Окупована Карелія

Карели - це фінно-угорський народ окупований московією. Зараз вони проживають на північному заході московії та мала кількість на сході Фінляндії. Їхня приблизна кількість становить 120 тисяч осіб.

Національний прапор Карелії та карелів.

Також карели мають свою мову. Каре́льська мо́ва (karjalan kieli) — мова карелів, одна з фінно-угорських мов. Кількість носіїв — бл. 100 тис. осіб, зокрема в росії — 53 тис. осіб (за даними перепису 2002 року), в тому числі в Карелії — 35 тис. осіб. Також ця мова має діалекти та субдіалекти. Наразі карельська мова не має статус офіційної, через московську окупацію.

Мапа поширення карельської мови

Окупація Карелії московією та наслідки

Окупація Карелії проходила в декілька етапів:

  • Втрата незалежності Новгородської республіки (15 сторіччя).

    -В 15 сторіччі Новгородська республіка втратила незалежність та була окупована та анексована московією.

    -Через це велика частина карелів емігрувала до шведської Карелії.

  • Конфлікт між московією та Швецією.

    -Лівонська війна: московія намагалась розширитись на захід.

    -Столбовський мир: За результатами війни Швеція отримала більшість Карелії. Це стало значним ударом для москви.

  • Велика північна війна ( 1700 - 1721).

    -Після північної війни москва окуповує карелію

  • Зимова війна ( 1939 - 1940 роки).

    -Під час совєтсько-фінської війни (1939–1940), також відомої як Зимова війна, московія окупувала значну частину Карелії, яка до цього належала Фінляндії.

    -московський мир ( 1940 рік): московія отримала контроль над Карельським перешийком і Ладозьким озером, створивши Карело-Фінську РСР.

Мапа «Карело-Фінської срр»

Наслідки окупації:

  • Еміграція карелів: Багато місцевих жителів (особливо після подій 1939–1944 років) були змушені тікати до Фінляндії, рятуючись від репресій.

  • русифікація: У радянський період відбувалося масове переселення росіян на ці території, що значно зменшило частку корінного карельського населення.

  • Стирання культурної ідентичності: Карелія втратила автономію як національно-культурна територія.

Отже, Карелія стала жертвою геополітичних амбіцій москви, яка, починаючи з Новгородського періоду, поступово асимілювала ці землі.

Карельський національно-визвольний рух

Карельський національно-визвольний рух(карел. Karjalan kanšallinivapauš liikeh, фін. Karjalan kansallinen vapautusliike), раніше Stop the Occupation of Karelia, (офіційна назва — KKL-Karjalan kansallinen liike-Stop the Occupation of Karelia) — Карельська консервативна права організація, заснована в 2012 під назвою «Stop the Occupation of Karelia».

Прапор організації
Логотип організації

карельський національний батальйон

У січні 2023 року було заявлено про створення Карельського національного батальйону імені Левонена у складі міжнародного легіону територіальної оборони України. Основними вимогами для вступу є міцне здоров'я, відсутність проблем з алкоголем і наркотиками, відданість «традиційним нордичним цінностям», прагнення звільнити Карелію від окупації, бажання зробити внесок у перемогу над терористичним режимом путіна.

Емблема Карельського національного батальйону

Карелія - це окупована московією земля, яка має свій народ, мову, історію та традиції. Але цей визвольний рух та батальйон демонструють, що все не ще втрачено та у карельського народу досі є можливість на відновлення державності і історичної справедливості у разі поразки москви. Саме тому свідомі карели мають підтримувати Україну, оскільки повна перемога України може сприяти розвалу московії.

Список джерел
  1. Національний рух та батальйон
  2. Окупована Карелія
  3. Карельська мова
  4. Карели
Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Times of Ukraine
Times of Ukraine@cigOZ0q8F841GaE

34Прочитань
5Автори
1Читачі
На Друкарні з 16 листопада

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (1)

Згідно з даними Всеросійського перепису населення 2010 року, на території Республіки Карелія проживає 45 570 карелів, що становить лише 8,26% від загальної чисельності населення республіки (523 826 осіб). Таким чином, карели є незначною часткою населення цього регіону. Навіть у гіпотетичному випадку здобуття незалежності республікою, враховуючи сучасні демографічні та соціально-економічні показники, її стабільне існування без управлінської підтримки з боку Російської Федерації видається малоймовірним🤷

Вам також сподобається