Автор: Ел Вівер для The Hill
Оригінальний допис був опублікований 5 лютого 2024 року
Все більш схоже на те, що двопартійний законопроєкт про кордон має проблеми, оскільки республіканці вимагають більше часу на ознайомлення з проєктом, і все більше сенаторів дають зрозуміти, що вони не мають наміру допустити його ухвалення в нинішньому вигляді.
У понеділок республіканці в Сенаті зібралися, щоб обговорити «новонароджений» законопроєкт, і майже всі члени майже одностайно закликали надати більше часу для вивчення розділу щодо кордону, який був представлений днем раніше учасниками переговорів.
Лідер сенатської більшості Чак Шумер (демократ, штат Нью-Йорк) виклав плани провести перше процедурне голосування, щоб наблизитися [до розглялу] в середу запропонованого президентом Байденом екстреного додаткового фінансування у розмірі 118 мільярдів доларів, але республіканці, схоже, готові відмовитися від цього плану.
За словами одного з джерел у Сенаті, лідер сенатської меншості Мітч Макконнелл (республіканець, штат Кентуккі) рекомендував членам Сенату проголосувати проти прийняття законопроєкту, якщо він буде винесений на голосування в середу.
«Наразі робота над законопроєктом триває. Я не хочу його ховати. Очевидно, що в Палаті представників йому вже влаштували похорон», - заявив журналістам після 90-хвилинної зустрічі сенатор Джеймс Ленкфорд (штат Оклахома), провідний переговірник від Республіканської партії.
Ленкфорд додав, що він згоден з планом не просувати законопроєкт в середу.
«Якщо у когось є думка, що це вже готовий продукт, то ні, це не так. Він ще має пройти через процес внесення поправок, що б з ним не сталося», - сказав він.
Станом на вечір понеділка щонайменше 19 республіканців у Сенаті заявили про свою опозицію до законопроєкту, включаючи низку ключових фігур, близьких до керівництва Республіканської партії. Сенатори Стів Дейнс (штат Монтана), Деб Фішер (штат Небраска) і Кеті Брітт (штат Аляска) оголосили про свій намір голосувати проти законопроєкту в його нинішньому вигляді.
На додачу до неспокою для Ленкфорда та учасників переговорів, є ознаки того, що з ключовими членами Комітету можуть виникнути ще більші проблеми. Сенатор Джон Корнін (республіканець, штат Техас) заявив у понеділок, що він має серйозні побоювання» щодо проекту.
Республіканець з Техасу вважається ключовим голосом з боку Республіканської партії, оскільки він представляє провідний прикордонний штат і є головним союзником Макконнелла.
Сенатор Ліндсі Грем (республіканець, штат Південна Кароліна), ще одна ключова фігура, додав, що він очікує «потужного» процесу внесення поправок для покращення законопроєкту, додавши, що в іншому випадку пропозиція буде провалена.
Пара сенаторів-демократів - Боб Менендес (штат Нью-Джерсі) і Алекс Паділья (Каліфорнія) - також виступають проти законопроєкту в його нинішньому вигляді, в результаті чого загальна кількість членів Сенату, які виступають проти нього, перевищує 20. Для його блокування потрібен сорок один сенатор.
Цей пакет дасть зелене світло допомозі для України, Ізраїлю, [фінансуванню для] Індо-Тихоокеанського регіону та на гуманітарні цілі. За словами Ленкфорда, республіканці в Сенаті не обговорювали розбиття [пакету] на частини і прийняття кожної з них окремо.
На думку Ленкфорда, зростання опозиції з боку Республіканської партії відбувається після місяців кропітких переговорів, і розчарування вже дає про себе знати.
Під час розмови з журналістами республіканець від штату Оклахомп дорікнув членам Палати представників, які оголосили про свою опозицію до законопроєкту одразу після його оприлюднення. Він розкритикував сенатора Майка Лі (республіканець, штат Юта) за те, що той раніше заявив, що законодавцям потрібні тижні, щоб опрацювати 370-сторінковий законопроєкт, а потім одразу ж виступив проти нього.
Будь-які потенційні зміни до законопроєкту необхідно буде вносити з урахуванням думки Палати представників.
Спікер Майк Джонсон (республіканець, штат Луїзіана) неодноразово заявляв, що законопроєкт потрапить до Палати представників, якщо його схвалить верхня палата [Конгресу].
І Ленкфорд, і Сінема визнали, що основною проблемою в просуванні законопроєкту є широко розповсюджена заява про те, що він дозволить в'їжджати в країну 5 000 мігрантів [на день] до того, як можна буде закрити кордон - ідея, яку вони обидва вважають хибною.
Згідно із законопроєктом, Департамент внутрішньої безпеки (DHS) має право закрити кордон, якщо середньодобова кількість мігрантів досягне позначки в 4 000 осіб. Департамент буде зобов'язаний закрити кордон для всіх мігрантів, які не мають попередньої домовленості, якщо середньодобовий показник досягне 5 000 мігрантів. У цьому випадку кордон залишатиметься закритим доти, доки Мінсоцполітики не зможе обробити [заявки] всіх мігрантів.
Шукачі притулку, які в'їжджають в країну до того, як ці повноваження будуть застосовані, підлягатимуть більш суворій перевірці, і цей захід покладе край практиці, яку критики називають «зловити і відпустити».
Спроби пояснити це стають головним болем для учасників переговорів.
«Це та частина, на якій люди дійсно зосереджені найбільше, і кажуть: «Чому 5 000? Чому три роки? Всі ці різні аспекти, складнощі того, як зробити так, щоб це дійсно працювало, змушують всіх ламати голову», - сказав Ленкфорд.
Республіканці в Палаті представників стверджують, що Конгресу не потрібно ухвалювати закон про кордон, і що президент Байден може діяти в односторонньому порядку. Вони також наполягають на прийнятті H.R.2, прикордонного пакету, який республіканці у Палаті представників прийняли минулого року без жодного голосу демократів.
Ленкфорд сказав, що останніми днями він мало спілкувався зі спікером, за винятком короткого обміну повідомленнями в неділю ввечері. Сінема повідомила, що вона запропонувала Джонсону провести брифінг щодо цього пакету, але він поки що не прийняв її пропозицію.
У понеділок Джонсон заявив, що його виключили з процесу.
«Я сказав, що було б добре, якби ми були в кімнаті. Було б добре, якби ми мали право голосу в тому, як зрештою виглядатиме цей продукт. Ми могли б запобігти цьому безладу на самому початку, якби Палата представників пішла своїм шляхом, але те, що вони пропонують нам зараз, насправді не є законопроєктом про безпеку кордонів», - сказав він журналістам.
Прихильники законопроєкту також ставлять під сумнів питання часу.
Наприкінці тижня Сенат піде на двотижневі канікули, хоча Шумер запропонував залишити членів Сенату у Вашингтоні для роботи над додатковим законопроєктом. Крім того, два пакети законопроєктів про державне фінансування мають бути ухвалені до 1 і 8 березня, що дає законодавцям обмежений час для роботи над питанням кордону, перш ніж вони переключать свою увагу на підтримання роботи уряду.