Нова музика тижня. Підбірка The Rock Spectrum

Зміст

Authors: Команда The Rock Spectrum

До вашої уваги нова музика тижня від українських виконавців та гуртів, підготовлена редакцією каналу The Rock Spectrum. У цій добірці ми зібрали релізи, що вражають як красою, так і глибиною.Кожна пісня – це результат наполегливості та натхнення, які разом створюють невід’ємну частину сучасної сцени. Сподіваємося, релізи будуть з вами в моменти піднесення й роздумів, у вихорі емоцій та тиші. Й ні, це зовсім не пафосно звучить, адже ця добірка охоплює різні стилі й настрій, щоб ви могли відчути всю щирість і простоту української музики.

Традиційно, треки з добірки зібрані в плейлист “Нова музика тижня”. Тож, підписуйтесь та слухайте:

Spotify | Deezer | YT Music


До Ля, акт II -допомога сил надприродних, яд снаружи біль внутрі, я в бар

Andrii Barmalii —  До Ля, акт II — допомога сил надприродних, яд снаружи біль внутрі, я в бар

Жанр: експериментальний джаз

Дивитися відеокліп: https://youtu.be/UjrRp4d-yg0?si=Z_d2Pe-CFg5P1Xci

Іван Лисько:

Зізнаюся, я був одним із тих, хто послухав минулорічний альбом Бармалія, мабуть, останнім. Чекав, поки стихне ажіотаж, щоб спокійно зануритися в його музику. І ось нещодавно Андрій випускає запис свого концерту в Origin Stage (колишньому Bel`Etage), представивши дві композиції з другого мистецького акту “До Ля”. Особливо вражає трек “яд снаружи біль внутрі”, знайомий ще з дебютного альбому autoportrack. Проте в живому виконанні мелодії зазнають невеличких змін, що додає композиції нової емоційної глибини. Саксофонне соло звучить так, наче інструмент ось-ось зламається від напруги, вивільняючи пристрасть, яка буквально струменить у повітрі. 

Другий трек “я в бар” виконана у співпраці з Олександром Явдиком. Це 12-хвилинний опус неймовірного експериментального джазу. Щоб повністю відчути його енергію, варто подивитися відео з концерту: тут кожен рух і кожен звук пронизані емоціями, пристрастю та безмежною відданістю Бармалія музиці. Це джаз, в якому переплітаються шумові ефекти, складні саксофонні мелодії та пульсуючі барабани Явдика, що нагадали удари серцебиття в момент страху. Додам, що це експеримент – мета якого створити моторошну атмосферу, щоб вивести слухача з зони комфорту і відчути музику, буквально, фізично. Мелодії то розсипаються хаосом, то знову з’єднуються, створюючи складну структуру, ніби Бармалій та Явдик ведуть інтенсивний, майже гіпнотичний діалог. 

⭐⭐⭐⭐⭐


Велике відкриття

Ivan Humoreska — Велике Відкриття

Жанр: alternative\indie, art rock, IDM

Слухати: https://li.sten.to/grand_opening

Антон Кістрін:

Не вінегрет, а еклектика! (с) Цю фразу пафосно із заламуванням пальців колись промовляла моя викладачка з культурології про творчість Клімта. І цю ж фразу можна сьогодні винести в тайтл рецензії про нову роботу Івана Гуморески.

Іван у своєму новому синглі “Велике Відкриття” з мистецькою вправністю міксує непоєднувані між собою інгредієнти й подає не як субстанцію без форми чи смако-ароматичних якостей, а як найбільш вишукану страву. Саме через це у переліку жанрових дефініцій цього треку і з’являється префікс “арт”. Що в нашому розумінні означає — “високохудожній твір”.

Звісно, поєднання брейкбіта з гітарним рифом — винахід навіть не вчорашній, бо цим досхочу набавився, наприклад, Лайам Хоулетт ще на початку 90-х. Але Іван Гумореска забрався на трохи вищий рівень метамодерну, бо додав до міксу, окрім власного вокалу, ще семпли гуцульських дерев’яних духових і навіть цитату на пару тактів з “Болеро” Равеля, щедро приправивши це все глітч-ефектами. 

⭐⭐⭐⭐⭐


Мірах

morgendie — Мірах

Жанр: індіпоп, прогресив транс

Слухати: Spotify |YT Music | Deezer |

Кирило Грудень:

Поціновувачі вокального трансу вочевидь знайомі з лейблом RazNitzan Music, який подарував слухачам не одну чудову збірку чарівного вокального прогресиву. Саме з музикою RazNitzan у мене одразу виникла аналогія при ознайомленні з композицією "Мірах" —  так само магнетична, мелодична та напрочуд тендітна, а вокал Анастасії один із найбільш чаруючих в українській сцені.

Хоча дует morgendie позиціонується як інді електропоп, вони мають усі таланти для безмежного розширення своїх творчих кордонів у площині електронної музики, а Анастасія, однозначно, могла б стати тим голосом, із яким кожен хотів би записати feat. Ніша електронного прогресиву українською вільна, тож я чимдуж хотів би почути більше таких робіт.

⭐⭐⭐⭐⭐


Коли ти піднявся в гори

Max Paragraph — Коли ти піднявся в гори

Жанр: кантрі-рок

Слухати: https://linktr.ee/max_paragraph

Іван Лисько:

Коли я бачу в піснях слово “гори”, це моментально купляє мою симпатію, бо я дуже люблю гори і мені, як гордому мешканцю прекрасного гірського села, трек, ймовірно, сподобається. Я пам’ятаю, що у Макса є не менш хороша пісня “Очі, що закохують світ”, до якої регулярно повертаюся завдяки поетичному тексту.

Послухавши нову роботу Макса, я тепер знаю, що слухатиму, коли піднімуся в гори й кричатиму на всю горлянку “Нахуй цей світ!”, “Де це довбане безтурботне життя!”.

Дуже хороше, тепле кантрі у стилі Макса, який дуже любить атмосферу Дикого Заходу та не збавляє ланку чудових душевних пісень, які приємно слухати. А я де живу? На заході, звісно ж. Закарпаття ще той Дикий Захід. Тому моментально летить у плейлист, бо текст дуже непогано підтримує менталочку, а в деяких рядках зчитувалися мої думки. А це багато значить, тому ця пісня торкає. 

⭐⭐⭐⭐


Вечорами тихими

Гапочка — Вечорами Тихими

Жанр: індіпоп

Слухати: https://album.link/zswvvmm4zs5wx

Антон Кістрін:

Такий гірко-солодкуватий і дуже кінематографічний новий осінній сингл від Каті Гапочки та Євгена Якшина — ідеальний саундтрек для самотнього танцю у непрогрітій кімнаті, з ложкою меду у вашому глінтвейні. Цю пісню можна сприймати як історію про непоборну відстань між двома героями. Але тут і тепер в Україні вона більше схожа на вітання від старого друга з минулого життя, де все відносно спокійно, а найбільші проблеми — це внутрішні самокопання.

До цього занурення спонукає і загальний вайб композиції, і аранжування — з присмаком ретро, але суперстильне та витончене, що викликає одразу широкий спектр музичних асоціацій — від пізніх Arctic Monkeys та Warhaus до Tame Impala та Hooverphonics. Стилістично витримане полотно, в якому немає нічого зайвого і все на своїй місцях — від саунду барабанів до магічного тембру Каті.

Після прослуховування треку напрошуються два висновки. “Вечорами Тихими” — однозначно поки одна з найсильніших робіт Гапочки. І тому шкода, що проєкт має настільки “нерегулярне творче життя”. А ще шкода, що гурт живе і творить вже кілька років не в Україні. Втім, це зовсім інша історія. Бо музика залишається…

⭐⭐⭐⭐⭐


Ліс

Lipatova —  Ліс

Жанр: індірок

Слухати: https://song.link/lis

Іван Лисько:

Відколи Аня Ліпатова пішла з the feels, вона зосередилася на сольній творчості. Музика, яку вона створює, — досить різна стилістично і жанрово. З одного боку, складається думка, що ця різноплановість говорить про невизначеність та сумніви, куди  рухатися після the feels. А з іншого, це і є творчість, коли пишеш ту музику, яку хотілося завжди, не ставлячи собі рамок. Сумніваюся щодо останнього. Зате стан невизначеності простежується з кожною піснею.

Новий трек “Ліс” викликає схоже відчуття “незрозумілості”, для чого ця робота і якій ЦА орієнтована. Вона затягнута, хоча тривалість не 8 хв. Відео на Хеловінську тему, пронизане атмосферою містики. Сама пісня — одноманітна й розвивається навколо нуднуватої мелодії. Гаразд, спишемо на задум мінімалізму. Лише наприкінці прокидаються синти й додають хоч якихось фарб. Однак ця шаблонна структура (тихий початок, повільний розвиток, емоційна розв’язка), яку використовують усі кому не лінь, мене задовбала. Шанувальники, звичайно, зацінять трек, але мені хотілося б більше впевненості у творчості Ані та нарешті віднайти спокій та затишок.

⭐⭐⭐


Не довіряй смертним

Zwyntar — Не довіряй смертним

Жанр: дарккантрі

Слухати: https://zwyntar.hearnow.com/ne-doviriai-smertnym

Іван Лисько:

Взагалі довіряти людям — ще та лотерея, бо вони найбільш демократичні тварини. А от мертвих точно не варто боятися, це абсолютно безневинні істоти, особливо, коли опівночі блукаєш на цвинтарі. Ще жоден мрець не просив у борг,  не пакував у катафалки й не питав, чому я досі не одружений. А ще вони найкраща компанія для нічної прогулянки: ніхто не перебиває і слухають уважніше, ніж будь-хто живий.

Інший Zwyntar у Велесову Ніч випустив сингл у традиціях жахастиків, нагадуючи, що краще не гуляти одному, бо серйозні дяді можуть викрасти твою душу і все, що тобі залишиться, бідако, пригадати, що старе життя нівроку таке було. Дарккантрі я люблю, але сингл Zwyntar вийшов якийсь прохідний…

⭐⭐⭐


без назви

Робаний Йот — без назви (ЕР)

Жанр: поппанк

Слухати: https://bfan.link/bez-nazvy

Кирило Грудень:

Панк намагалися поховати ще у 80-х — тоді ж і виникло гасло Punk not dead. І хоча з роками жанр трохи причепурився та прилизався, він все ще залишається однією з найпопулярніших мов для самовираження молоді та протесту проти буденності. Робаний Йот у новому синглі "без назви", до якого входять дві композиції "Бути там" та "А ти?", не приховуючи почуттів, щиро та з підлітковою свободою рефлексує на теми кохання та збереження свого "я" попри нав'язливі стереотипи. І це, треба відзначити, жвавий заряд енергії від молодої крові, який здатен зачепити навіть тридцятилітніх прагматиків.
А ти все прохавав чи ще жуєш?

⭐⭐⭐⭐⭐


Hell Was Closed

RØST — Hell Was Closed

Жанр: альтернативний рок

Слухати: https://linktr.ee/ROST_OFFICIAL

Кирило Грудень:

Забутий саунд чистої альтернативи та попрок балад. Ця композиція упевнено стала б світовим хітом, якому би підспівували мільйони на стадіонних концертах, якби вона народилася в альбомі, скажімо, BLINK-182 чи PLACEBO. Все геніальне завжди просте. Ця пісня є черговим яскравим прикладом того, що в Україні можуть створювати круту музику. Телефон ROST має бути червоним від дзвінків музичних лейблів із пропозицією підписати контракт і записати альбом.

⭐⭐⭐⭐⭐


Обіцяю

Фіолет — Обіцяю

Жанр: попрок

Слухати: https://linktr.ee/fiolet_band

Іван Лисько:

У знаних поп рокерів Фіолет нова пісня. Про моральну підтримку у важкі часи, про вдячність тим, хто нас обороняє, і кому вдячна вся Україна. З музичного погляду цілком зрозумілий і знайомий моєму вуху Фіолет, який з початку вторгнення пронизаний запахом війни, у текстах, кліпах, в усьому. Варто зазначити, що вокаліст Сергій Мартинюк доєднався до лав ЗСУ й цей трек вийшов уже під час перебування на службі. У новому кліпі Фіолет на передній план виходить соціально важлива мета — привернення уваги на військових, які потребують реабілітації, підтримки ментального здоров’я та соціалізації. 

⭐⭐⭐


Галерея Серйозних Облич

LuftPauza — Галерея Серйозних Облич

Жанр: нафталін-рок

Слухати: https://fanlink.tv/galereya_seryoznyh_oblych

Антон Кістрін

Загальне враження після прослуховування (першого і останнього) — що це якесь віднайдене і реставроване lost media з демо-записів для відбору на умовні “Перлини сезону 99”. Не трек, а набір кліше з нафталінових пострадянських спроб у типу “протестну” рок-музику, та ще й з катастрофічно незграбним текстом чи-то про танці, як метафору інтимних стосунків, чи-то про протиставлення ліричного героя натовпу. Словом, все це від початку до криво зіграної коди наприкінці за кілометр віддає русскім роком (а текст, звісно, довелось перекласти українською, бо інакше на конкурс не візьмуть).

Судячи з того, який вигляд має гурт у відео (а воно теж є, і там все, як на мене, релевантно до рецензії — якась курсова робота в училищі культури) — це відносно молоді ще люди, у котрих, на щастя, все ще попереду. А це означає, що намагатись знімати вершки ще зарано, бо для цього треба хоч трохи пошукати власне звучання та власне обличчя (бажано без театрального гриму — цю фішку вже запатентував багато хто, і навіть ваші улюблені Шмальгаузен були далеко не першими; і не настільки пафосні і штучно-гротескні). 

Псевдоінтелігенція ніколи не дорівнювала сміливості у творчості. Гурт Luftpauza зараз нагадує або The Unsleeping, котрі загубили ділера, разом з почуттям гумору; або ансамбль мандрівників у часі, що помилився епохою, вийшов не на тій зупинці, а ще й забув у маршрутці марки Делореан підручник, де написано: пам’ятай, артист! рок-н-рол — це свято! навіть якщо воно не веселе, це — свято духу!

⭐⭐

Тобою Хворіти

Hohlan — Тобою хворіти

Жанр: попрок

Слухати: https://bfan.link/toboyu-hvoriti

Іван Лисько:

Вінницька зірочка Hohlan випустив новий сингл, в якому стверджує, що це його передостання глава музичних історій. Як завжди, з музичного погляду, Hohlan топчеться на місці одноманітними попрок піснями. Навіть текст не сильно рятує цю пісню.

⭐⭐


NevertheLes — Обіймала (Official Video)

https://youtu.be/x88xd2qZSjg?si=k7lltLMuTNqpTJ3i

Кирило Грудень:

Про NevertheLes ми писали у минулому тижневому дайджесті. Його новий альбом "Для кого ця музика?" — справжня знахідка на теренах української музичної ниви і він стовідсотково став би народним хітом, якби отримав промушн рівня Клавдії Петрівни.

На цьому тижні Лесь презентував музичне відео до однієї із найліричніших композицій в альбомі — "Обіймала". Пісня сама по собі неймовірно красива, а режисерський талант Наталії Джури ще й трансформував її у дуже, ну дуже тендітний, ніжний, щирий та емоційний кліп. 

Я не знаю, звідки взявся цей хлопець, але чому він досі не відомий?

⭐⭐⭐⭐⭐

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
The Rock Spectrum
The Rock Spectrum@rock_spectrum

журнал про українську музику

3.7KПрочитань
5Автори
27Читачі
Підтримати
На Друкарні з 29 травня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається