Росія зараз більш «небезпечніша», ніж під час першого вторгнення, повідомив колишній генерал після повернення з України — Business Insider

Відставний генерал і військовий стратег наполягає на зміні стратегії України після повернення з похмурого візиту в країну, що роздирається війною.

Росія подолала «шок від своїх ранніх невдач», сказав Мік Райан, колишній австралійський генерал-майор, у п'ятничному посту для The Interpreter, видання, яке співпрацює з Інститутом Лоуї, що базується в Австралії, спираючись на свої спостереження з нещодавніх розмов із урядовими та військовими чиновниками, аналітичними центрами та журналістами. Російська армія змінила свої бойові можливості, а оборонна промисловість активізувалася.

«Найважливішим висновком мого візиту було підтвердження того, що Росія тепер має стратегічний імпульс у війні. Тепер схоже, що вона здатна генерувати людські, матеріальні та інформаційні ресурси для підпорядкування України способом, на який вона не була здатна, коли почала великомасштабне вторгнення в лютому 2022 року. Росія зараз є небезпечнішим противником, ніж була два роки тому. Це потребує змін у методах ведення війни», — пояснив він.

Для початку партнерам України необхідно змінити своє мислення, а для України це означає вироблення бачення перемоги, яке вона зможе здійснити.

Інше питання – стратегічні комунікації. Райан помітив значне зрушення уваги з України на інші конфлікти. Україна, стверджував він, має просувати свою версію, щоб дійти до західних ЗМІ та оскаржити заяви Росії про очікувану перемогу.

Кремль робить постійні зусилля, щоб вплинути на українські країни-партнери своїми наративами, і цим він змусив деяких у таких країнах, як Сполучені Штати, повірити в те, що війна — це відволікання від «реальних» проблем, з якими країна повинна мати справу, а не допомага Україні, повідомив минулого місяця вашингтонський Інститут вивчення війни.

«Україні необхідно знайти новий голос, який пояснить важливість її захисту, чому підтримка Заходу життєво важлива і що російські наративи про неминучу перемогу помилкові. Протидія російській дезінформаційній діяльності є обов'язком усіх демократичних країн», - сказав Райан.

Він також докладно розповів, як під час поїздки київський чиновник розказував йому, що немає чіткого плану щодо того, як Україна виграє війну.

Перемога України залежить від отримуваної нею допомоги, а також від її оборонної стратегії. Райан сказав, що НАТО та інші країни-партнери повинні розглянути можливість зміни свого підходу до надання підтримки із «захисту України» на «ураження Росії в Україні».

Офіційні особи США ясно дали зрозуміти, що Росія має перевагу. Вона відновила свою поранену армію та розвиває явні переваги на полі бою.

Раніше цього місяця заступник держсекретаря Курт Кемпбелл заявив, що Росія «майже повністю відновила свої військові сили», а генерал Європейського командування США Кріс Каволі підтримав цю оцінку в середу, додавши, що «загальний потенціал Росії, як і раніше, дуже значний, і вони мають намір піднятися ще вище».

Каволі також заявив, що нинішня артилерійська перевага Росії в порівнянні з Україною становить 5:1, але вона може збільшитися до 10:1 протягом кількох тижнів, поки Україна чекає на допомогу США.

Хоча Україна та її міжнародні партнери мають ще багато роботи, Райан сказав, що Київ досяг величезного прогресу за час війни, особливо в атаках на російські кораблі в Чорному морі і нафтопереробні заводи всередині країни.

Здатність України адаптуватися до нових загроз і викликів, що виникають, дозволила їй зосередитися на нових дослідницьких і виробничих можливостях. Райан у своїй статті наголосив на важливості розробки та використання дронів в Україні.

«Україна зараз виробляє сотні тисяч малих дронів, а також тисячі великих дронів з дедалі більшою дальністю і більшими боєголовками», - сказав він.

Коментуючи стратегічні удари, Раян заявив, що «ці можливості, масштаби та ефективність яких покращуються стануть ключовою частиною майбутніх українських операцій».

Джерело — Business Insider

Друзі, допоможіть нам забезпечити подальшу роботу каналу!

Ваша підтримка надзвичайно важлива для нас. Будемо вдячні за ваші ДОНАТИ, які допоможуть нам розвиватися та надавати вам ще більше цікавого контенту.

Дякуємо за вашу підтримку!

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Космос Політики
Космос Політики@politikosmos

Світова політика

75.3KПрочитань
4Автори
288Читачі
На Друкарні з 1 травня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається