Автор: Jompy
Оригінальний Хвіттер-тред був опублікований 22 квітня 2024 року
Деякий час тому я згадував, що планував написати тред на цю тему - і нарешті ось він. В основному це пояснення деяких цікавих речей про російське обладнання, що зберігається на складах, і про те, як це може допомогти розгадати частину таємниці того, скільки ще потенційного обладнання там залишається.
Спочатку я хочу поговорити про звалища. На початку треду - найвідоміше з них, місцеві звалища 1295-ї бази в Арсеньєві, про які я вже неодноразово розповідав, і які є чудовим прикладом саме на цю тему.
Практично на всіх базах зберігання є місцеве звалище, де знищують законсервовану техніку, яка вже не може бути класифікована як придатна з різних причин: вона може бути занадто застарілою, вона може перевищувати ліміт ДЗЗСЄ, росіяни просто не в змозі утримувати таку кількість техніки (навіть з типово жахливими пострадянськими стандартами зберігання)...
З початком війни звалища, на яких раніше роками лежав непотріб без жодного руху, раптом почали порожніти в багатьох місцях. Я хочу показати кілька прикладів цього: по-перше, я знову посилаюся на свій попередній тред про 1295 базу.
На найсвіжіших знімках вони не вивозять більше техніки зі звалища - натомість вони перевезли мотлох з активної частини бази на згадане звалище.
На деяких інших базах кількість непридатних корпусів, тим не менш, збільшилася. 94-й арсенал - один з таких випадків, через канібалізацію артилерії.
На останніх кадрах, якими я не можу поділитися, кількість розбитих корпусів різко зросла на багатьох базах, як я вже казав учора.
Це зовсім не остаточний висновок, але мені здається дуже цікавим, що на початку війни на кількох найбільших базах зберігання спостерігалося безпрецедентне падіння кількості брухту, а на багатьох інших розбиті корпуси були переставлені в ряди. Не можу стверджувати напевно, але припускаю, що частина цього брухту була використана для забезпечення запасними частинами пошкодженої техніки в Україні, навіть якщо це були лише деталі корпусів.
Тепер, коли ми поговорили про звалища, настав час поговорити про наступний об'єкт: ангари.
Багато хто намагався припустити, скільки обладнання могло зберігатися в них, особливо до початку вторгнення. І @HighMarsed, і @InstitutAR провели хороший аналіз цього питання.
Дійсно, майже напевно, що найсучасніше обладнання, яке найкраще збереглося, зберігалося б в ангарах. Однак я сумніваюся, що більшість ангарів насправді використовувалися для зберігання техніки. Швидше за все, більша частина з них використовувалася для розміщення критично важливих об'єктів, таких як ремонтні майстерні, склади запчастин тощо.
@Ath3neN0ctu4 нещодавно знайшов багато цікавих фотографій баз зберігання, в тому числі кілька всередині ангарів, які вказують саме на це:
Але це не єдиний момент щодо ангарів, який підтверджує цю теорію. Цікаво й те, що їх продовжують зносити з постійною швидкістю протягом багатьох років, навіть після 2022 року.
Ось деякі знімки з супутника, що додаються як приклади:
І на багатьох інших базах є занедбані ангари, які, очевидно, були б у кращому стані, якби їх використовували для чогось важливого. Ось лише кілька знімків, тому що у мене немає потреби божеволіти, оглядаючи базу за базою і дивлячись на кожен ангар:
Підсумовуючи: ангари, ймовірно, не вміщували стільки техніки до війни, як багато хто вважав, і вони, ймовірно, навіть не настільки корисні, якщо російська армія активно руйнує багато з них, і робить це вже більше десяти років через брак коштів і відсутність потреби у використанні.
Нарешті, остання, але не менш важлива тема, про яку я хочу поговорити сьогодні: те, як розміщене обладнання на зберіганні, може багато розповісти нам про його стан і корисність.
Я забув згадати про це, коли пояснював звалища на базах зберігання, але ані я, ані @HighMarsed не включаємо цей брухт до наших підрахунків, навіть коли класифікуємо його як зламане обладнання. Однак я враховую зламану техніку, знайдену в активних частинах баз зберігання.
Повертаємося до роботи. Як я вже казав, те, як техніка розміщена - вишикувана в ряди - може багато чого сказати про її готовність. «Хороша» техніка, як правило, вишикувана досить добре, в той час як «погана» залишається там, де вона була розміщена давним-давно. Порівняйте бронетехніку 3018/6018 баз до війни:
Дійсно, на першому знімку зображено місцеве звалище, а на другій - основна частина бази, що містила активну бронетехніку.
Ще кілька знімків:
І наостанок, щоб не перетворювати цей тред на вічну лекцію, 744-та:
У тих випадках, коли все обладнання було досить впорядкованим, його досить швидко вивозили. Чудовим прикладом цього є колишній український військовий склад на околиці Севастополя:
Я міг би продовжувати говорити про ці теми ще більш детально, але думаю, що ви вже зрозуміли суть.
Отже, це все на сьогодні, сподіваюся, вам сподобалося! Я спробую опублікувати нарешті реальні цифри підрахунку дуже скоро.
P.S. Якщо я недостатньо ясно висловився, то належним чином вишикувана бронетехніка, ймовірно, доїхала до місця «паркування» самостійно, в той час як хаотичні ряди, швидше за все, складалися з техніку, яку буксирували, а не яка дісталася місця розміщення за допомогою власного двигуна.