Новий президент Аргентини, та чи він проукраїнський?

Лібертаріанець Мілей таки переміг Масса й став президентом Аргентини.

Головне, що вам потрібно знати про Мілей - інфантильний, різкий, «гучний», ультраправий політик без досвіду, який на словах готовий до різких змін в країні. Що саме він хоче змінити, я писав раніше.
Головна проблема образу Мілей в тому, що він, фактично, проголосив майже нереалістичні тези, які 90% що будуть коректуватися: відмова від співпраці з Бразилією, Рашкою та КНР - головними торговими партнерами Аргентини. Я нагадаю, що країна в глибокій кризі вже близько 20 років - інфляція 140%.

Різкі реформи Мілей можуть зламати й без того крихку економіку. Самі засади досить революційні й цікаві. Але таку «операцію» зможе провести чи не найкращий «хірург» в світі.
Скажу відверто: Мілей я таким не вважаю. Враховуючи його «трампоподібний популізм», я ділю всі його слова навпіл.

Чи виступає Мілей за Україну? Скоригую, він в своїх заявах виступає проти «комунізму» та «порушників миру» - КНР, Росії. На цій основі у нас є спільні точки дотику. Так, він розвішував прапори в парламенті, але це шоу.
Проте тут є два важливі моменти:
- як спрацює наша дипломатія;
- що зможе дати Аргентина.

Почну з останнього. Коштовних пакетів допомоги очікувати не варто, адже в них самих немає грошей. Населення просто «зʼїсть» адміністрацію. Але є шлях отримати аргентинську техніку: МВФ. Борг Аргентини перед МВФ складає 60 млрд $. Я впевнений, що якщо Мілей реально почне працювати з адміністрацією Байдена по доларизації економіки, то угода «зброя за борг» досить можлива, або навіть продаж надлишків аргентинського ВПК.

Багато чого залежить від нашої дипломатії, як Зеленський зробив з президентом Чилі: привітав й виступив перед парламентом. В пріоритеті збільшити проукраїнський клуб в Пд Америці - маючи Чилі й Аргентині ми зможемо «воювати за регіон». Але, наші дипломати мають зрозуміти можливість «трампістських нахилів», які потрібно буде вчасно виявити.

Що це змінює?
- Медійник буде з нами розмовляти, якщо це буде збільшувати його медійність.
- Думаю треба буде Мілей «хапати за язика». Популісти для того й популісти, що багато говорять, але мало роблять. Але в Трампа є те, чого не має у Мілей - репутаційна безпекова подушка. Мілей же потрібно буде доводити, що він не є найбільшою аргентинською помилкою.

*Все таки різниця в 12% не є «суттєвим» й тіньові сили не сплять*

Поки що Мілей, це або прихований геній, або анархокапіталіст. Я називаю його «західним», але не «проукраїнським». Нам потрібно встановити контакт та створити підґрунтя. Але я порівнював його з Мелоні, яка змогла в Італії, хоча багато хто не вірив. Подивимось, чи зможе Мілей.
Підтримати: https://send.monobank.ua/jar/2EEqFNtE2K

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
✙CONFLICT CAPITAL✙
✙CONFLICT CAPITAL✙@conflictcapital

ми "кухарі" аналітичних статей

4.4KПрочитань
4Автори
47Читачі
Підтримати
На Друкарні з 4 вересня

Більше від автора

  • Основні тенденції розвитку російського ВПК за Ⅰ квартал 2025 року

    На початку 2025 року ВПК Росії перебудовується під умови тривалої виснажливої війни, намагаючись наростити виробництво, обійти санкції. Хоча масштабне збільшення військового виробництва дозволило частково компенсувати бойові втрати, галузь стикається з проблемами.

    Теми цього довгочиту:

    росія
  • Спонсор війни: як Фонд національного добробуту РФ перетворився на воєнну касу Кремля

    В досліджені викладені докази про використання Фонду національного добробуту (надалі - ФНД) для закриття дефіциту бюджету РФ, який був спричинений значними видаткими на фінансування війни. Також окремої уваги заслуговують прогнози щодо подальшого стану Фонду.

    Теми цього довгочиту:

    росія
  • «Кулуарна» команда Трампа та їх плани по відновленню комерційних зв‘язків з Росією

    У діях Трампа чітко простежується тенденція впливу його «неформального оточення», яке дедалі більше визначає стратегічні пріоритети адміністраці. Саме через це значення набуває дослідження структури «кулуарної» команди — неофіційного середовища, де приймаються попередні рішення.

    Теми цього довгочиту:

    Трамп

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається