СЕКРЕТИ ДЛЯ ВАШОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ

Ділюся з вами ключовими думками, які вже багато років транслюю на своїх виступах у книгах і на курсах:

Прийміть думку, що часу на все не вистачить, а тільки на те що для вас справді важливе. А те у що ви вкладаєте свій час і є для вас важливим (навіть якщо це фільми, серіали і соцмережі), пора собі в цьому признатись. Відмовтесь від того щоб мучити себе соціальними цілями, які насправді не ваші (ну якщо не треба вам та англійська у житті, то дайте собі з нею спокій). Бо будь яку ціль нав'язану ззовні ми будемо саботувати. Пасивно (ой не встиг/ла), або агресивно (не хочу того робити і все). Доросла людина вчиться розуміти себе, причини своєї поведінки і добре розділяє що є її ціллю, а що зручною соціальною ціллю, за якою зручно заховатись і яку можна тихенько не втілювати.

Тайм-менеджмент це не про час, а про спілкування. Якщо ви вмієте спілкуватись і вибудовувати взаємини то у вас буде більше часу. Час на видане вами завдання напряму корелює з рівнем лояльності до вас (детальні розрахунки в “Поведінці людини у формулах і моделях”). Тайм-менеджмент це також не про час, а про вміння домовлятись з собою в часі. Ви можете скільки завгодно планувати встати вранці і робити руханку, але якщо вимкнувши сигнал будильника, ви перевернетесь на другий бік щоб подивитись третій сон, то жоден тайм-менеджмент тут не допоможе.

Щоб вивільнити свій час треба навчитись делегувати завдання. А делегувати це не просто щось комусь казати робити. Це мистецтво письмово! формулювати і обґрунтовувати свої думки так, щоб інша людина хотіла! їх втілювати. Неочевидно але брак готовності делегувати свідчить про порушення обміну “брати=давати”, це прояв внутрішньої скупості і прихований запит на важливість і потрібність.

Немає такого поняття “нема часу”, є брак пріоритетності завдання. Часу у всіх 24 години на добу. Будьте чесні з собою і оточуючими. Не “в мене не було часу”, а “в мене був пріоритет у житті 15 хв попити кави замість того щоб зробити те що тобі обіцяв”. Маєте повне право в житті вибирати свої пріоритети, але варто собі в них признатись.

Кожних щодня змарнованих 2 хвилини впродовж життя перетворюються на 2 робочих місяці вашого життя. Цінуйте дрібні хвилини. Дві змарнованих години щодня (признайтесь, що у вас теж вони є), це 10 років робочого життя (8-и годинного дня, без вихідних). У нас є величезні резерви часу на нові проекти, цікаві завдання і якісний інтенсивний час з близькими, але його можна вивільнити тільки добре розуміючи себе і свої цілі.

Для відпочинку від роботи не треба цілого вечора або вихідних. Можна перезавантажитись за декілька подихів і зміни фокусу уваги. Тільки цього треба навчитись. Найпростіші і найбільш дієві вправи у тайм-менеджменті для відпочинку - це концентрація на диханні, серцебитті і розмова з собою, ставлячи вголос питання “Що ти хочеш тут і зараз?”. Більшість не користуватиметься цими вправами тільки тому що шукатиме складні і недієві, які завжди легко пояснити чому ти їх не зробив, бо “немав часу”.

Важко визнавати власну неефективність. Важко признаватись собі що можна набагато краще організувати свій часо-простір навколо. Що можна набирати текст швидше, структурувати матеріали по папках де їх не доведеться шукати, освоїти гугл таблиці чи банально зробити порядок у шафі. Але тільки з визнання власної недосконалості починаються зміни. Файл який ви зберегли у папці на гугл диску і надіслали у вигляді лінку, витратить ваших 3 хв, але зекономить близько 50 годин часу для цілої команди (на пересиланнях, пошуку, обміну правками тощо). Вигідна інвестиція. Але проблема в тому що його треба вкласти зараз, а результат буде потім. Маю близько сотні технік які дозволяють вивільнити час командам, без яких я б не міг вести вісімнадцять бізнесів у різних напрямках. Всі вони тримаються на тому що дрібні хвилини вивільняють години і дні. Ставтесь до часу як до інвестиції.

Найбільші хронофаги неочевидні: настрій (ваш настрій - ваш вибір), дискусії і суперечки (замість обміну інформації і прийняття рішенням тим/тою хто бере на себе відповідальність), емоційна залежність (всі ми співзалежні від системи винагород наших близьких і оточуючих). Детальніше пишу у “Створюй! Дій! Досягай!”

Зміни створюють не ті хто “не проти”, а ті, хто “за”. Постійна метушня і відсутність часу, це найкращий спосіб втечі від важливого у своєму житті. Так само як безлад і хаос навколо - прихований запит на потрібність оточуючим завтра.

Найшвидші зміни у вашому житті прийдуть через зміну оточення і через покращення стосунків. А для цього потрібно постійно працювати над своїми софтскілами, самооцінкою і світоглядом (ставленням до себе, до інших і до світу загалом).

Вже 15 років як фанат ефективності, допомагаю власникам і керівникам українського бізнесу зростати і всім бажаючим хто хоче вивільнити свій час. Без ефективного малого бізнесу, не буде зростати економіка, а це один із стовпів на якому тримається країна.

Не толерую неефективність, ані в своїй команді, ані в партнерських бізнесах, ані в бізнесах клієнтів чи тим більше на тренінгах які проводжу. І щиро вірю що “Український бізнес має бути ефективний”. Хай вам все вдається! І вдається легко!

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Роман Кушнір
Роман Кушнір@rokushnir

251Прочитань
0Автори
7Читачі
На Друкарні з 31 серпня

Більше від автора

  • Інвестори, які інвестують в акції США - корупціонери?

    Відстоюю непопулярну серед інвесторів, але як на мене дуже важливу світоглядну думку, про важливість створювати можливості інвестування у своїй країні, інакше нічим не відрізнятимемось від корпуціонерів, яких з валізами повних грошей ловлять на кордоні.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес
  • Дорого не вчитись і не знати

    Вчора консультував свого давнього клієнта, власника бізнесу, по темі фінансової грамотності. Загалом все традиційно - складаємо фінансову модель, далі фінансовий план на 10 років і інвестиційний план на той самий період.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається