
11 липня 2025 року на Showtime стартував четвертий серіал у всесвіті «Декстера», хронологічно останній, який є десятим сезоном, по суті. Це той випадок, коли Клайд Філліпс, шоуранер усіх проєктів, вкотре зміг створити дійсно гарне шоу.
Короткий розклад для тих, хто колись дивився оригінальний проєкт чи тільки ознайомлюється, проте не знайомий з поточними оновленнями та виходом приквела і сиквелів:

Dexter: Original Sin (2024–25) — приквел, продовжили на 2 сезон
▪️ пролог (перші 90 секунд шоу) — грудень 2021 (епілог Dexter: New Blood)
▪️ основні події розгортаються в 1991-му (травень–червень)

Dexter (2006-2013) — оригінальний серіал, 8 сезонів
▪️ вересень 2006 — серпень 2012

Dexter: New Blood (2021–22) — сиквел, 9 сезон
▪️ грудень 2021

Dexter: Resurrection (2025) — сиквел, 10 сезон, планується три сезони
▪️ події розпочалися в березні 2022 року
Нове продовження робить більше реверансів у сторону оригіналу, аніж попереднє. Добре це чи погано: розсудить глядач. Мені свого часу сподобалися оновлені локація, атмосфера та тон оповіді, котрі задали творці в «Новій крові», тож я не проти був би подивитись нові епізоди в тому антуражі холодного і відлюдненого містечка. Проте «Воскресіння» — більш сейвовий варіант для Філліпса та каналу, який дарує ті самі відчуття з минулого. Хоча й попередній проєкт робив аналогічне, тільки особливо не заграваючи з оригіналом.

Пам'ятаю, коли виходив 9 сезон, його рейтинги теж трималися на дуже високій позначці — близько 9,1 на IMDb, а середня оцінка дев'яти серій складала 9,0. Але потім вийшов фінальний епізод, котрий виявився контроверсійним у своєму завершенні, не всім глядачам кінцівка виявилася до душі, та рейтинги почали просідати з часом. Якою буде доля цього продовження покаже завершення сезону чи серіалу, якщо проєкт не продовжать. Хоча, кого я обманюю — шоу б'є рекорди з моменту прем'єри.
Перші оцінки епізодів на IMDb · 8,9 · 8,8 · 9,3
«Воскресіння» — ідейно правильний сиквел, який грамотно працює з ностальгією і діє в нових реаліях, водночас віддаючи належне спадщині й показуючи досить якісно нові віхи в житті Декстера Моргана. Спочатку сонячний і теплий Маямі змінився на похмурий та прохолодний Айрон Лейк, а тепер головний герой опинився у багатолюдному Нью-Йорку в нових для себе реаліях: світі, котрий прогресував, а Декстер проживає свої 50-ті роки, що точно відображається на минулих навичках і загальному фізичному стані.

Персонажа, якого ми любимо, знову можна побачити в природному для нього середовищі: він полює, шукає докази і приборкує свого темного попутника. Оговтавшись у першому епізоді після подій «Нової крові», Декстер за дві наступні серії адаптується до життя у Великому яблуці, таємно допомагає приховати слід від вбивства, який веде на сина, та ще й очищує місто від серійного вбивці, котрий полює на таксистів.

Окрім цього цікаво спостерігати за діями Гаррісона, який йде стежкою батька. Його сюжетна арка та сам персонаж значно більше подобаються в 10-му сезоні, аніж 9-му. Приємним героєм виявився таксист Блесін Камара, а також його родина, хоч і дуже зручним в сюжетному плані. Можливо, цей добряк не доживе до кінця сезону, побачимо.
Оцінки «Декстера» · IMDb · Trakt
👉 приквел (Первородний гріх)
▪️ 8,2 (41 тис оцінок) ▪️ 7,8 (2,3 тис)
👉 оригінальні 8 сезонів
▪️ 8,6 (856 тис оцінок) ▪️ 8,4 (43 тис)
👉 9 сезон (Нова кров)
▪️ 8,0 (125 тис оцінок) ▪️ 7,5 (5,7 тис)
👉 10 сезон (Воскресіння)
▪️ 9,1 (12 тис оцінок) ▪️ 8,3 (139)
Награно виглядає сюжетна гілка з претензійною детективкою Клодетт Воллес, яка розслідує справу Гаррісона. Все-таки вона далеко не Френк Ленді, та й репрезентація її образу сильно контрастує з реальністю і фоном проєкту, як на мене. Та ж Анджела Бішоп була переконливішою. Хоча в продовженні й так більше голлівудськості, бо оригінальний серіал завжди тримався досить близько до можливих реальних сценаріїв з життя, а тут моментами виглядає нереалістично.

В цілому творці наситять серії сюжетними перипетіями: попереду окрема гілка про клуб серійних вбивць. Ці три епізоди якраз були підготовкою до основного конфлікту Декстера в цьому сезоні. Відверто кажучи, по трейлеру це виглядає слабо реалістично в контексті минулих сезонів, проте у нас нові часи, один з найбільших мегаполісів сьогодення й ненаситність сучасного світу. Та й треба дивитись, а висновки робити згодом.

Окрім того Батіста полюватиме на Декстера, натрапивши на його сина, поліцейська розслідуватиме справу Гаррісона, сам син Декстера проходитиме свою арку, а ще, сподіваюсь, вони все ж возз'єднаються в цьому сезоні, бо їх відносини з одного боку піддаються логіці характеру Декстера, а з іншого — не покидає відчуття, що Клайд Філліпс може занадто розтягнути цей момент, перетворивши все на відлуння «Санта-Барбари».
Декстер не живе в вакуумі. Персонажі з оригінального шоу існують й надалі у Маямі, тож камео мали відбутись. І що тут сказати: це було приємно дивитись. Очевидно, поява старих героїв тішить серце, як живих, так і мертвих, котрі з'явились в першому епізоді під час марень Декстера в момент боротьби за життя в лікарняному ліжку.

Дуже просто і ліниво викрутились після подій фіналу «Нової крові». Все так зручно притягнули за вуха. Ми то думали, що Декстер буде тікати від правосуддя, поліції й взагалі переживатиме складні часи, адже його ідентичність нарешті розкрита. Проте, схоже, що за ним буде ганятися тільки Батіста, та й трохи небезпечних моментів отримає він, а може й Гаррісон та той же раніше згаданий Блесін і його родина, коли клуб вбивць розкриє Декстера.

З поверненням доктор Патрік Бейтман. Сподіваймося, що творці не зіпсують третій фінал, бо це їх ахіллесова п'ята, й нарешті «Декстер» отримає гідне та своєчасне закінчення.
Підписуйтесь на канал у Telegram, в якому я здебільшого пишу відгуки на фільми і серіали (не тільки довгочити), інколи аналітичні розбори, добірки, а також пости про все, що торкає.