Фортифікаційний щит України: ситуація на початок 2025 року

Автор: Playfra0
Переклад: t.me/in_factum

Росіяни наступають, але й українці в тилу не сидять склавши руки. Ця тема буде міксом аналітики про те, що Україна викопала цієї зими і як це співвідноситься з поточною тактико-стратегічною ситуацією на фронті.

Тема буде побудована наступним чином: від Запорізького фронту ми перейдемо до Курахівського, потім Покровського, Торецького і, нарешті, Часів Яр. Я також дам інформацію про інші менш активні в плані зведення фортифікацій ділянки.

Поїхали!


Оборона Запорізького фронту тримається на двох основних опорних пунктах: Оріхів та Гуляйполе. Українці давно почали копати перед і в тилу цих двох важливих міст, і тепер ми маємо дві добре побудовані оборонні лінії, на які можна подивитися.

Цієї зими Сили оборони вирили рів перед Оріховим, розмістили за ровом "зуби дракона", почали копати новий рів між першою та другою оборонними лініями, а також посилили першу лінію новими окопами біля міста-близнюка Оріхова — Преображенки.

Велике значення для оборони сектора має той факт, що між Оріховим і Преображенкою протікає річка Конка, що забезпечує (укріплену 1-ю лінією) позицію для відступу в разі падіння міста. Місто також має район висотної забудови, багато промислових зон та залізничну лінію.

На жаль, Гуляйполе знаходиться занадто близько до фронту, щоб побудувати хороші оборонні споруди перед населеним пунктом, тому тут були побудовані лише великі польові укріплення. Нещодавно СОУ закінчили встановлювати "зуби дракона" по всьому місту та продовжують розширювати лінії окопів.

Гуляйполе теж розділене річкою Гайчур, має значний район багатоповерхової забудови та промислову зону. Як вже було сказано, перед містом знаходяться лише польові укріплення, в той час, як реальна лінія оборони знаходиться в 4 км за ними.


Курахівський фронт

На цьому напрямку цієї зими не спостерігалося особливого прогресу, окрім копання рову з заходу на схід від Андріївки, двох ровів біля Новопавлівки та двох невеликих біля Новоєлизаветівки та Котлярівки.

Ситуація тут дуже погана. На полях біля Горіхового нічого не побудовано, що дозволить росіянам зайняти окопи на північ від Андріївки з півночі (які орієнтовані для стримування наступу з півдня).


Покровськ

Цієї зими українці почали копати два рови вздовж залізниці на захід від міста, два рови на північ, один рів захищає Гришине, два захищають Родинське, які є продовженням мирноградських ровів в саме місто.

Найскладніша ситуація на ділянці фронту в районі Удачного. Росіяни прорвали українську лінію оборони, яка складається з терикону, балки Кривуля та Нововасилівки, і зараз знаходяться за 400 метрів від самого Удачного та Котлиного.

Ось найкращий, на мою думку, варіант оборони для України. Це відступ до залізниці в Котлине і Удачне, навіть якщо доведеться залишити південні околиці міст, а потім зайняти позиції за водосховищем і в Новосергіївці.

На південь від Покровська росіяни також намагаються прорвати траншейні системи, які захищають міста-супутники Покровська. За цими системами адміністративно знаходиться сам Покровськ. Найбільш тривожними напрямками є Звірове, Даченське та Чунишине.

На напрямку Воздвиженка нещодавно росіяни прорвали українську лінію оборони Бичок - Казений Торець. Після захоплення населеного пункту росіяни почали рух у напрямку траси Т-0504. Також фіксується рух у бік Баранівки.

Як бачите, це єдина ділянка фронту, на якій частина лінії оборони Іванівка — Веселе все ще перебуває в українських руках. Якщо ви пам'ятаєте, ця лінія була пройдена влітку минулого року майже без боїв.

Ця лінія захищена майже повністю суцільною лінією "зубів дракона" та протитанковим ровом. На північ від Малинівки є ще три оборонні лінії.

Часів Яр

Росіяни захопили більшу частину вогнетривкого заводу міста, включно з цехом №4 у мікрорайоні Північний, залишивши лише цех №5 як частково оспорюваний. Разом з багатоповерхівками це один з центральних вузлів оборони міста.

Як вже неодноразово говорилося, за містом вкрай непідготовлена оборона на ключових висотах і позиціях. Лише фортифікаційні споруди та природні перешкоди, ймовірно, сповільнять росіян від стрімкого руху на Костянтинівку.

Українці усвідомлюють всю серйозність ситуації і вирішили відновити роботи з окопуванням перед Костянтинівкою: було побудовано два нових рови та дві лінії "зубів дракона".


Окрім Ізюмського напрямку, на інших ділянках фронту не спостерігається значної активності, ймовірно, через те, що українське командування вирішило перерозподілити ресурси на більш критичні ділянки фронту. Втім, ми очікуємо, що навколо Балаклії будуть зведені нові укріплення.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
In_Factum
In_Factum@infactum

35.6KПрочитань
2Автори
99Читачі
Підтримати
На Друкарні з 16 вересня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається