
Професія аналітик звучить солідно, серйозно і навіть модно. Ми бачимо аналітиків та ТВ та в Youtube і читаємо їх коментарі з найрізноманітніших питань.
Але в цьому хаосі варто розібратись. Аналітик з яких питань? Чи варто слухати людину? І загалом ЯК СТВОРЮЮТЬ АНАЛІТИКУ? З останнім питанням і допоможе книга “Писати аналітику може кожен”…
В цій короткій рецензії-експромті розповім:
Про що і для кого ця книга?
Чим вона буде корисна?
Чого від неї очікувати, а чого ні?
Про що і для кого?
Книга, за визначенням авторів, для тих, хто хоче впливати на дії та рішення влади за допомогою обгрунтованих рекомендацій та переконливих текстів.
Саме такі тексти автори називають аналітикою. Йдеться аналітичні матеріали різних форматів та обсягів з різних тематик.
Дуже ретельно і при цьому зрозуміло описано чим відрізняються різни типи аналітичних матеріалів (можна назвати їх жанрами), як вони побудовані та як працюють.
Чим буде корисна?
Книга чудовий приклад того, що змістовний текст може бути зрозумілим та легким для прочитання. Вона ж доводить і те, що хороший аналітик вміє не лише розібратись, а й зрозуміло донести думку.
Цінність “Писати аналітику може кожен” ще і в розкритті внутрішньої кухні, повного циклу робіт від постановки проблеми, яку планується вивчати, до оцінки впливу аналітичного матеріалу.
Прочитання показує, що робота аналітика (з будь-якого питання) - це складний та тривалий процес, а не лише виступи в медіа та перекази переказів переказів чиїхось слів та інших новин.
Чого чекати і чого ні?
Від книги не варто чекати того, що одразу після її прочитання вас запросять працювати в CSIS, CEDOS або аналогічний центр. Але це класний вступ у сферу аналітики для тих, хто має бажання цим займатись, хоче розуміти, як влаштований процес, та мати під рукою корисні поради та інструменти для кожного етапу написання та просування аналітики.
Однозначно раджу до прочитання!