Голова військової розвідки України стоїть за найбільшими перемогами Києва цього року. Він не бачить сенсу у мирних переговорах - The Philadelphia Inqu

"У нас немає іншого виходу, крім як повернути те, що було окуповано. Інакше стан війни триватиме вічно", - заявив Кирило Буданов.

Ukraine's head of military intelligence, Lt. Gen. Kyrylo Budanov, prefers to operate in the shadows — in military operations as well as at his desk.
Голова військової розвідки України генерал-лейтенант Кирило Буданов вважає за краще діяти в тіні — як у військових операціях, так і за своїм столом.

КИЇВ, Україна — Кремль зробив щонайменше 10 спроб вбити одного з найшанованіших героїв України, легендарного голову військової розвідки Кирила Буданова.

Російські агенти підірвали його машину. Вони навіть отруїли його дружину. Вона вижила. Він поклявся помститися.

Коли я нещодавно зустрівся з головою розвідки в його темному кабінеті, я запитав, чи намагаються росіяни досі вбити його. Буданов з кам'яним обличчям знизав плечима.

"Це нормально", - сказав він.

Потім, дозволивши собі усмішку, генерал-лейтенант додав:

"Скажімо так: якщо ми зараз з вами розмовляємо, значить, у них нічого не виходить”.

Є вагомі причини, через які Кремль продовжуватиме спроби.

Шпигунська агенція Буданова, відома як HUR, досягла приголомшливих військових успіхів, включаючи удари безпілотників на дальні території Росії. Тим часом морські дрони агентства «Магура»революційний український винахід допомогли витіснити велику частину російського флоту з головної чорноморської гавані в окупованому Криму та повернутися до портів на материковій частині Росії.

Ці досягнення, ймовірно, є найважливішими перемогами України за останній рік — і можуть призвести до ще більших несподіваних успіхів в морській сфері, що компенсують заморожені бойові дії на суходолі.

Штаб-квартира HUR розташована на ізольованому півострові на річці Дніпро. Усередині похмурого сірого малоповерхового будинку, кабінет Буданова майже не освітлений. Він вважає за краще діяти в тіні — як у військових операціях, так і за своїм столом.

Над столом, який завалений книгами та паперами, висить велика картина, на якій зображена сова, що встромляє пазурі в кажан. HUR прийняла сову своїм символом у 2016 році, через два роки після того, як Москва вторглася до Криму. Кажан є символом підрозділу спеціальних операцій військової розвідки Росії.

На сусідньому столі крізь морок просвічується набір полірованих металевих шахових фігур, ніби попереджаючи, що Буданов готовий перехитрити Москву.

Призначений на посаду чотири роки тому, 38-річний начальник шпигунської мережі, як відомо, очолював своїх людей у ​​сміливих рейдах на ворожу територію.

Але в нашому інтерв'ю Буданов відкрито говорив про необхідність розширити атаки безпілотників усередині Росії і унеможливити утримання Москвою Криму. І він відверто говорив про проблеми, з якими стикається Україна, включаючи потребу в американській зброї і можливість перемоги Дональда Трампа на виборах.

Lt. Gen. Kyrylo Budanov, Ukraine's 38-year-old spymaster, at his desk. Behind him is a large painting of an owl sinking its claws into a bat. The military intelligence agency adopted the owl as its symbol in 2016, two years after Moscow invaded Crimea, to troll the Russians. The bat is the symbol of Russia’s premier special operations unit, the Spetsnaz.
Генерал-лейтенант Кирило Буданов, 38-річний начальник шпигунської служби України за своїм столом. Позаду нього велика картина, на якій сова встромляє пазурі в кажан. Служба військової розвідки прийняла сову як свій символ у 2016 році, через два роки після того, як Москва вторглася до Криму, щоб тролити росіян. Кажан є символом головного російського підрозділу спеціальних операцій - Спецназу.

Нанесення удару у відповідь

На запитання, чи зможуть українські війська зупинити нинішній російський наступ на сході, де Москва домагається невеликих, але стійких територіальних завоювань, Буданов відповів прямо.

"Хороша новина полягає в тому, що ніякого Армагеддону не станеться. Погана новина у тому, що ситуація досить складна. Так буде ще щонайменше місяць, і легше не стане", - сказав він мені.

Очікується, що Москва завдаватиме ударів по Україні щодня напередодні 75-річчя саміту НАТО в середині липня у Вашингтоні і до того, як США доставлять більше артилерійських снарядів та інших критично важливих вантажів, які затримав Конгрес.

Кремль із початку війни намагається взяти під свій контроль весь східний регіон Донбасу.

"Ми зробимо все можливе, щоб запобігти їм і звести до мінімуму російські успіхи", - сказав Буданов.

Однак, коли я запитав, чи зможе Україна утримати одне зі східних міст в якому найзапекліші бойові дії, Часів Яр, який розташований на височині, що перешкоджає наступу росіян через рівнинні степи, його відповідь була загадковою:

«Я утримаюся від відповіді».

Коли я згодом вирушив у район Часів Яру, ситуація виглядала не найкращою, а серед військових панувала велика гіркота через втрати життів, бо Україна вичерпала артилерійські снаряди та інші важливі запаси, поки Конгрес вагався, чи надавати додаткову військову допомогу.

Тепер повільно прибуває більше артилерійських снарядів із США та Європи.

“Звичайно, постачання зброї йде швидше, ніж кілька місяців тому, — визнав Буданов, — але потреби України дуже високі, тому для нас було стратегічно важливо відновити постачання. Проте залишається питання обсягу”.
A Ukrainian soldier passes by a damaged apartment building in Chasiv Yar, the site of heavy battles with the Russian forces in the Donetsk region, Ukraine.

Людські сили також є критичною проблемою для України: Москва готова перемолоти її війська як м'ясо, тоді як набагато менша за розмірами Україна прагне зберегти своїх солдатів.

Буданов вважає, що відповіддю на перевагу живої сили Росії є бойові технології, в яких Україна стала світовим лідером, замінюючи людей на полі бою, коли це можливо, новими варіантами дронів і радіоелектронної боротьби.

"Технології матимуть дуже важливе значення в цій війні, - передбачив він, - так що ми не вестимемо війну доти, доки не піде останній громадянин".

Технології є ключем до одного з найінтенсивніших проєктів Буданова: вести війну з Росією за допомогою дронів далекої дії.

"Я фанат цього. Я виступаю за це з перших днів війни, відкрито заявляючи, що поки війна стримуватиметься на нашій території, вона не торкнеться Росії. Саме тому з весни 2022 року ми почали проводити значні операції на території Росії, і продовжимо, бо Росія почала це відчувати", - сказав глава розвідки з енергією, яка проривалася крізь його лаконічний стиль.

Іншими словами, Володимир Путін більше не може вдавати перед своїм народом, що ця війна його не чіпає.

“Для Росії на даному етапі це ще не критично, але це призвело до того, що середньостатистичний громадянин європейської частини РФ, напевно, знає і відчуває, що війна триває, і сам випробував на собі частину вибухів. Зараз це впливає, навіть у невеликому масштабі, на їхній моральний дух”.

Пізніше Буданов публічно підтвердив, що в ніч після мого інтерв'ю минулого тижня Київ запустив рій з щонайменше 70 безпілотників на російський аеродром Морозовськ, що розташований приблизно за 150 миль від лінії фронту і є домом для десятків хвалених московських винищувачів. HUR також брала участь в атаках українських безпілотників дальньої дії "Люті", які зруйнували десятки російських нафтопереробних заводів.

Попередження Білого дому Києву не завдавати ударів по нафтопереробних заводах немає сенсу, оскільки вони є законною ціллю війни. Глава розвідки визнав, що ці напади можуть не змінити хід війни, але він вважає, що вони можуть вплинути на економіку Росії та її психологічний стан, що в свою чергу "впливає на військовий компонент". HUR оголосила, що розглядає будь-яку російську військову ціль в радіусі 500 миль як чесну гру.

Ukrainian serviceman Andrii (left), of the Air Assault Forces 148th separate artillery brigade, sends receiving coordinates for a Furia drone at the front line in Donetsk region, Ukraine, in May.

Зміна політики

Я спитав про користь зміни політики президента Джо Байдена, що дозволяє використовувати американську зброю для поразки джерел російського вогню прямо на кордоні з великим містом Харковом.

"Це полегшить нам життя", - сказав Буданов, але додав, що якщо Києву буде дозволено використовувати американське озброєння "на всю так звану оперативну глибину в Росії, до якої ми можемо дістатися, нам, звичайно, буде легше".

Буданов вважає, що Кримський півострів, захоплений Москвою в 2014 році і перетворений на величезну військову базу, яка контролює більшу частину південного узбережжя України, може бути відрізаний від мережі поповнення запасів і змушений підкоритися.

Генерал Бен Ходжес, колишній командувач армії США в Європі, вже давно стверджує, що це буде ключем до того, щоб змусити Путіна оборонятися.

"Я абсолютно поділяю думку генерала Ходжеса. Тому нам потрібно зробити все, щоб це реалізувати", - заявив глава української розвідки.

Безпілотники Magura українського виробництва HUR вже використовувалися для знищення кількох російських кораблів. \

"Вони вже в пастці біля порту Новоросійськ. Нам просто потрібно домогтися того, щоб усі залишки флоту були витіснені на територію Російської Федерації. У Чорному морі вже давно нема бойових кораблів", - сказав Буданов.

Наступним кроком є припинення всіх поставок для російських військ в Криму, включаючи улюблений проєкт Путіна — Керченський міст.

Буданов вже був «заочно заарештований» Москвою за роль його відомства у серйозному пошкодженні мосту у 2022 році, мабуть, за допомогою замінованої вантажівки. Він вважає це за честь.

Він вважає, що ракети ATACMS великої дальності, які Байден нарешті доставив в Україну, зрештою, можуть зруйнувати міст. За його словами, ті, хто стверджує, що ATACMS є недостатньо потужною для виконання цієї роботи, помиляються.

“Їм слід читати технічні посібники. Питання лише в їх кількості, але, в принципі, ці ракети дозволять нам виконати таке завдання”.
In this undated photo provided by Ministry of Digital Transformation of Ukraine a Magura V5 (maritime autonomous guard unmanned robotic apparatus V-type), Ukrainian multi-purpose unmanned surface boat capable of performing various tasks, is seen in Ukraine.

Буданов висміює ідею про те, що Москва застосує тактичну ядерну зброю, якщо контроль над Кримом опиниться під загрозою, і Путін постійно підтримує цей страх. Українець вважає, що розуміє мислення та обмеження Путіна.

“По-перше, я знаю, що там насправді відбувається. По-друге, я знаю реальні характеристики російської ядерної зброї. Яка з цього користь? У нас немає великих концентрацій військ, для яких була б доцільна така ядерна зброя. А пробити дірки у наших лініях оборони можна і звичайними засобами ведення війни. Крім того, застосування ядерної зброї призведе до великих політичних ризиків”.

Я додав би, що путінські червоні лінії щодо Криму неодноразово перетиналися, коли Україна запускала там британські ракети по базах, і нічого не сталося. Якщо є якийсь шанс переконати Путіна в тому, що він не зможе перемогти, то він може полягати в тому, щоб зробити утримання Криму Москвою неспроможним.

Що ж до Буданова, він не бачить сенсу у мирних переговорах, оскільки «у нас немає іншого вибору, окрім як повернути те, що було окуповано».

Більш серйозною проблемою може стати Трамп, котрий постійно повторює, що у разі переобрання він припинить військову допомогу Україні. Буданов зберігає оптимізм щодо перспективи перемоги Трампа у листопаді.

"Я спокійно ставлюся до можливості приходу Трампа до влади. Ваші вибори дуже непередбачувані. Якщо проаналізувати його публічні виступи, він кілька разів змінював свою позицію. І сила вашої системи полягає в тому, що вона не дозволяє одній людині приймати рішення в односторонньому порядку", - сказав він.
“Зрештою, я вірю в США і в те, що ми разом здобумо перемогу. І ось, я наголошую, разом! На цьому я хотів би закінчити”.

Справді, оскільки українські чиновники починають робити ставки на перемогу Трампа, я не можу позбутися думки, що Буданов може бути тим українцем, який міг би звернутися до Трампа як до відважного військового діяча, який перемагає і може показати захоплюючий новий стиль ведення війни дронами.

Перед від'їздом я запитав Буданова: якщо повернуся через рік, чи буде краще?

"Я утримаюся від відповіді. Це дуже філософське питання", - сказав він.

Його відповідь нагадала мені відоме відео в соціальних мережах, в якому він мовчки дивиться в камеру протягом 32 секунд. Потім на екрані з'являються три слова українською мовою: Продовження буде далі.

Джерело — The Philadelphia Inqu

Друзі, допоможіть нам забезпечити подальшу роботу каналу!

Ваша підтримка надзвичайно важлива для нас. Будемо вдячні за ваші ДОНАТИ, які допоможуть нам розвиватися та надавати вам ще більше цікавого контенту.

Дякуємо за вашу підтримку!

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Космос Політики
Космос Політики@politikosmos

Світова політика

74.5KПрочитань
4Автори
283Читачі
На Друкарні з 1 травня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається