«Хезболла» та її покровитель Іран становлять найбільшу безпосередню загрозу перетворення війни між Ізраїлем і ХАМАСом на більш масштабну і набагато більш руйнівну регіональну пожежу – ідеальний результат для ХАМАСу.
Вільям Векслер, експерт з питань Близького Сходу, пише: «Цього вечора мені довелося тричі ховатися в укриття, коли в Тель-Авіві спрацьовували сирени, а відлуння «Залізного купола» було чутно неподалік. Однак я ніколи не був надто стурбований, будучи впевненим, що ХАМАС насправді не становить стратегічної загрози для міста»
Я не був би таким оптимістом, якби «Хезболла» вирішила приєднатися до війни. І для цього може не знадобитися чіткий намір, який щойно продемонстрував ХАМАС; остання війна між Ізраїлем і Хезболлою у 2006 році була випадковістю, якої не хотіла жодна зі сторін, але вона все одно сталася. Після тієї війни Хезболла дійшла висновку, що її операції не мали бажаного ефекту, оскільки їм бракувало точності й масштабу – сьогодні, завдяки Ірану, вони володіють і тим, і іншим.
Тоді Ізраїль дійшов висновку, що його операції не дають бажаного ефекту, доки не розширив правила ведення бойових дій, включивши до них військові цілі, які прикриваються цивільним населенням. З огляду на обидва ці висновки, слід очікувати, що наступна війна між Ізраїлем і «Хезболлою» буде особливо стрімкою, зі значними жертвами з обох сторін.
І, нарешті, міжнародна спільнота також може сприяти просуванню порядку денного ХАМАСу, якщо воно не визнає нової природи цього конфлікту і замість цього рефлекторно повторює застарілі гасла, які супроводжували попередні цикли зіткнень між Ізраїлем і ХАМАСом. Незалежно від того, наскільки глибоко можна не погоджуватися з підходом Ізраїлю до палестинського народу, або наскільки легко потурати внутрішній аудиторії, налаштованій проти Ізраїлю, потрібна особлива моральна сліпота, щоб звинувачувати Ізраїль у кривавій бійні, яку влаштовує ХАМАС.
Водночас ті лідери, які зробили сміливі кроки для побудови принципово менш розділеного і більш інтегрованого регіону, останнім з яких стали Абраамські угоди, повинні залишатися вірними цьому кращому баченню майбутнього, яке протилежне цілям ХАМАСу. А ті, хто розглядає можливість наслідувати цей приклад – передусім лідери в Ер-Ріяді – не повинні дозволити ХАМАСу збити їх з цього шляху.
Джерело: Atlantic Council
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Казахстан стає привабливим «ядерним» гравцем
У Казахстані уряд планує побудувати першу атомну електростанцію і найближчим часом проведе референдум з цього приводу. Країна хоче диверсифікувати свої енергетичні потужності та вже визначила можливий майданчик для будівництва АЕС.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаЩо Росія сподівається отримати від конфлікту між Ізраїлем і ХАМАСом
«Росія зайняла пропалестинську позицію настільки, що навіть мене це здивувало», – каже Ганна Нотте, експерт з питань зовнішньої політики Росії на Близькому Сході в Центрі досліджень нерозповсюдження Джеймса Мартіна.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаТурецький режим підтримує тероризм
Після рішення міністра закордонних справ Ізраїлю Елі Коена відкликати дипломатичних представників з Туреччини, виникла ескалація напруженості між країнами. Це стало відповіддю на підтримку президентом Туреччини руху ХАМАС під час конфлікту з Ізраїлем.
Теми цього довгочиту:
Геополітика
Вам також сподобається
Розуміння ризику ескалації війни в Україні — RAND
Вторгнення Путіна в Україну завдало руйнівних втрат, як військовим і цивільним в України, так і військовим РФ. Інформаційний потік, який відфільтровує негативні факти, пропагуючи думку, що Росія може виграти тривалу війну, а також поступове збільшення підтримки України НАТО.
Теми цього довгочиту:
АналітикаШтучний інтелект на полі бою. Огляд розумної зброї: Україна, Ізраїль, США, Австралія — ВВС
У цьому сенсі XXI століття мало чим відрізняється від Середньовіччя. Ледь не кожна нова технологія має всі шанси стати зброєю: від розщепленого атомного ядра – до соцмереж і штучного інтелекту.
Теми цього довгочиту:
АналітикаЧого на Близькому Сході хоче росія
Авторка: Ханна Нотте для Foreign Affairs
Теми цього довгочиту:
Ханна Нотте