Перший костюм і трохи спогадів

Приблизно з 2004 року я займалася фехтуванням. Три тригодинні тренування на тиждень, все серйозно і весело. Класний колектив, цікаві люди. З нами в одному приміщенні разом з частиною своєї команди займався і Серафим Володимирович Собко- один з засновників історичної реконструкції та рольового руху в Україні. Вів усе те приміщення Юрій Шевчук. Тренування проводив Ярослав Брайко. І ті часи я згадую, як одні з найкращих, не тільки тому, що «попа була меншою».  (Правду кажучи – ні, я ніколи не була уособленням тонкого-дзвінкого ідеалу, але мені дуже щастило з оточенням і я про це не знала).

Але тоді… Тоді ми майже через день збиралися на тренування, грали для розминки у волейбол, а далі — бігали, стрибали, вчилися перекидатися з мечем у руці і відпрацьовували стійку і удари… Кроки, зв’язки, повороти… з них потім ліпилися номери на «показухах» — виступах для глядачів. Десь поряд завжди був присутній Серафим Володимирович — то просто сидів, то тренувався із двома сокирами, являючи собою уособлення рольового руху, до якого я прагнула приєднатися, але все щось у мене не складалося.

Цікавим було те, що Юрій нас від руху остерігав — типу там все несерйозно, а треба займатися саме реконструкцією і фехтуванням. І, правду кажучи, в дечому він мав рацію — несерйозного я у русі, коли вже до нього долучилася, побачила багато. Але. Why So Serious? Найжахливіші речі роблять якраз серйозні люди. А люди щасливі — вони можуть собі дозволити бути якими завгодно. І дурогонити як вважають за потрібне.

Тим не менш, дещо з тих повчань я сприйняла. І перший костюм вирішила робити абсолютно правильним — домотканина, ручне шиття, крій прямокутниками… Тож найпершим моїм творінням в межах реконструкторсько-рольового руху була саме довга жіноча сорочка. Буремних часів вона не пережила — у якийсь момент я її обрізала, переробляючи на чоловічу. Але бажання робити речі якнайближче до оригіналу лишилося. Звісно, воно балансувалося фінансовими можливостями і моїми власними поглядами, але в цілому я завжди тягнулася до натуральних тканин, вірного крію і максимальної подібності до джерел. Хто б знав, що пізніше це взагалі переросте у косплей!

З тих — доклубних — часів у мене лишилося буквально кілька фотографій:

Перший «вихід у світ на рольову подію — День Києва. Рік, здається, 2004
Ось уже ця сорочка – обрізана по подолу до прийнятної для мене довжини

Потім Поплавський підгріб під себе технікум, де ми займалися, ми втратили зал і почалися приблизно піврічні митарства у стилі «зробіть ось тут ремонт і це буде ваше приміщення». Двічі ми таки на це повелися.  Звісно, що компанія в більшості своїй розвалилася, оскільки те, що об’єднувало, щезло. Хтось прибився до однієї команди, хтось — до іншої, хтось просто пропав із радарів.

У мене був дуже великий шанс не потрапити у Глибинний Страж, він же майбутня Фландрія. Бо коли у телефонній розмові мій друг  Емріс видав: «новий клуб», «ремонт», «це Емріс, ми у Шевчука займалися», я тільки покивала і сказала, що обов’язково зайду. Коли-небудь. Потім. І, кладучи слухавку, я була абсолютно певна, що не піду туди взагалі ніколи. Бо третього ремонту, після якого нас виженуть із приміщення, я на свої руки точно не хотіла.

Але сталося інакше. Емріс зателефонував ще раз – місяців через два. І на цей раз сказав, що ремонт прямо завершений, приходь вже! Я прийшла. І досі вважаю, що це було одним із найкращих рішень у моєму житті. У клубі я зустріла свого чоловіка, кумів і нових друзів — людей, з якими ми пліч-о-пліч пройшли вже багато років, і, я вірю, пройдемо іще далі.

Тож, я прийшла до глибинного стражу. На той час основним напрямком розвитку клуба були дворфи. Причому наголос був саме на двофах, як окремої від гномів раси. У філологічні дискусії я тоді не вдавалася, і вирішила просто запам’ятати, що дворф – то типу гном, але вищий та сильніший.

Одинока гора, команда Глибинний страж, рік 2005

На першу гру я потрапила навесні 2005-го. Їхала арбалетницею, тож перший повний костюм виглядав ось так: котта, стьобанка, шаровари, каптур та шапка.

Можна здогадатися, що я у центрі)))

Шапка виявилася дуже корисною. Бо коли тобі таки потрапляють «списом» у голову, наявність пом’якшення є дуже важливою.

Я не скажу, що «Одинока гора» назавжди запала в моє серце. Як перша гра вона була цікава, мені сподобалося, і я дійсно багато яких моментів пам’ятаю саме із неї, а не з наступних ігор. Але я ніколи не захоплювалася рольовою складовою, мені завжди була цікава саме фізична взаємодія – постріляти, побігати, побитися на мечах. Мій максимум – виконання якогось квесту. Тому всілякі ідеологічні нашарування, вживання у роль персонажа – абсолютно повз касу.

Проте там дійсно було багато чого цікавого, і багато чого було вперше. Ми  будували фортецю з арбалетною вежею:

Збудували храм. У храмі проводили відповідні «богослужіння» та зустрічі з представниками інших «держав».

Ну і звісно билися та штурмували інші фортеці.

А ввечері збиралися біля багаття і співали купу різних пісень під гітару. Як туристи, але з  бонусом.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Ianina Lymar
Ianina Lymar@lady_Taell

Технарка з купою творчих хобі

2.3KПрочитань
17Автори
40Читачі
Підтримати
На Друкарні з 14 квітня

Більше від автора

  • Гра - передбачення за книгою!

    Отже, тепер, коли я привернула Вашу увагу обкладинкою З вас - сторінка і номер рядка, з мене - відповідь на ваше питання у вигляді речення з книги.

    Теми цього довгочиту:

    Юрій Лисянський
  • Бачу. Чую. Говорю

    Я не хочу дивитися. Я дивитись мушу.

    Теми цього довгочиту:

    Явл Вірші
  • Відео-репортаж з Аль Мору

    Нещодавно я писала про наш десант на Аль Мор. Тепер даю посилання на відео-репортаж з нього ж.

    Теми цього довгочиту:

    Косплей

Вам також сподобається

Коментарі (2)

було цікаво прочитати)

Вам також сподобається