності «Хвасон-5/6» і «Хвасон-11А», середньої дальності «Хвасон-7», а також міжконтинентальні балістичні ракети «Хвасон-14/15/17». За різними оцінками, наразі розгорнуто щонайменше 100-120 комплексів, оснащених ракетами середньої і міжконтинентальної дальності, включно з комплексами з ядерною бойовою частиною. Це - найпотужніша ударна сила КНДР.

А що по елітним підрозділам?

За різними оцінками, у складі КНА проходять службу від 80 до 120 тисяч співробітників підрозділів спеціального призначення. У їхньому складі - 10 снайперських бригад, 12 бригад легкої піхоти, 17 розвідувальних бригад і один повітряно-десантний батальйон. Це дуже значна кількість порівняно зі спецназом інших країн. Їхніми основними завданнями є розвідувальні та диверсійні операції, організація партизанського руху в тилу противника. Офіційно сили спеціальних операцій (ССО) КНДР іменуються Чосонмінгун Тексуджангун. У засобах масової інформації ці підрозділи отримали прізвисько «Чорні ніндзя».

Ті самі “Чорні Ніндзя” на навчаннях по проведенні диверсійно-розвідувальних дій в тилу противника

Курс підготовки військовослужбовців спецпідрозділів розрахований на сім років. Спецпризначенці КНА освоюють десантування з парашутом і без нього, навчаються володінню всілякими видами вогнепальної та холодної зброї, використанню в ближньому бою всіляких підручних засобів. 10-кілометрові кроси «Чорні ніндзя» пробігають за одну годину, переносячи при цьому на плечах вантаж вагою 25 кг. Особлива увага приділяється курсу виживання в повністю автономних умовах. Важливим елементом підготовки елітних бійців КНА є й навчання методів «самоусунення»: спецпризначенці готові жертвувати власним життям у разі виникнення непередбачуваних обставин, коли виконання завдання та відхід стають неможливими.

Хроніка перекидання армії КНДР на росію

Розглянемо хронологію заяв та новин, що стосувались північних корейців та їх можливій участі у бойових діях.

Ще 2023 року Головне управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР) заявило про прибуття на окуповану територію України обмеженого контингенту військових КНДР, зокрема, підрозділів інженерних військ. А на початку жовтня 2024 року керівник Центру протидії дезінформації РНБО України Андрій Коваленко повідомив, що військові КНДР в окупованій РФ частині Донецької області стежать за станом переданих ерефії боєприпасів. Вони, за його словами, супроводжують вантажі і дивляться за використанням боєприпасів російською армією. Як повідомляють українські ЗМІ з посиланням на дані ГУР, серед військових КНДР уже є перші загиблі - 3 жовтня поблизу Донецька ЗСУ ракетним ударом ліквідували понад 20 військових, серед яких було шестеро офіцерів із Північної Кореї.

Перекур корейських солдатів на одному з російських полігонів на Далекому Сході

31 жовтня держсекретар США Ентоні Блінкен, який брав участь у переговорах голів зовнішньополітичних і оборонних відомств Сполучених Штатів і Південної Кореї у форматі «2+2», також заявив про відправлення 8 тис. із 10 тис. північнокорейських військових, що перебувають у росії, до Курської області.

Ми ще не бачили, щоб ці війська брали участь у бойових діях проти українських сил, але ми очікуємо, що це станеться найближчими днями. росія навчає солдатів із КНДР роботі з артилерією, безпілотними літальними апаратами, основним піхотним операціям, включно з розчищенням траншей, що вказує на їхній повний намір використовувати ці сили в операціях на передовій�, - сказав американський дипломат. Глава Пентагону Ллойд Остін зі свого боку попередив, що якщо північнокорейські військові візьмуть участь у бойових діях, то стануть «легітимними військовими цілями».

Південна Корея, зі свого боку, розглядає можливість надання більш значущої військової підтримки Україні. 24 жовтня президент республіки Юн Сок Йоль пообіцяв, що не стане «сидіти склавши руки» і може переглянути свою колишню відмову від постачань летальних озброєнь в Україну в разі, якщо підтвердиться інформація про перекидання північнокорейських спецпризначенців у росію. За даними Reuters, Сеул розглядає можливість відправки на Україну групи військових спостерігачів для відстеження дій північнокорейських військових. Видання South China Morning Post також повідомляло, що близько 200 колишніх військовослужбовців-перебіжчиків з КНДР, які проживають зараз у Південній Кореї, попросили відправити їх на Україну для ведення психологічної війни проти колишніх товаришів по службі.

Як повідомляє Associated Press, особливе занепокоєння у Сеула викликає те, що натомість Москва може передати Пхеньяну військові технології, зокрема ті, що стосуються балістичних ракет і підводних човнів. Newsweek пише, що в разі участі в бойових діях військові з КНДР зможуть уперше за дуже довгий час отримати реальний бойовий досвід - Корейська народна армія (КНА) з 1953 року не брала участі у збройних конфліктах(як повноцінна армія, все ж таки їхні фахівці та радники брали участь у деяких конфліктах).

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Безбашений Сталкер
Безбашений Сталкер@Gamer_from_BGG

Один з "тих самих геймерів"

974Прочитань
1Автори
10Читачі
На Друкарні з 6 вересня

Більше від автора

  • Як 4-та танкова Кантемирівська дивізія “двічі брала Москву” і не взяла Охтирку?

    4-та гвардійська танкова Кантемирівська ордена Леніна Червонопрапорна дивізія імені Юрія Андропова (4 ТД, в/ч 19612) — з'єднання танкових військ Збройних сил російської федерації чисельністю в дивізію. Дислокується в Наро-Фомінську Московської області.

    Теми цього довгочиту:

    Танки
  • Чим солдати КНДР можуть допомогти росії та яких загроз нам очікувати?

    🔺Збройні сили цієї країни попри обмежені економічні ресурси мають низку сильних сторін, які забезпечують КНДР суттєву регіональну вагу і наділяють війська властивостями, поєднувати які в одній армії можуть далеко не всі країни.

    Теми цього довгочиту:

    Аналітика
  • ССО Білорусі: небезпечний сусід чи переоцінений противник?

    Сили спеціальних операцій Збройних сил Республіки Білорусь (ССО ЗС РБ, бєл. Силы спецыяльных апераций Узброеных сіл Рэспублики Беларусь) - високомобільний рід військ Збройних сил Республіки Білорусь, створений 2 серпня 2007 року.

    Теми цього довгочиту:

    Білорусь

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається