Фракційні правила
In midnight clad
Обскур зараз вже не той, що був в минулій редакції, проте все ще неприємно стріляти в нього, адже немає жодних критів та 1 попадання скидається. Так що, виховуватися не будемо, проте нагліти не треба.
Умова на 6” не здається складною, а умова на хеві терейн/вантажку над базою взагалі не викликає проблем для виконання (хіба стояти в пустому полі, але тут вже нічого не врятує).
Astartes
Як і всі астартес Нічники вміють в подвійний файт або подвійну стрільбу (з умовою стріляти чимось з болтами). Ну і звичайно контратака незалежно від ордера. Як на мене сама ідея ось такої контратаки внуками Імператор (лояльними і не дуже) є занадто сильною, вирівнювання кількості дій це дає, але пропорційна сила дуже вже велика.
Оперативники
Visionary
Лідер команди, а тому носить найкрутішу зброю і файну шляпу. По закачкам - вибір величезний, різні зброї під різні ситуації. Якщо в минулій редакції вибір на плазма пістоль + чайник був очевидний то тут вєе не так очевидно.
Плазма пістоль + чайник гарна закачка, універсальна, але тепер не ваншотає еліту, тому не такий привабливий.
Кулак - файно, брутал заважає опонента, а дамаг 5/7 страшить бомжів, особливо враховуючи абілку Portent кулак виглядає грізною зброєю.
Павер вепон - гарний для парирування критів і внесення стабільного дамага.
Молот - стабільний дамаг, але скидає лише нормали, що може трошки завдати клопотів.
Болт пістолет - ну трошки безпонтовий, але проти ордових тім на 7 вундів може і заканає (а-ля гвардота).
Властивості
Presidence - головна фішка команди, 1д3 токенів виглядає мало, але їхній вплив просто капітальний.
Foreboding - враховуючи що в команді лише 6 чуваків збільшувати кількість активацій це універсальний варіант для всього. Граєш проти еліти - маєш оверактивацію та бачиш плани опонента, проти орди - маєш більше можливостей поховатися і чекати поки ворог підставиться. Універсально.
Portent - джаст е скретч замовляли? По суті, збільшує ХП оперативника на х кількість, що, враховуючи властивості лідера та його профілі дуже неприємно. Залітаєте ви в ближній бій, вносите 1 крит, ваш другий парирують, а далі печально - бо 3 кріта то з вами ніхто грати не буде, а 2 крита і 2 нормала то вам по барабану, бо один заігнорять а далі вас просто настукають.
Premonition - теж гарн штука, генерувати команд поінти це і команд рероли, і стратегічні з тактичними плойками, що часом може вигравати ігри, так шо нам це подобається.
FEARMONGER
“Як не з'‘їм то понадкусую”
Хоча сам противник і програє іншим бійцям ближнього бою в якості, проте він теж має своє застосування - загадити точку, щоби опонент не думав до неї підійти, та повісити на ворога стабільний демедж що би він не зробив (активувався - получай, підійшов до маркера - получай).
Пістолет тут вже цікавіший, летал 5+ яке не яке покращення.
Граната виглядає прям класно. Залітаєш в пачку бомжів, кидаєш гранату, бластуєш, з 5 кубів імовірність викинути хоча б 1 крит непогана (а якщо це інту зе дарк - то взагалі краса з летал 5+), кріти треба блокувати, інакше полетять ще морталки. Крч граната може наробити біду, якщо підставитися.
SCREECHER
Шикарний хтх-шник, що ще сказати. Простий як двері, має рероли, гарні абілки, паскудить всім хто біля нього, чого ще треба просити? Хіба, що дайте чимось постріляти, та дайте можливості забирати якогось елітного бійця (теж маріна) з одного файта, але і без цього оперативник непоганий.
Як боєць ближнього бою він робить те що треба - має куби, рероли кубів для надійності, дамаг, тяжко блокати куби. Як оперативник, що буде на фронті він буде найближче до ворога, а значить аура на заборону реролів може спрацювати не тільки на ціль в хтх, а і на тих хто недалеко від скрічера.
SKINTHIEF
Ще один гарний спеціаліст ближнього бою (який ще й може трошки постріляти, на відміну від скрічера). Сокира по суті покращений чайник (+1 до дамага на крітах і рендінг) що в принципі додає зброї функціональності, але сама по собі штука надійна.
Flay them alive - дуже класна властивість, адже забороняти опонентам робити щось це завжди приємно, а коли це щось напряму стосується переможних очок то взагалі краса. Залітаєте ви на якогось побитого маріна, вбили, вибрали другого маріна і все, цілий фланг елітної команди обрізаний, треба тягнути маринад з іншого кінця поля.
Tyrant of the skinning pits дуже до місця. Оскільки ми хочемо в більшості битися в ближньому бою то абілка яка дає нам +3/4 хп (бо ніхто не буде колупати маріна в ближньому бою виделкою 2/3) це дуже і дуже файно.
VENTRILOKAR
Стандартний пістолет, чайник, ікона, нічим не вирізняється, гарно проти еліти можна грати, бо в 1х1 ти переконтролиш маркер…але оперативник зовсім не про це.
Самий сок оперативника це його абілка Disconecting mimicry. Опціональність гарна - порізати апл, зміна наказу, деш куди тобі треба - наприклад, з-за укриття, або в зону бласта. Загалом, саме ця абілка і робить гру оперативнику, і не юзати її коли є можливість я не бачу.
Варто зазначити, що тут не вимагається візібіліті, а відтак його абілка, по суті, це аура, що може зігратти з гравцями в злий жарт).
HEAVY GUNNER
Те чого очікуєш від великої пушки - тяжка (лише звичайне переміщення), гарно стріляє (3+ каг би), і має сочні стати.
Порівнюючи, що краще, хеві болтер чи гранатомет на мою думку зараз краще гранатомет. Так, ми не матимемо можливості стрельнути на 5 кубів, але в більшості своїй ми будемо стріляти з тими самими профілями з кращим дамагом і правилами. Коли нам треба поцілити в орду - беремо фраку (і у нас бласт замість торента), коли в еліту - беремо крапку (і маємо гарантований пірсінг, а не пірсінг крітс).
З хеві болтером у нас імовірний пірсінг на крітах. Імовірний. А ще не можна стріляти хеві болтером двічі, на відміну від другої редакції, що каг би теж мінус. Можливо проти напів елітних команд (некрони, wrecka crews тощо) воно буде себе показувати, але не знаю, треба тестувати і дивитися. Поки що гранатомет топчик.
GUNNER
Простенький ганер, який бігає вже нормально. В принципі, після того як вогнемети переробили, кожна з трьох опцій закачки має право жити.
В цілому нічого неймовірного про ганера не скажеш, просто хороша стрільба, вміє в подвійну стрільбу (бо має болт пістолет), плазма все ще представляє загрозу, але не таку як раніше. Гарно, ми такого беремо.
WARRIOR
Останнім оперативником іде звичайний боєць. Враховуючи, що спеціалістів в команді 7, а брати можна лише 6 оперативників, імовірність, що ви будете використовувати простого бійця мінімальна. Можна звичайно брати, для веселих замісів з друзями а-ля бомж стайл, але для серйозних ігор - банально не влазить.
ЕКВІП
Flayed skin
Заборона реролів вже не така крута, як була колись (заборона реролів одиничок замість заборони реролів узагалі). В принципі має сенс брати проти команд які люблять ближній бій, або ж на ІТД.
Chain snare
Автопік проти команд, які слабенькі в мілі (веспіди, паси, гвардія, касркіни тощо). Імовірність десь в 75% заборонити фолбек опонентові і примушування його до файту або, де факто, пропуску активації то є дуже файно. Імовірно такий трюк вийде і проти інших елітних тім, але тут вже 50/50 то ж не готовий сказати за ефективність даного еквіпу. Але проти ордових команд з поганим мілі - автопік.
Grisly trophies
А ось це вже автопік проти ордових команд, що люблять ближній бік (хаос культ, бладеди, наприклад).
Пара моментів - це важливо, щоби ціль була вбита в мілі. Тобто, умовний ганер, може скосити якогось бомжика, якщо підійде в плотну до нього, отримати баф і буде ще більше паскудити вашим опонентам.
Також, оперативники які носять трофеї роздають ауру, що важливо на “не інту зе дарк” мапах (оскільки стіни не обмежують дії аур). Уявляйте, що з ваших чуваків стікає кров і ви косплеєте “Сяйво”.
Сам по собі еквіп класний, а з зменшенням дамага (є в скрічера та лідера) ваші найти лорди стануть неубіваємі.
Comms jammers
Дуже ситуативний еквіп, який береться проти конкретних команд - як от нові Wrecka crews, а також нові та старі гноми, та їм подібні. Застосовність еквіпу проста як двері - в команди є як додавати апл стабільно і багато - автопік.
ПЛОЙКИ
Стратегічні
We have come for you
Файно для добивання якихось побитих бомжів, або для пробивання броні еліт. Шкода, що чарж має бути першою ж дією в активації, що додає трошки передбачуваності команді якщо ви заявляєте цю плойку.
The black hunt
Файно взаємодіє з попередньою плойкою, оскільки ваші вороги майже завжди будуть wounded (1 морталка з плойки пролетить 100%). На стрільбу теж файна, оскільки зараз еліти мають значно більше ХП, а тому кількість атак, щоби їх вбити буде більшою і плойка матиме більше застосування.
Preysight
Ігнор кавра далі 2” це дуже класно, більше можливостей для стрільби, тяжче ховатися. Арбітри з інквізицією не дадуть збрехати.
Не те, що для цієї команди стрільба є вирішальною, проте коли є можливість то стріляти так, що від тебе сховаєшся через половину поля то чому б не стрельнути.
Return to darkness
Чомусь тут згадався мем з скелетом, який каже якийсь неприємний факт а потім тікає в печеру)
В принципі, дуже ситуативна плойка, прям максимально. Нє, застосування їй є, +6” мува, хай навіть ціною 1 кп це дуже і дуже круто, а в 3-4 ходи це може вирішувати долю партії. Але, чи універсальна це плойка, чи буде юзатися в кожній другій партії? Ні.
Тактичні плойки
Vox scream
Потужна плойка. Варіативність - шикарна (буквально будь-який ворожий оперативник) міняє хід партії за 1 кп (якщо ворог хоче активувати якусь мельту або іншу неприємну штуку.
Нерф, нажаль, є, і кожне використання коштує на 1 дорожче. Це, звичайно, неприємно, але і ефект у нас теж непоганий.
Death to the False Emperor
Мемна плойка, максимально. Рероли то файно, а враховуючи, що ледве чи не половина команд в кіл тімі це імперці то плойка може і має класне застосування. Максимальний бонус для реролів проти лояльних адептус астартес (яких ціла 1 команда на цілу гру)), що ще більш мемно)
Proclivity for murder
Гарна плойка, прям максимально. По перше, новий овервотч, який зараз контратака дуже потужний, що для нас як добре, так і погано. Добре - бо ми можемо зробити чарж за плойку, забігти до другого ворога, а через контратаку добити його. Погано - нас може знадобитися ця плойка, щоби ховатися від атаки ворога, яка може нас кокнути. Загалом, плойка гарна, має потенціал у всіх сенсах, так що юзати треба і будемо.
Dirty fighter
Прекрасна штука, коли в бою у вас ситуація, що лишилися 2 моделі кожна з яких має мало вундів і опонент, знаючи за наявність цієї плойки, точки не залетить і вас, бо знає, що втратить оперативника. Також, теоретично, гарно юзати її з fearmonger-ом, який вже точно труп, але встигне колупнути ворога перед смертю.
Загальний геймплан
Перші ходи - спробувати дістати та вбити побільше моделей ворога, самому повільно підповзаючи в ближній бій. Благо способи як діставати (ікона) і вбивати (буквально будь-що) у нас є. Важливо вижити, бо майбутні ходи нам треба будуть моделі дуже сильно.
Також гарно fearmonger-ом щось траванути, щоби опонент з меншим бажанням ходив робити дії на точках і взагалі до них наближатися (але це у випадку якщо ви його берете, бо беруть його не завжди).
Ганера запхати кудись на вантажу в центр карти теж гарно, ну і ходити робити мнясо далі теж чудовий план.
З опцій так опсів, певно кращим буде виглядати сік енд дестрой (наша пісня гарна нова, пішов ти, інфільтрейшн, як завжди)).