Добавивши у своє життя ці поради, ви непросто зміните себе, ви відчуєте прилив щастя і задоволення. Не просто прочитайте … Спробуйте!
1. Зрозумій, що тобі по-справжньому подобається. Це і найголовніше, і найскладніше. Золоте правило говорить – роби те, що приносить тобі справжнє задоволення, і тоді ти станеш набагато щасливішим. З розвитком інтернету все стало ще простіше – результати твоїх старань дуже легко донести до публіки, і вона обов’язково їх оцінить. Більше того, наявність справи, яка тебе по-справжньому запалює – це ключовий фактор привабливості для протилежної статі. Але треба бути готовим до того, що пошук свого шляху – це марафон, який може тривати багато (десятків?) років.
2. Відмовся від сміття, яке ти їси, п’єш і куриш кожен день. Ніяких секретів і хитрих дієт – просто натуральна їжа, фрукти, овочі, вода. Не треба ставати вегетаріанцем і повністю зав’язувати з випивкою, – достатньо лише максимально обмежити цукор, борошно, каву, алкоголь і всю пластмасову їжу.
3. Вчи іноземні мови. Це нереально розширить глибину сприйняття світу і відкриє небачені перспективи для навчання, розвитку та кар’єрного зростання. Українських користувачів інтернету 20000000. Англомовних – мільярд. Центр прогресу зараз знаходиться по інший бік кордону, в тому числі мовної. Знання англійської – це вже не просто примха інтелігентів, а життєва необхідність.
4. Читай книги. Приблизне коло – твоя професійна область, історія, природознавство, особистісний ріст, соціологія, психологія, біографії, якісна художня література. Немає часу читати тому, що їздиш за кермом – слухай аудіокниги. Золоте правило – читай / слухай як мінімум одну книгу на тиждень. Це 50 книжок на рік, які перевернуть твоє життя.
5. Проведи з толком кожні свої вихідні. Сходи в музей, на виставку, займися спортом, поїдь за місто, стрибни з парашутом, відвідай родичів, сходи на хороший фільм. Розширюй зону контакту зі світом. Коли вже все об’їзд і обійдеш, бери з собою друзів і розповідай їм те, що знаєш. Головне – не сиди на місці. Чим більше вражень ти пропустиш через себе, тим цікавіше буде життя, і тим краще ти будеш розбиратися в речах і явищах.
6. Почни вести блог або звичайний щоденник. Все одно про що. Не біда, що ти не володієш красномовством, і в тебе буде не більше 10 читачів. Головне, що на його сторінках ти зможеш думати і міркувати. А якщо ти просто регулярно пишеш про те, що ти любиш, читачі обов’язково прийдуть.
7. Став мету. Фіксуй її на папері, в Word або блозі. Головне, щоб вона була чіткою, зрозумілою і вимірною. Якщо поставиш мету, то можеш її або досягти, чи ні. Якщо не поставиш, то варіантів досягнення немає взагалі.
8. Навчися друкувати на клавіатурі наосліп – не вміти цього в 21 столітті все одно, що не вміти писати ручкою в 20-му. Час – це одне з небагатьох скарбів, які в тебе є, і друкувати ти повинен вміти майже так само швидко, як і думати. А думати ти повинен не про те, де знаходиться потрібна літера, а про те, що ти пишеш.
9. Осідлай час. Навчися управляти своїми справами так, щоб вони працювали майже без твоєї участі. Для початку почитай Аллена (Getting Things Done) або Гліба Архангельського. Приймай рішення швидко, дій негайно, не відкладай «на потім». Всі справи або роби, або делегуй комусь. Старайся, щоб м’яч ніколи не затримувався на твоєму боці. Запиши на аркуші всі «довгі» справи, які до цих пір не зроблені і заважають тобі жити. Подумай, чи потрібні вони тобі (пам’ятаючи про пункт 1). Зроби те, що залишилося, протягом декількох днів, і ти відчуєш неймовірну легкість.
10. Відмовся від комп’ютерних ігор, безцільного сидіння в соціальних мережах і тупого серфінгу в інтернеті. Мінімізуй спілкування в соцмережах (аж до оптимізації – залиш всього один акаунт). Знищ в квартирі телевізійну антену. Щоб не тягнуло постійно перевіряти електронну пошту, встановити агент, який буде повідомляти тобі про вхідні повідомлення (в т.ч. на мобільний).
11. Перестань читати новини. Все одно про ключові події будуть говорити все навколо, а додаткова шумова інформація не приводить до поліпшення якості прийняття рішень.
12. Навчися рано вставати. Парадокс в тому, що в ранні години ти завжди встигаєш більше, ніж у вечірні. Людині досить 7 годин сну, за умови якісного фізичного навантаження і нормального харчування.
13. Намагайся оточувати себе порядними, чесними, відкритими розумними та успішними людьми. Ми – це наше оточення, у якого ми вчимося всьому, що знаємо. Проведи більше часу з людьми, яких ти поважаєш і в яких можна чогось навчитися (особливо важливо, щоб в категорію таких людей попадало твоє начальство). Відповідно, старайся мінімізувати спілкування з людьми негативними, смутними, песимістичними і злими. Щоб стати вище, ти повинен прагнути вгору, і наявність поруч людей, до яких хочеться рости, саме по собі стане відмінним стимулом.
14. Використовуй кожен момент часу і кожної людини для того, щоб дізнатися щось нове. Якщо життя зводить тебе з професіоналом в будь-якій області, спробуй зрозуміти, що становить суть його роботи, які його мотивації і цілі. Вчися ставити правильні питання – навіть таксист може стати безцінним джерелом інформації.
15. Почни подорожувати. Не біда, що немає грошей на Аргентину і Нову Зеландію – якість відпочинку взагалі ніяк не пов’язано з витраченими грошима, і найкращі мої подорожі були в регіони, які зовсім не відрізняються пафосом і дорожнечею. Коли ти побачиш, як різноманітний світ, ти перестанеш зациклюватися на маленькому просторі навколо тебе, і станеш толерантніше, спокійніше і мудріше.
16. Купи фотоапарат (можна найпростіший) і намагайся ловити красу світу. Коли у тебе вийде, ти будеш пам’ятати свої подорожі не тільки по невиразним враженням, але й по красивих фотографій, які ти привіз із собою. В якості альтернативи – спробуй малювати, співати, танцювати, ліпити, проектувати. Тобто роби те, що змусить тебе поглянути на світ іншими очима.
17. Займися спортом. Не обов’язково ходити у фітнес-клуб, йога, скелелазіння, велосипед, турнік, бруси, футбол, біг, плавання, функціональні тренування – кращі друзі людини, яка хоче повернути тонус тілу і отримати сплеск ендорфінів. І забудь про те, що таке ліфт – якщо треба пройти пішки менше 10 поверхів, використовуй ноги. Всього за 3 місяці методичної роботи над собою можна змінити тіло майже до невпізнання.
8. Роби незвичайні речі. Сходи туди, де жодного разу не був, їзди на роботу іншою дорогою, розберися в проблемі, про яку взагалі нічого не знаєш. Виходь з своєї «зони комфорту», розширюй знання і кругозір. Перестав будинку меблі (і роби це приблизно раз на рік), зміни зовнішність, зачіску, імідж.
19. Інвестуй. В ідеалі, кожен місяць варто вкладати частину свого доходу, адже багата людина – це не той, хто багато заробляє, а той, хто багато інвестує. Намагайся інвестувати в активи, мінімізувати пасиви і контролювати витрати. Якщо ти поставиш собі фінансову мета і наведеш порядок в особистих грошах, то здивуєшся тому, як легко ти будеш рухатися до її досягнення.
20. Позбудься барахла. Викинь все речі, які не одягав або не використав протягом останнього року (наступного року теж до них не доберешся). Залиш тільки те, що тобі дійсно подобається і потрібно. Шкода викинути – роздай. При покупці нової речі позбувайся старої аналогічної, щоб баланс зберігався. Менше речей – менше пилу і головного болю.
21. Віддавай більше, ніж береш. Поділися знаннями, досвідом та ідеями. Людина, яка не тільки бере, але й ділиться, неймовірно приваблива. Напевно ти вмієш щось таке, чому інші дуже хочуть навчитися.
22. Приймай світ таким, яким він є. Відмовся від оціняючих суджень, приймай всі явища як спочатку нейтральні. А ще краще – як однозначно позитивні.
23. Забудь про те, що було в минулому. Воно не має ніякого відношення до твого майбутнього. Візьми з собою звідти тільки досвід, знання, хороші відносини і позитивні враження.
24. Не бійся. Непереборних перешкод немає, і всі сумніви живуть тільки в твоїй голові. Не обов’язково бути воїном, достатньо лише бачити мету, обходити перешкоди і знати, що ти досягнеш її без єдиного шансу випробувати невдачу.
25. Роби те, що тобі подобається. Вчися. Розвивайся. Міняй себе зсередини.
Це аж ніяк не вичерпний список. Але навіть якщо планомірно робити хоч щось з цього, то через рік, подивившись на себе в дзеркало, ти себе не дізнаєшся. А світу просто нічого не залишиться, окрім як слідувати твоєму прикладу і змінитися у відповідь.