Втомились від реклами казино перед переглядом відео на піратських або помаранчево-чорних сайтах? Отримуєте рекомендації переходу на якісь “дивні” сайти, коли вводите алресу свого улюбленого хабу в стрічці вводу домена? Не блокуйте, а рекламуйтесь там самі!
VAST/VPAID
VAST (Video Ad Serving Template) - запуск рекламного ролика на початку або в процесі перегляду відео. Всі звикли до такої реклами в рамках YouTube, тому багато хто ствить адблокери, або купують YouTube Premium. Але і досі мільйони людей по всьому світу люблять подивитись щось нелегальне онлайн. От саме на цих відео, куди не дістається реклама Гугла та Фейсбука ми можемо розмістити партнерську відеорекламу.
Що ж таке VAST - це файл XML спеціальної розмітки. Потрібен щоб рекламний плеєр розумів, звідки брати ролики, які події відстукувати, чиї ролики і так далі.
У VAST xml файлі загалом вказуються:
Посилання на рекламні компанії. Може містити кілька рекламних компаній;
Посилання, які потрібно відслідковувати get запитом при настанні різних подій. Наприклад, початок перегляду ролика, клік по рекламі;
Посилання, яке потрібно запускати у разі помилки;
Посилання інші рекламні компанії, тобто. інший VAST. VAST може вкладатись один в інший;
Різні параметри рекламної компанії, які налаштовані в рекламному кабінеті мережі
Медіафайли рекламної компанії
VPAID - має той же принцип, але як медіа файл використовує js код, в рідкісних випадках flash. VPAID реклама - зазвичай це триклікова міні-гра, де після кілкох кліків вас перенаправляє на сторінку завантаження гри, або сайту який рекламується. І так здебільшого так просуваються онлайн/мобільні ігри та гемблінг.
Та при правильному підході цй формат підійде як і для товарки, так і для SaaS.
DIRECT LINKS
DIRECT LINKS - тип оманливої реклами з великим % міскліків. Працює здебільшого на мас продукти, або “накрутку” трафіку.
Часто гортаючи жовтопресні сайти, або з безкоштовним софтом (як наприклад Сейвфромнет, для скачування відео з ютуб) ви можете для продовження дії тицнути необхідну кнопку продовжити і перейти на якийсь інший сайт. Так от ця кнопка насправді часто просто замаскована під ту яка, вам потрібна, а ваша насправді деінде далі.
Досить бісяча реклама і направду відтествувши її на 100 $ не отримав з неї жодної цільової дії. Тому не буду на ній затримуватись.
Direct navigation traffic
У вас бувало таке, що ви вписуєте в стрічку сайту drukarnia.com.u - і вас перенаправляє на якийсь сайт з схожою назвою, але не той що ви хотіли?
Деякі платформи дозволяють налаштувати рекламу за ключовими словами. І якщо в “битому” посиланні, або назві сайту буде співпадіння то буде проведений редірект на ваш сайт. Деякі платформи так “експерементують” з сторінками 404 та інших помилок сайтів партнерів.
Contextual Pops (Injection Traffic)
Contextual Pops (Injection Traffic) - контекстні спливаючі повідомлення виводяться за допомогою панелей інструментів і розширень браузера та ініціюються доменними іменами або ключовими словами.
Оголошення вставляються як спливаючі оголошення, коли користувач вводить URL-адресу та/або здійснює пошук за ключовим словом.
Можна націлити БУДЬ-ЯКЕ доменне ім’я, і чим воно популярніше, тим більше трафіку буде залучено.
З особистого досвіду, таким чином можна легко перехоплювати трафік конкурентів. При відносно малих об’ємах показує високу конверсійність.
На сьогодні це все. В наступній частині поговоримо про конкретні платформи, якими я користуюсь, їх + та -, підводні камені.