Поляк Славош Узнанський-Вишневський на МКС!

Першим польським космонавтом був Мирослав Гермашевський. Свій політ він здійснив 28 червня 1978 року, відвідав радянську орбітальну станцію «Салют 6» — пробувши у космосі 7 днів, 22 години, 2 хвилини, 59 секунд. Він полетів у космос разом з радянським космонавтом Петром Климуком — як космонавт-дослідник космічного корабля “СОЮЗ-30”. До своєї смерті в 2022 році він залишався єдиним поляком, який побував в космосі.

А зараз, через більше ніж сорок років, його подвиг повторює ще один поляк — Славош Узнанський-Вишневський. Славош — другий поляк у космосі і перший на МКС. Він освідчений інженер та вчений. З відзнакою закінчив технічний університет в Лодзі, вчився в Франції в Нантском університеті, Вищій інженерній школі Нанта та Університеті Екс-Марсель, де і захистив кандидатську дисертацію.

Разом з ним в космос відправились: командувач місії — Пеггі Уітсон, пілот Шубханшу Шукла і спеціаліст Тібор Капу.

З ліва на право - Славош Узнанський-Вишневський, Пеггі Уітсон, Шубханшу Шукла і Тібор Капу.

Славош — другий поляк у космосі і перший на МКС. Він освідчений інженер та вчений. З відзнакою закінчив технічний університет в Лодзі, вчився в Франції в Нантском університеті, Вищій інженерній школі Нанта та Університеті Екс-Марсель, де і захистив кандидатську дисертацію.

Разом з ним в космос відправились: командувач місії — Пеггі Уітсон, пілот Шубханшу Шукла і спеціаліст Тібор Капу. Вони представляють такі країни як США, Індію та Угорщину. На борту космічного корабля вони будуть проводити експерименти в галузі біології, психології та інженерії. Серед експериментів є важливими дослідження ліків від раку та вивчення впливу ізоляції на емоціональний стан людини в космосі.

Напередодні старту місії стало відомо, що Славош Узнанський-Вишневський планував взяти на борт корабля не тільки наукові розробки, а й предмети, які притаманні польській культурі та історії. Зокрема це — польський прапор (як це і не дивно, поляки дуже цінують свою країну та завжди на будь-яке свято вивішують прапори на вікна, дахи домівок або балкони). Те, що він сказав наступне, і є доказом написаному вище: - ‘’Я можу з гордістю сказати, що на борт космічного корабля візьму з собою прапор, який був на скафандрі Гермашевського, коли він летів у космос у 1978 році’’. Ще астронавт взяв с собою на космічну станцію фрагмент твору Миколая Коперника «De revolutionibus» та вірші польської поетеси Віслави Шимборської .

Також він додав, що для нього це велика честь і він дуже щасливий, що може взяти участь у цій естафеті та продовжити польську участь у програмі космічних польотів. Сподіваючись, що він не останній в цій мандрівці на багато наступних десятиліть.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
panyano4ka
panyano4ka@panyano4ka

Дівчина яка багато мріє

160Прочитань
0Автори
2Читачі
На Друкарні з 8 січня

Більше від автора

  • Вибори в Польщі. Тшасковський чи Навроцький! Два різні полюси.

    Цієї неділі, 1 червня поляки будуть голосувати у другому турі президентських виборів в Польщі. Після першого тура залишилось два кандидата на посаду президента Польщі. Це Мер Варшави, від партії — Рафал Тшасковський, а від “Право і Справедливість” — Кароль Навроцький.

    Теми цього довгочиту:

    Вибори
  • Польські слова в українській мові!

    З польської мови в українську перейшло чимало слів, особливо в періоди взаємодії, коли українські землі входили до складу Польщі. В XIV-XVIII Україна була частиною Речі Посполитої, польська мова мала величезний вплив на молодь та сучасне життя.

    Теми цього довгочиту:

    Українська Мова
  • Розділові знаки в польській мові!

    Для чого взагалі потрібна пунктуація? Чи замислювались як виглядали би тексти без розділових знаків? Чи все можна було б зрозуміти? Навряд чи. Тому зараз поговоримо про розділові знаки на письмі. З прикладами та перекладом на українську!

    Теми цього довгочиту:

    Мова

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається