"Що б Ви не сказали, кожен зрозуміє Ваші слова по-своєму... І дофантазує". Як же так?!
Колись ця фраза просто не вкладалась у мене в голові. Я була категорична. Мені здавалося просто перефразувати, пояснити по-іншому, підібрати інші слова і мене неодмінно зрозуміють. І якийсь час це правило працювало.
Але навіть дотримуючись цього правила, система давала збій. Життя підкидало мені знову і знову безліч ситуацій, тим самим спростувавши мою непохитну думку.
Існує поняття "тунельне мислення" або "печерне мислення"
Людина ніби замкнена у своїй "печері" індивідуальності, судить про людей "зі своєї дзвіниці", ґрунтуючись на своєму життєвому досвіді.
Люди різні: одні за природою консервативні, інші навпаки - відкриті всьому новому, а треті сприймають те, що відбувається саме під кутом своїх миттєвих переживань.
Саме тому існує так багато інтерпретацій того, що відбувається. І
саме так сформувалися уявлення людей у "світлі" останніх подій.
Ми можемо годинами беззавітно спілкуватися зі співрозмовником, бачачи в ньому "рідну душу".
Однак, варто вжити неточне слово, і виникне непорозуміння.
А наявність факту чи незаперечного доказу не завжди зможе прояснити ситуацію для опонента, адже він наперед усе бачить "під своїм кутом".
Сама собою, людина - істота соціальне, а спілкування - одне з найважливіших елементів взаємодії.
Тому не варто відмовляти собі у задоволенні комунікування, просто скоригуйте комфортну для себе ПСИХОЛОГІЧНУ ДИСТАНЦІЮ - ступінь емоційно-ціннісної близькості та взаємної зацікавленості учасників спілкування. І коли ви будете готові, знову йдіть на зближення (або не йдіть 😉)
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Вам також сподобається
Які тортури використовувало НКВС заради отримання цінної інформації з полоненого?
Народний комісаріат внутрішніх справ СРСР, або скорочено НКВС — це один з найбільш жорстоких та радикальних виконавчо-адміністративних органів, що функціонували в період радянської окупації.
Теми цього довгочиту:
ІсторіяЧи змінить тебе війна?
Памʼятаєте заяву Арестовича, про 1,2 мільйона людей з ПТСР і кидки гранат під сусідські двері?
Теми цього довгочиту:
ВійнаМій досвід створення МАК
Історія того, як я створювала авторські метафоричні асоціативні карти, та які були передумови та причини такого рішення. І чому це дійсно корисний і класний інструмент у роботі кожного психолога.
Теми цього довгочиту:
Психологія